اخبار اخبار فن آوری نرم افزار

لینکدین و یک قابلیت جدید: امکان ارسال پیام صوتی

امکان ارسال پیام صوتی در لینکدین
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

درست چند روز بعد از ساده سازی ساز و کار پیام رسانی در لینکدین اکنون صحبت از امکان ارسال پیام صوتی در این شبکه اجتماعی است. این امکان قرار است طی چند هفته آینده به نسخه اندرویدی لینکدین و همچنین نسخه آی او اس آن اضافه شود. اگر اهل استفاده از این شبکه اجتماعی باشید قطعا می دانید که هفته پیش نسخه جدیدی از لینکدین منتشر شد که در آن آیکن الحاقیات طراحی جدیدی پیدا کرده بود، تغییر اندازه کادری که در آن متن یک پست را می نویسید ممکن شده بود و همچنین امکان استفاده از mentions@ برای اشاره به یک نفر در پیام های گروهی یا شخصی فراهم شده بود. یک قابلیت جدید هم به نسخه آی او اس لینکدین اضافه شده بود که همان امکان ترجمه پست ها در خوراک های (فیدهای) خبری باشد.

استفاده از @mention برای اشاره به دیگران در پست ها

اما اکنون قرار است طی چند هفته آینده یک قابلیت جدید و البته کاربردی به لینکدین اضافه شود: قابلیت ارسال پیام های صوتی. آقای زک هندلین (Zack Hendlin) مدیر محصول ارشد لینکدین طی یک پست وبلاگی در این باره گفت: "پیام های صوتی ارتباط شما و دوستان تان را در لینکدین تسریع و تسهیل می کنند. فرقی نمی کند در حال راه رفتن در خیابان باشید یا خیلی کار دارید و سرتان شلوغ است یا می خواهید راجع به یک موضوع توضیح مفصلی بدهید (که با نوشتن کار مشکلی است). در تمام این موارد امکان ارسال پیام صوتی کار را برای شما راحت خواهد کرد."

پیام آقای زک هندلین راجع به پیام های صوتی در لینکدین

اگر امکان ارسال پیام صوتی در اپلیکیشن های پیام رسان وسیله ای است که ارتباطات روزمره و خارج از محدوده کاری ما را تسهیل می کند چرا همین قابلیت نباید باعث تسهیل ارتباطات آکادمیک و کاری ما شود؟ شاید یکی از دلایل اضافه شدن امکان ارسال پیام صوتی به لینکدین نیز پاسخی باشد که هر کسی به این سوال می دهد. مدیران لینکدین روی این موضوع تاکید دارند و می گویند یک ارتباط صوتی می تواند صمیمی تر و تاثیرگذارتر از یک ارتباط نوشتاری باشد. از طرفی گوش دادن به یک پیام صوتی در اغلب موارد برای دریافت کنندگان آن پیام هم در مقایسه با یک تماس تلفنی خوشایندتر خواهد بود.

ارسال پیام صوتی در لینکدین

اما از نگاه کاربران اضافه شدن امکان ارسال پیام صوتی به لینکدین می تواند دردسرساز هم باشد! چرا که از این به بعد امکان دریافت هرزپیام های صوتی از طرف بازاریابان و ارائه دهندگان محصولات و برندهای مختلف نیز افزایش خواهد یافت. حتی ممکن است شما یک پیام صوتی دریافت کنید که در آن کاری به شما پیشنهاد شده است. بنابراین دقیقا مثل پیام های نوشتاری هر پیام صوتی نمی تواند پیامی باشد که از طرف یک دوست یا همکار برای شما ارسال شده است. البته قطعا هدف لینکدین از ارائه این قابلیت مواجه کردن شما با یک مشکل جدید (هرزپیام های صوتی) نبوده است ولی در هر حال این مشکل وجود دارد و به نوشتاری یا صوتی بودن یک پیام مربوط نمی شود.

نمونه ای از یک هرز پیام در لینکدین
نمونه ای از یک هرز پیام در لینکدین

برای ارسال یک پیام صوتی در لینکدین کافی است فقط دکمه میکروفون روی کیبورد گوشی تان را لمس کنید. بعد انگشت تان را روی آیکن میکروفون در صفحه ارسال پیام نگه دارید (شکل را ببینید). تا زمانی که انگشت تان روی این آیکن است صدای شما ضبط می شود. هر آن چیزی که می خواهید را بیان کنید و در انتها انگشت تان را از روی آیکن میکروفون بردارید. حالا می توانید پیام صوتی تان را برای هر کدام از دوستان تان در لینکدین ارسال کنید. اگر می خواهید از ارسال پیام صوتی انصراف دهید کافی است فقط در حین ضبط پیام انگشت تان را به صورت عرضی روی صفحه نمایشگر حرکت دهید. با این کار امکان لغو ارسال پیام فراهم خواهد شد.

دکمه ضبط صدا و ارسال پیام های صوتی در لینکدین

قابلیت ارسال پیام صوتی هم برای نسخه اندرویدی لینکدین و هم نسخه آی او اس آن ارائه خواهد شد. اما در نسخه وب لینکدین تنها می شود به پیام های صوتی گوش داد. شایان ذکر است که این قابلیت طی چند هفته آینده و در قالب یک نسخه جدید به تدریج برای تمام دنیا منتشر خواهد شد لیکن شما به محض انتشار آن می توانید آن را از ایران اپس دریافت کنید.

منبع: وبسایت gadgets.ndtv.com

دانلود جدیدترین نسخه لینکدین از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس
 

جهت دریافت آخرین اخبار فناوری در خبرنامه ایران اپس عضو شوید:

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

درست چند روز بعد از ساده سازی ساز و کار پیام رسانی در لینکدین اکنون صحبت از امکان ارسال پیام صوتی در این شبکه اجتماعی است. این امکان قرار است طی چند هفته آینده به نسخه اندرویدی لینکدین و همچنین نسخه آی او اس آن اضافه شود. اگر اهل استفاده از این شبکه اجتماعی باشید قطعا می دانید که هفته پیش نسخه جدیدی از لینکدین منتشر شد که در آن آیکن الحاقیات طراحی جدیدی پیدا کرده بود، تغییر اندازه کادری که در آن متن یک پست را می نویسید ممکن شده بود و همچنین امکان استفاده از mentions@ برای اشاره…

به این مطلب امتیاز دهید

لینکدین و یک قابلیت جدید: امکان ارسال پیام صوتی - 8

8

امتیاز کل

User Rating: 2.7 ( 2 votes)

نظر بدهید