اخبار اخبار فن آوری نرم افزار

موزیلا در حال کار روی یک مرورگر اندرویدی جدید: Fenix

موزیلا در حال کار روی یک مرورگر جدید: فینکس
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

سرویس خبری ایران اپس به نقل از وبسایت androidheadlines.com: موزیلا سازنده یکی از محبوب ترین مرورگرهای متن باز دنیا (فایرفاکس) در حال کار روی یک مرورگر اندرویدی جدید با نام فینکس (Fenix) است (با توجه به آخرین آپدیت موزیلا در Github). مرورگر جدید (فینکس) در اولین فازهای توسعه خود است و حتی از Github هم اطلاعات زیادی راجع به آن نمی توان بدست آورد. گفته می شود این مرورگر عمدتا برای نسل جوان و کاربرانی ساخته می شود که بیشتر در ارتباط با فناوری های جدید هستند.

پروژه فینکس از چهار ماه قبل کلید خورده اما با توجه به پیشینه نسخه های این مرورگر در Github می توان دریافت که توسعه دهندگان موزیلا تنها چند هفته است که به صورت جدی به این پروژه پرداخته اند. موزیلا هنوز هیچ اظهار نظری مبنی بر اینکه چه طرحی برای معرفی این محصول جدید به بازار در آینده دارد نکرده است. از طرفی دلیل توسعه این مرورگر هم مشخص نیست مخصوصا در حالی که فایرفاکس خود یکی از محبوب ترین مرورگرهای اندرویدی با بیش از 100 میلیون دانلود از سراسر دنیاست (با توجه به آمار گوگل پلی).

مرورگر فایرفاکس فوکس

موزیلا که در سال 1998 توسط گروهی از توسعه دهندگان مرورگر نت اسکیپ تاسیس شده در حال حاضر سه مرورگر از مرورگرهای فایرفاکس را منتشر کرده است. یکی مرورگر اصلی فایرفاکس، دیگری مرورگر فایرفاکس فوکس (Firefox Focus) که تمرکز بیشتری روی حفظ حریم شخصی کاربر دارد و دیگری مرورگر فایرفاکس نایتلی (Firefox Nightly) که هنوز در فاز بتا است.

جهت دریافت آخرین اخبار فناوری در خبرنامه ایران اپس عضو شوید:

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

سرویس خبری ایران اپس به نقل از وبسایت androidheadlines.com: موزیلا سازنده یکی از محبوب ترین مرورگرهای متن باز دنیا (فایرفاکس) در حال کار روی یک مرورگر اندرویدی جدید با نام فینکس (Fenix) است (با توجه به آخرین آپدیت موزیلا در Github). مرورگر جدید (فینکس) در اولین فازهای توسعه خود است و حتی از Github هم اطلاعات زیادی راجع به آن نمی توان بدست آورد. گفته می شود این مرورگر عمدتا برای نسل جوان و کاربرانی ساخته می شود که بیشتر در ارتباط با فناوری های جدید هستند. پروژه فینکس از چهار ماه قبل کلید خورده اما با توجه به پیشینه…

به این مطلب امتیاز دهید

موزیلا در حال کار روی یک مرورگر اندرویدی جدید: Fenix - 8

8

امتیاز کل

User Rating: 4.25 ( 2 votes)

نظر بدهید