اخبار اخبار فن آوری نرم افزار

نسخه های جدید تلگرام با امکاناتی جدید (نسخه 4.6 و 4.7)

تغییرات نسخه 4.6 و 4.7 تلگرام
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

شاید این اولین باری باشد که تلگرام در طول تنها یک ماه دو نسخه جدید را منتشر می کند. البته نسخه قبلی تلگرام (نسخه 4.6) بیشتر شامل تغییراتی جزئی می شد تا کلی. از این رو تصمیم گرفتیم این تغییرات را همراه با تغییرات نسخه 4.7 آن معرفی کنیم. اما قبل از آن نگاهی به تغییرات نسخه جدید تلگرام (نسخه 4.7):

اضافه شدن 4 تم جدید

این 4 تم شامل دو تم روشن (تم روشن صورتی و تم روشن بنفش) و دو تم تیره (تم شب و تم شب آبی) می شوند. همانطور که در شکل مشاهده می کنید در تم های تیره کلا رابط کاربری تلگرام به رنگ سیاه در آمده و نوشته ها به رنگ سفید در می آیند. استفاده از این تم ها به خصوص در شب که نور کم است می تواند هم باعث اذیت کمتر چشم و هم صرفه جویی در مصرف شارژ باطری شود.

تم های جدید تلگرام

امکان داشتن چندین حساب کاربری

یکی از تغییرات عمده در نسخه جدید تلگرام (نسخه 4.7) امکان داشتن چندین حساب کاربری است. امکانی که مدتها بود کاربران درخواست اضافه شدنش را داشتند؛ به خصوص کاربرانی که چندین شماره تلفن دارند و می خواهند برای هر شماره یک حساب کاربری داشته باشند یا مثلا می خواهند برای کاربری های مختلف خود حساب های کاربری مختلفی هم داشته باشند. در این نسخه از تلگرام شما می توانید تا سه حساب کاربری مختلف داشته باشید. همانطور که در شکل می بینید تعداد پیام های خوانده نشده در هر حساب کاربری به صورت یک لیبل سبز رنگ روی همان حساب نشان داده می شود.

امکان داشتن چندین حساب کاربری در نسخه جدید تلگرام

شما می توانید از طریق منوی کناری تلگرام به حساب های کاربری خود دسترسی داشته باشید. همچنین می توانید تنظیمات مربوط به پیام های هر حساب کاربری را نیز به دلخواه تغییر دهید.

پاسخگویی آسان تر به پیام ها

در نسخه های قبلی تلگرام اگر می خواستید به یک پیام پاسخ دهید می توانستید یکی از دو کار زیر را انجام دهید: یا اینکه یک بار پیام مورد نظر را لمس کرده و بعد گزینه Reply را انتخاب کنید. یا اینکه انگشت تان را روی پیام نگه دارید و بعد گزینه فلش در بالای صفحه را انتخاب کنید. در نسخه جدید تلگرام اما پاسخ دادن به پیام ها بسیار آسان تر شده: تنها با حرکت انگشت به سمت چپ صفحه روی پیام.

پاسخگویی آسان تر به پیام ها تنها با حرکت انگشت روی صفحه

تغییرات نسخه 4.6 تلگرام

همانطور که گفتیم این تغییرات بیشتر شامل تغییراتی جزئی می شوند و عبارتند از: اضافه شدن تنظیمات بیشتری برای مدیریت دانلود فایل های صوتی و تصویری در تلگرام، نمایش چندین تصویر یا فایل ویدیویی در قالب یک آلبوم در چت های شخصی (این قابلیت در نسخه 4.5 تلگرام برای چت های معمولی اضافه شده بود. جهت اطلاع بیشتر به مقاله "آپدیت جدید تلگرام (نسخه 4.5) با امکاناتی بهتر از گذشته" در همین وبلاگ مراجعه کنید)، بهبود سطح ایمنی تلگرام (پشتیبانی کامل از نسخه دوم پروتکل MTProto)، نمایش لینک پست های اینستاگرمی و توییت هایی که شامل چندین عکس هستند در قالب یک آلبوم و امکان قرار دادن پیام های یک گروه یا کانال در یک وبسایت به صورتی که با یک مرورگر اینترنتی نیز قابل مشاهده باشند.

دانلود جدیدترین نسخه تلگرام از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس

 

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

 

شاید این اولین باری باشد که تلگرام در طول تنها یک ماه دو نسخه جدید را منتشر می کند. البته نسخه قبلی تلگرام (نسخه 4.6) بیشتر شامل تغییراتی جزئی می شد تا کلی. از این رو تصمیم گرفتیم این تغییرات را همراه با تغییرات نسخه 4.7 آن معرفی کنیم. اما قبل از آن نگاهی به تغییرات نسخه جدید تلگرام (نسخه 4.7): اضافه شدن 4 تم جدید این 4 تم شامل دو تم روشن (تم روشن صورتی و تم روشن بنفش) و دو تم تیره (تم شب و تم شب آبی) می شوند. همانطور که در شکل مشاهده می کنید در…

به این مطلب امتیاز دهید

نسخه های جدید تلگرام با امکاناتی جدید (نسخه 4.6 و 4.7) - 9

9

امتیاز کل

User Rating: 4.55 ( 2 votes)

 

نظر بدهید