بررسی بازی نقد و بررسی

نگاهی به بازی اندرویدی Zombie Shooter: Fury of War

نقد و بررسی بازی Zombie shooter: fury of war
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

زامبی، زامبی و باز هم زامبی! زامبی ها به خصوص در سال های اخیر سوژه خوبی برای ساخت بازی های رایانه ای و موبایلی بوده اند. اگر اهل این دست از بازی ها باشید قطعا می دانید که بسیاری از بازی های معروف مثل بازی رزیدنت ایول هم از همین سوژه استفاده کرده اند. بازی که در زیر به آن می پردازیم (بازی Zombie Shooter: Fury of War) نه یک بازی فوق العاده ولی بازی جالبی در سبک حادثه ای است که می تواند ساعت ها شما را به خود سرگرم کند مخصوصا اگر به تم زامبی علاقه داشته باشید.

داستان بازی

داستان بازی Zombie Shooter: Fury of War مثل خیلی از بازی های دیگر با تم زامبی در مورد ویروسی خطرناک است که در شهر منتشر می شود و همه را تبدیل به زامبی می کند. کاراکتر اصلی بازی به دنبال پیدا کردن همسرش و بعد فرار از شهر است اما در این مسیر باید زامبی های زیادی را از بین ببرد و البته بازماندگانی که هنوز تبدیل به زامبی نشده اند را نیز نجات دهد.

گرافیک و موسیقی

گرافیک بازی Zombie Shooter: Fury of War در حد یک بازی موبایلی خوب است ولی به پای بازی های کنسولی نمی رسد. با این حال جزئیات تا حدود خوبی در طراحی گرافیک بازی رعایت شده اند و از افکت های بصری همچون پاشش خون، آتش شلیک، انفجار و از این قبیل نیز در آن استفاده شده است. موسیقی متن بازی موسیقی وهم انگیزی است که حس و حال بازی را به خوبی انتقال می دهد. در عوض موسیقی که برای منوی اصلی بازی در نظر گرفته شده موسیقی هیجان انگیزی است که تنها اشکال آن کوتاه بودنش است. این موسیقی وقتی در منوی بازی هستید به صورت مکرر نواخته می شود.

گرافیک و موسیقی بازی Zombie Shooter: Fury of War

افکت های صوتی بازی هم در حد خودشان خوب هستند. صدای ترکیدن سر زامبی ها، شلیک سلاح ها و انفجارها به خوبی شبیه سازی شده است. ولی صدای شلیک اسلحه ها می توانست کمی گوش پر کن تر باشد تا واقعی تر جلوه کند. کاراکترتان در طول بازی کلماتی را هم به زبان می آورد. مثلا هنگام کشتن زامبی ها می خندد یا در صورت ضربه خوردن از آنها فریاد می زند. بعضی مواقع هم که زامبی ها را خیلی خوب از بین ببرید صدای یک نفر را مثل بازی مورتال کمبت می شنوید که می گوید: "آفرین خوب بود!"

گیم پلی

بازی Zombie Shooter: Fury of War در سبک حادثه ای ارائه شده است. کاراکتر شما به صورت خودکار حرکت می کند (کنترل آن در دست شما نیست) و در جاهایی می ایستد. درست در جایی که می ایستد کنترل به شما واگذار می شود. زامبی ها به شما حمله می کنند و شما باید با سلاحی که در اختیار دارید آنها را از بین ببرید (بیش از یک سلاح نمی توانید داشته باشید). زامبی ها هم انواع مختلفی دارند. بعضی از آنها می دوند. بعضی دیگر از دهان شان مایع سبزی به سمت شما پرتاب می کنند. بعضی کلاه کاسکت دارند که نمی توانید سرشان را نشانه بروید. بعضی ها چاق و بسیار قدرتمند هستند و بعضی هم مثل زامبی های دلقک به سمت شما چاقو پرتاب می کنند.

گیم پلی بازی Zombie Shooter: Fury of War

حالت داستانی بازی دارای 9 فصل مختلف است که هر کدام دارای تعدادی مرحله هستند. با عبور از هر مرحله مقداری شمش طلا، الماس و امتیاز تجربه به دست خواهید آورد. از طلاها و الماس هایی که بدست آورده اید می توانید برای خرید و ارتقای سلاح های بازی استفاده کنید (جمعا 15 سلاح). امتیاز  تجربه هم باعث بالاتر رفتن سطح خودتان می شود. به عبارتی وقتی امتیاز تجربه تان به حد نصاب رسید یک سطح بالاتر می روید. همچنین در انتهای هر مرحله یک صندوقچه برنز، نقره و طلا در اختیار شما برای باز کردن قرار می گیرد. صندوقچه برنزی 30 شمش طلا دارد و فوری بازی می شود. صندوقچه نقره ای 65 شمش طلا دارد و برای باز کردن آن باید یک ویدیوی تبلیغاتی ببینید و برای باز کردن صندوقچه طلایی هم باید به سطح 10 رسیده باشید.

سلاح ها در بازی Zombie Shooter: Fury of War

بازی علاوه بر حالت داستانی دارای حالت استقامتی هم هست که در آن عده زیادی از زامبی ها به شما حمله می کنند و شما باید در مدت زمان تعیین شده تا آنجا که می توانید آنها را از بین ببرید. هر چقدر زامبی های بیشتری بکشید شمش های طلای بیشتری بدست خواهید آورد. این حالت در واقع بهترین روش برای افزایش شمش های طلایتان است.

حالت داستانی بازی Zombie Shooter: Fury of War

شما در طول بازی می توانید از آیتم های موجود در محیط هم استفاده کنید. مثلا اگر به بشکه های نفت تیراندازی کنید منفجر می شوند و زامبی های اطراف بشکه آتش می گیرند. هر سلاحی در این بازی دارای قابلیت خاص خود است. با کشتن هر زامبی دایره ای که وسط آن یک آیکن سلاح قرار دارد به تدریج آبی رنگ می شود و وقتی کاملا این دایره آبی شد می توانید از قابلیت خاص آن سلاح استفاده کنید. مثلا قابلیت خاص سلاح کولت دو سلاحه شدن (تیراندازی با دو کولت) و قابلیت خاص سلاح کلاشینکف منجمد کردن زامبی هاست.

ساز و کارها

در بازی Zombie Shooter: Fury of War از ساز و کار ورود روزانه استفاده شده است. شما تا 7 روز تنها در ازای ورود به بازی جایزه خواهید گرفت. این جایزه شامل شمش های طلا، الماس و یک سلاح خاص (کولت مگنوم) است که آن را در روز سوم دریافت خواهید کرد. علاوه بر این از ساز و کار گردونه شانس نیز در بازی استفاده شده است. شما می توانید هر روز یک بار به صورت رایگان این گردونه را بچرخانید و بسته به شانس تان برنده شمش های طلا، الماس یا سلاح های خاص شوید. همچنین با دیدن یک ویدیوی تبلیغاتی نیز می توانید یک نوبت اضافه بدست بیاورید.

ساز و کارهای بازی Zombie Shooter: Fury of War

از ساز و کار صندوقچه نیز در بازی استفاده شده است. درست مثل بازی های دیگری همچون کلش رویال یک محل برای صندوقچه در نظر گرفته شده است. صندوقچه بر خلاف بازی کلش رویال هر سه دقیقه یک بار باز می شود و جایزه آن فقط مقداری شمش طلاست. حالت استقامتی بازی هم هر سه دقیقه یکبار فعال می شود و شما می توانید از طریق آن شمش های بیشتری بدست بیاورید.

صندوقچه ها در بازی Zombie Shooter: Fury of War

از طرفی بعضی مواقع بالای صفحه آیکن یک ویدیوی تبلیغاتی با الماسی پایین آن را خواهید دید که با لمس آن می توانید ویدیوی تبلیغاتی را دیده و مقداری الماس جایزه بگیرید. باید بگوییم با توجه به گزینه های مختلفی که برای دریافت شمش و الماس در نظر گرفته شده هیچ نیازی به خرید آنها با پول واقعی نیست. به عبارت دیگر این بازی اصلا شما را به سمت خرید درون برنامه ای سوق نمی دهد.

سخن آخر

شاید نتوان از بازی Zombie Shooter: Fury of War به عنوان یکی از بهترین بازی های زامبی نام برد اما با وجود حجم کمش (حدود 70 مگابایت) به تعداد کافی مرحله دارد که بتواند شما را ساعت ها به خود سرگرم کند. یکی از نقاط ضعف این بازی متاسفانه مصرف بالای شارژ باطری توسط آن است و به نظر می رسد که کد بازی به یک بهینه سازی نیاز داشته باشد.

دانلود بازی اندرویدی Zombie Shooter: Fury of War از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس

 

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

زامبی، زامبی و باز هم زامبی! زامبی ها به خصوص در سال های اخیر سوژه خوبی برای ساخت بازی های رایانه ای و موبایلی بوده اند. اگر اهل این دست از بازی ها باشید قطعا می دانید که بسیاری از بازی های معروف مثل بازی رزیدنت ایول هم از همین سوژه استفاده کرده اند. بازی که در زیر به آن می پردازیم (بازی Zombie Shooter: Fury of War) نه یک بازی فوق العاده ولی بازی جالبی در سبک حادثه ای است که می تواند ساعت ها شما را به خود سرگرم کند مخصوصا اگر به تم زامبی علاقه داشته باشید.…

امتیاز ایران اپس به بازی Zombie shooter: fury of war

داستان بازی - 8
گرافیک و موسیقی - 7.5
گیم پلی - 8
ساز و کارها - 8

7.9

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

نظر بدهید