اخبار بررسی برنامه نقد و بررسی

معرفی بهترین برنامه های مسیریاب (جایگزین Waze)

بهترین جایگزین های waze
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

همانطور که اطلاع دارید اخیرا استفاده از اپلیکیشن مسیریاب Waze برای رانندگان سرویس های حمل و نقل اینترنتی ممنوع شده است. بر اساس دستور دادستانی کل کشور کلیه سرویس ‌های اینترنتی حمل ‌و نقل از تاریخ 30 آبان موظف به منع استفاده از مسیریاب Waze شده اند. این نه تنها شامل سرویس حمل و نقل اینترنتی اسنپ بلکه سرویس های دیگری همچون تپسی و کارپینو را نیز شامل می شود. به عبارت دیگر رانندگانی که اپلیکیشن Waze را در گوشی خود نصب کرده باشند امکان استفاده از اپلیکیشن راننده اسنپ، تپسی و امثال هم را نخواهند داشت.

اخطار اسنپ در مورد نصب بودن اپلیکیشن Waze

استفاده از اپلیکیشن Waze مدتی بود که بین رانندگان سرویس های اینترتی حمل و نقل رواج زیادی پیدا کرده بود. دلیل آن هم این بود که این اپلیکیشن به صورت لحظه ای راننده را از وضعیت ترافیک، موقعیت ایستگاه های پلیس، چراغ های راهنمایی و … مطلع می کرد. علاوه بر این می توانست چند مسیر را برای رسیدن به مقصد به شما معرفی کرده و زمان رسیدن به مقصد را در هر مسیر به صورت تقریبی محاسبه کند. از دیگر قابلیت های خوب اپلیکیشن Waze آن بود که به محض آنکه مسیری را اشتباه می رفتید فورا مسیر جدیدی را برای رسیدن به مقصد به شما معرفی میکرد.

اکنون که استفاده از این اپلیکیشن از طرف مراجع قانونی ممنوع اعلام شده است شاید بسیاری از رانندگان یا حتی کسانی که از اپلیکیشن Waze برای مسیریابی روزانه خود استفاده میکردند به دنبال جایگزینی برای آن باشند. به همین دلیل تیم پشتیبانی ایران اپس تصمیم به معرفی چندین اپلیکیشن مشابه گرفته که میتوانند جایگزین های خوبی برای اپلیکیشن Waze باشند.

مسیریاب صوتی و مکان یاب سپهر

قبل از هر چیز باید بگوییم این مسیریاب نقشه آفلاین تمام شهرهای ایران و جهان به همراه تصاویر ماهواره ای آنها را در خود دارد. در واقع این اپلیکیشن از همان نقشه های گوگل برای مسیریابی استفاده می کند منتها رابط کاربری آن فارسی است. قابلیت محاسبه زمان رسیدن از مبدا به مقصد و نمایش سرعت لحظه ای شما هنگام حرکت همانند اپلیکیشن Waze نیز در آن وجود دارد. امکان ذخیره سازی هر مسیری برای استفاده های بعدی، جستجوی اماکن و جستجوی شهرها نیز از دیگر قابلیت های این اپلیکیشن هستند.

نمایی از مسیریاب صوتی و مکان یاب سپهر

در کنار تمام این قابلیت ها این اپلیکیشن یک دزدگیر صوتی را نیز در خود جای داده است. در صورتی که گوشی شما گم شود می توانید تنها با ارسال یک پیامک به آن از موقعیت مکانی آن مطلع شوید یا حتی آن را وادار به آژیر کشیدن کنید. برای استفاده از این اپلیکیشن نیازی به اینترنت ندارید چون تمام نقشه های آن آفلاین هستند.

دانلود اپلیکیشن مسیریاب سپهر از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس
 

نقشه و مسیریاب صوتی دال

اپلیکیشنی که شباهت زیادی به اپلیکیشن Waze دارد با این تفاوت که رابط کاربری آن کاملا فارسی است. امکان اطلاع از وضعیت لحظه ای ترافیک خیابان ها که همه رانندگان به خصوص رانندگان سرویس های حمل و نقل اینترنتی به دنبالش هستند نیز در این اپلیکیشن وجود دارد. اگر با اپلیکیشن Waze کار کرده باشید باید بگوییم هیچ مشکلی در استفاده از این اپلیکیشن نخواهید داشت. چون بسیاری از کارکردهای اپلیکیشن از جمله جستجوی مقصد و تعیین مسیر در آن دقیقا مانند اپلیکیشن Waze انجام می شود.

نمایی از نقشه و مسیریاب صوتی دال

از طرفی شما می توانید از راهنمای صوتی اپلیکیشن به زبان فارسی نیز استفاده کنید. چیزی که حداقل تا به امروز در اپلیکیشن Waze گنجانده نشده است. رابط کاربری فارسی و نمایش نام خیابان ها، امکان و … به زبان فارسی و با فونت درست از جمله مزیت های این اپلیکیشن نسبت به اپلیکیشن های مشابه خارجی است. البته برخی از اپلیکیشن های خارجی مسیریاب از زبان فارسی پشتیبانی می کنند منتها نام خیابان ها را با به صورت نادرست و با حروف مقطع نشان می دهند.

دانلود اپلیکیشن مسیریاب دال از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس
 

مسیریاب GPS Navigation

یکی از بهترین جایگزین ها برای مسیریاب Waze و با قابلیت هایی همچون نمایش مسیر به صورت سه بعدی، نمایش وضعیت ترافیک خیابان ها که هر دو دقیقه یک بار به روز می شود، امکان اطلاع از موقعیت دوربین های کنترل سرعت، امکان استفاده از راهنمای صوتی و امکان استفاده از اپلیکیشن به صورت آفلاین (البته برای اطلاع از وضعیت ترافیک خیابان ها حتما باید آنلاین باشید). از طرفی این اپلیکیشن دو مزیت دیگر هم نسبت به اپلیکیشن Waze دارد.

نمایی از مسیریاب GPS Navigation

اول اینکه در این اپلیکیشن امکان استفاده از صفحه نمایش HUD وجود دارد. این یعنی شما می توانید صفحه گوشی یا تبلت تان را روی شیشه جلوی ماشین منعکس کرده و بدین ترتیب آسان تر مسیریابی کنید. به عبارت دیگر لازم نیست حتما گوشی یا تبلت تان را جلوی ماشین بگذارید. دوم اینکه قابلیت مسیریابی برای زمانی که پیاده هستید نیز وجود دارد. چیزی که در اپلیکیشن Waze فعلا وجود ندارد.

دانلود اپلیکیشن مسیریاب GPS Navigation از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس
 

مسیریاب MapFactor Navigator

یک جایگزین خوب دیگر برای مسیریاب Waze؛ رابط کاربری این اپلیکیشن شباهت زیادی به اپلیکیشن Waze دارد و امکان نمایش مسیر به صورت دو بعدی و سه بعدی نیز در آن گنجانده شده است. نقشه های این اپلیکیشن نقشه های شرکت OpenStreetMap هستند. این نقشه ها در واقع توسط کاربران ارائه شده و علاوه بر رایگان بودن هر ماهه به روز و دقیق تر می شوند. خوشبختانه این اپلیکیشن نیز مثل Waze می تواند شما را از وضعیت لحظه به لحظه ترافیک آگاه کرده و بهترین مسیر را برایتان انتخاب کند. امکان استفاده از صفحه نمایش HUD همانند اپلیکیشن GPS Navigation نیز در آن وجود دارد.

نمایی از مسیریاب MapFactor Navigator

نقشه شهرهای ایران و بسیاری دیگر از کشورهای دنیا نیز در آن گنجانده شده و امکان استفاده آفلاین از این نقشه ها نیز وجود دارد. یکی از قابلیت های جالب این اپلیکیشن امکان مسیریابی بین مرزی بدون نیاز به تغییر نقشه به صورت دستی از طرف کاربر است. یعنی اگر مبدا شما در یک کشور و مقصدتان در کشوری دیگر باشد هنگام عبور از مرز اپلیکیشن به صورت خودکار نقشه کشور مقصد را بارگذاری خواهد کرد.

دانلود اپلیکیشن مسیریاب Mapfactor Navigator از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس
 

مسیریاب Sygic

شاید بتوان گفت بعد از اپلیکیشن Waze معروفترین اپلیکیشن مسیریاب خارجی اپلیکیشن Sygic است. این اپلیکیشن تنها در ایران اپس به نسبت اپلیکیشن های مشابه خود 10 برابر بیشتر دانلود شده و از نزدیک به 3800 امتیازی که به آن داده شده امتیاز 4.5 از 5 را دریافت کرده است. آمار دانلود آن در گوگل پلی نیز قابل توجه است: بیش از 500 میلیون دانلود. نمایش نقشه هم به صورت سه بعدی و هم دو بعدی و اطلاع از وضعیت ترافیک لحظه به لحظه خیابان ها از قابلیت های بارز این اپلیکیشن است. امکان استفاده از صفحه نمایش HUD نیز در آن وجود دارد.

نمایی از مسیریاب Sygic

ضبط سفر قابلیتی است که فقط در این اپلیکیشن وجود دارد. شما با استفاده از این قابلیت می توانید از مسیر حرکت تان فیملبرداری کنید. اگر خدای نکرده تصادفی رخ بدهد فیلمی که این اپلیکیشن از سفر گرفته می تواند در تشخیص مقصر یا شکل تصادف کمک کننده باشد. امکان دیگری که شاید فقط در این اپلیکیشن وجود داشته باشد امکان استفاده از قابلیت واقعیت افزوده است. یعنی شما می توانید به جای نقشه عملا همان خیابانی که در آن حرکت می کنید را ببینید به اضافه نشانگر حرکت خودتان به رنگ آبی است و سایر نشان ها و علامت های راهنمایی کننده. امکان مسیریابی برای زمانی که پیاده هستید نیز در این اپلیکیشن وجود دارد.

دانلود اپلیکیشن مسیریاب Sygic از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس

 

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

همانطور که اطلاع دارید اخیرا استفاده از اپلیکیشن مسیریاب Waze برای رانندگان سرویس های حمل و نقل اینترنتی ممنوع شده است. بر اساس دستور دادستانی کل کشور کلیه سرویس ‌های اینترنتی حمل ‌و نقل از تاریخ 30 آبان موظف به منع استفاده از مسیریاب Waze شده اند. این نه تنها شامل سرویس حمل و نقل اینترنتی اسنپ بلکه سرویس های دیگری همچون تپسی و کارپینو را نیز شامل می شود. به عبارت دیگر رانندگانی که اپلیکیشن Waze را در گوشی خود نصب کرده باشند امکان استفاده از اپلیکیشن راننده اسنپ، تپسی و امثال هم را نخواهند داشت. استفاده از اپلیکیشن…

به این مطلب امتیاز دهید

معرفی بهترین برنامه های مسیریاب (جایگزین Waze) - 9

9

امتیاز کل

User Rating: 4.25 ( 7 votes)

 

نظر بدهید