آموزش ترفندها و راهکارها

روش ساخت استیکر در تلگرام

ساخت استیکرهای شخصی در تلگرام
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

شاید یکی از دلایل موفقیت تلگرام برخورداری از امکانات منحصر به فردی همچون امکان ساخت کانال و استیکرهای شخصی باشد. اخیرا هم که قابلیت تماس تلفنی و پیام صوتی نیز به این پیام رسان اضافه شده است (جهت اطلاع بیشتر به مقاله تماس تلفنی و پیام صوتی برای تلگرام در همین وبلاگ مراجعه نمایید). در تلگرام مثل دیگر برنامه های پیام رسان همچون واتساپ یا وایبر نه تنها می توان از استیکرهای از پیش طراحی شده خود برنامه استفاده کرد بلکه امکان استفاده از هر تصویری به عنوان استیکر نیز وجود دارد. در زیر روش ساخت استیکرهای شخصی در تلگرام را توضیح خواهیم داد.

ساخت استیکر با استفاده از روبات stickers

برای آنکه بتوانید از تصویری به عنوان استیکر در تلگرام استفاده کنید آن تصویر باید سه مشخصه زیر را داشته باشد: 1. فرمت آن PNG باشد. 2. ابعاد تصویر 512 در 512 پیکسل باشد. 3. حجم آن نباید بیشتر از 350 کیلوبایت باشد. برای ویرایش تصویرتان و رعایت مشخصه های فوق می توانید از برنامه اندرویدی فتوشاپ نیز استفاده کنید. بعد از آنکه تصویرتان آماده شد می توانید به راحتی از روبات stickers برای تبدیل کردن آن به استیکر استفاده کنید. اگر از نسخه دسکتاپ تلگرام استفاده می کنید ابتدا یک صفحه چت (مثلا چت با خودتون) را باز کنید و بعد عبارت stickers@ را تایپ کرده و دکمه Enter را فشار دهید. عبارت stickers@ که تایپ کرده اید به رنگ آبی در می آید. روی آن کلیک کنید تا صفحه چت با روبات stickers باز شود. اگر از نسخه موبایلی تلگرام استفاده می کنید وارد صفحه تنظیمات تلگرام شده و در بخش messages گزینه stickers را لمس کنید تا صفحه stickers باز شود. در پایین صفحه بخش طوسی رنگی وجود دارد که در آن می توانید stickers@ را به رنگ آبی ببینید. با لمس آن صفحه چت با روبات stickers باز خواهد شد. از اینجا به بعد تفاوتی بین نسخه دسکتاپ و موبایل وجود ندارد.

ساخت استیکر با استفاده از روبات تلگرامی stickers

توجه داشته باشید که هر استیکر باید در یک مجموعه استیکر (پک) باشد. برای ساخت یک مجموعه استیکر تلگرامی عبارت newstickerpack/ را وارد کنید. روبات از شما نام مجموعه تان را می پرسد. هر نامی که دوست دارید را وارد کرده و ارسال کنید. حالا برای اضافه کردن استیکر به مجموعه تان عبارت addsticker/ را تایپ و ارسال کنید. روبات از شما می پرسد برای استیکرتان یک شکلک انتخاب کنید. این شکلک نه تنها نشان دهنده محتوای استیکر است بلکه در صورت اشکال در ارسال استیکر به جای آن ارسال خواهد شد.

ساخت استیکر با استفاده از روبات تلگرامی stickers

بعد از انتخاب شکلک نوبت به ارسال تصویری می رسد که می خواهید به عنوان استیکر از آن استفاده کنید. برای ارسال تصویر مورد نظرتان آیکن گیره در پایین صفحه را لمس کرده و بعد گزینه File و سپس تصویر مورد نظرتان را انتخاب کنید. این مرحله را برای تمام تصاویر مجموعه تان تکرار کنید و وقتی کار ارسال تصاویر به اتمام رسید عبارت publish/ را تایپ و ارسال کنید. روبات از شما یک نام کوتاه برای دسترسی سریع به مجموعه استیکرهایتان می خواهد. یک نام کوتاه برا مجموعه تان وارد کنید (ترجیحا نامی که با محتوای مجموعه هم همخوانی داشته باشد). بعد از این روبات برایتان یک لینک ارسال خواهد کرد که با کلیک روی آن می توانید مجموعه استیکرهایتان را به تلگرام اضافه کنید یا حتی آن را با دیگران هم به اشتراک بگذارید.

ارسال تصویر برای استیکر

ساخت استیکر با استفاده از روبات clippy

اگر تصویرتان را قبلا ویرایش نکرده اید می توانید از روبات clippy برای تبدیل آن به استیکر استفاده کنید. البته فرمت عکس باید همچنان PNG باشد و رنگ سوژه عکس و پشت زمینه نیز با هم متفاوت باشند. روبات clippy پشت زمینه عکس را حذف کرده و خروجی را به فرمت webp برای شما ارسال خواهد کرد. برای کار با روبات clippy دو راه وجود دارد. راه اول این است که یک صفحه چت باز کنید و بعد عبارت clippy@ را تایپ و ارسال کنید. وقتی رنگ عبارت آبی شد آن را لمس کنید تا صفحه روبات clippy باز شود و بعد در این صفحه آیکن ارسال پیام را لمس کنید. راه دوم هم آن است که آدرس https://telegram.me/clippy را در نوار آدرس مرورگرتان تایپ کرده و بعد روی دکمه سبز رنگ send message کلیک کنید تا برنامه تلگرام اجرا شده و صفحه چت با روبات clippy باز شود. در این صفحه کافی است فقط آیکن گیره را لمس کنید و تصویر موردنظرتان را برای روبات ارسال کنید. بعد از چند ثانیه روبات تصویر شما را در قالب یک استیکر به شما تحویل خواهد داد. تنها اشکال روبات clippy آن است که استیکر تحویل شده را نمیتوانید ذخیره کنید و به همین جهت هر دفعه که بخواهید آن را ارسال کنید باید یک بار مراحل فوق را انجام دهید و وقتی استیکر به شما تحویل شد آن را ارسال کنید.

ساخت استیکر با استفاده از روبات تلگرامی clippy

دانلود برنامه اندرویدی تلگرام از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس

 

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

شاید یکی از دلایل موفقیت تلگرام برخورداری از امکانات منحصر به فردی همچون امکان ساخت کانال و استیکرهای شخصی باشد. اخیرا هم که قابلیت تماس تلفنی و پیام صوتی نیز به این پیام رسان اضافه شده است (جهت اطلاع بیشتر به مقاله تماس تلفنی و پیام صوتی برای تلگرام در همین وبلاگ مراجعه نمایید). در تلگرام مثل دیگر برنامه های پیام رسان همچون واتساپ یا وایبر نه تنها می توان از استیکرهای از پیش طراحی شده خود برنامه استفاده کرد بلکه امکان استفاده از هر تصویری به عنوان استیکر نیز وجود دارد. در زیر روش ساخت استیکرهای شخصی در تلگرام…

به این مطلب امتیاز دهید

روش ساخت استیکر در تلگرام - 9.5

9.5

امتیاز کل

User Rating: 4.6 ( 5 votes)

2 نظر

نظر بدهید