بررسی بازی نقد و بررسی

نگاهی به بازی Dank Tanks

نگاهی به بازی Dank Tanks
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

شاید در اولین نگاه به بازی Dank Tanks بتوان گفت این بازی بیشترین شباهت را مخصوصا از لحاظ گیم پلی به بازی Brawl Stars دارد. با این تفاوت که در این بازی شما به جای کاراکترهای بامزه برال استارز از تانک های مختلف که البته آنها هم بامزه هستند استفاده می کنید! محیط بازی محیطی کارتونی و بامزه است و حالت های بازی نیز متنوع و جالب. در زیر نگاهی به این بازی خواهیم انداخت.

گیم پلی

گیم پلی بازی همانطور که گفته شد شباهت زیادی به بازی Brawl Stars دارد. شما در قالب یک گروه سه نفره و به صورت آنلاین به جنگ کاربران دیگری از سراسر دنیا خواهید رفت. هر نبردی 3 دقیقه بیشتر به طول نخواهد انجامید. هر کسی می تواند تانک جداگانه ای داشته باشد و البته ترکیب قابلیت های تانک های گروه تان نیز مهم است. مثلا اگر دو نفر از یک نوع تانک استفاده کنند احتمال آنکه در بازی برنده شوید کمتر است. البته این باز هم به شرایط بازی و مهارت حریف شما بستگی دارد و امری قطعی نیست.

گیم پلی بازی Dank tanks

موانع هم در بازی وجود دارند منتها شما می توانید با شلیک گلوله آنها را از بین ببرید. برخی مواقع همین موانع می توانند به کمک تان بیایند پس همیشه از بین بردن آنها به نفع تان نیست!

حالت های بازی

چیزی که بیشتر از همه در بازی Dank Tanks جلب توجه می کند وجود حالت های متنوع برای بازی است. از جمله این حالت ها می توان به حالت فتح الماس، الماس بردار، توپ رو گل کن و نبرد برای زمین اشاره کرد. البته تعداد این حالت ها بیشتر است ولی در اینجا به طور مختصر به همین چند حالت می پردازیم. در حالت فتح الماس شما یک الماس و حریف تان هم یک الماس دارد. هر کدام از شما باید سعی کنید خود را به الماس حریف رسانده و آن را از بین ببرید البته تانک های حریف اجازه بدهند! حالت الماس بردار هیجان بیشتری دارد چون در این حالت مستقیما باید به تانک های حریف حمله کرده و آنها را از بین ببرید.

حالت های بازی Dank tanks

وقتی تانکی از بین برود از آن الماس می افتد که می توانید بردارید. هر گروهی که در انتها تعداد الماس های بیشتری برداشته باشد برنده بازی است. در این حالت حتی اگر یک تانک خودی هم از بین برود بهتر است عجله کنید و الماس های آن را بردارید تا به دست دشمن نیافتد. حالت توپ رو گل کن درست مثل یک بازی فوتبال است! هر تیمی دروازه دارد و یک توپ که بیشتر شبیه به توپ اسباب بازی است در وسط زمین قرار گرفته است. شما باید این توپ را بردارید، به هم تیمی هایتان پاس بدهید و در نهایت آن را وارد دروازه حریف کنید. البته اگر تا قبل از رسیدن به دروازه از بین نروید! هر گروهی که در انتها گل های بیشتری زده باشد برنده بازی است.

حالت های بازی Dank tanks

در حالت نبرد برای زمین شما با شلیک روی زمین های خالی یا زمین هایی که به رنگ حریف هستند می توانید آنها را به رنگ خود در آورید. هر تیمی که در انتها زمین بیشتری فتح کرده باشد برنده بازی است. زمین ها به صورت چهارخانه تقسیم می شوند و در واقع هر کس تعداد چارخانه های بیشتری را به رنگ خود در آورده باشد برنده بازی است.

ساز و کارها

شبیه بازی کلش رویال و شبیه بازی Brawl Stars؛ شما به ازای پیروزی در هر نبردی مقداری سکه، مقداری الماس و مقداری پول که به پول T در بازی معروف است بدست می آورید. از پول T می توانید برای باز کردن صندوقچه های مختلف استفاده کنید. هر چقدر مقدار این پول بیشتر باشد محتویات صندوقچه نیز با ارزش تر خواهد بود. از سکه می توانید برای خرید قطعه تانک استفاده کنید. وقتی تعداد قطعه تانک هایتان به حد نصابی رسید (مثلا 100 تا) می توانید تانک تان را ارتقا دهید. از الماس ها هم می توانید برای باز کردن صندوقچه های با ارزش تر استفاده کنید.

ساز و کارها در بازی Dank tanks

شما به ازای پیروزی در نبردها مدال هم بدست می آورید و وقتی تعداد این مدال ها به حد نصابی رسید می توانید به منوی دستاوردهای بازی مراجعه کرده و در آنجا مطابق با تعداد مدال هایی که گرفته اید جایزه دریافت کنید (قطعات تانک برای ارتقا، الماس و از این قبیل). بازی دارای جدول برترین ها نیز هست. شما می توانید مثل بازی کلش رویال به یک گروه (کلن) بپیوندید و خودتان یک گروه بوجود بیاورید. ولی داخل صفحه گروه امکان ارسال هدیه برای هم ندارید. برای این منظور صفحه جداگانه ای در نظر گرفته شده به نام صفحه دوستان که در آن می توانید برای دیگران هدیه بفرستید یا از آنها هدیه دریافت کنید.

گرافیک و موسیقی

گرافیک بازی سه بعدی و با رعایت تمام جزئیات طراحی شده هر چند سبک آن کارتونی است که البته باعث جالب تر شدن محیط بازی شده است. موسیقی بازی هم مطابق با محیط بازی ساخته شده و میتوان گفت همان حالت بامزه و کارتونی را دارد.

سخن آخر

اگر از بازی هایی در سبک برال استارز لذت می برید و عاشق تانک و تانک بازی هستید بدون شک از این بازی نیز لذت خواهید برد.

دانلود بازی اندرویدی Dank Tanks از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس

 

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

شاید در اولین نگاه به بازی Dank Tanks بتوان گفت این بازی بیشترین شباهت را مخصوصا از لحاظ گیم پلی به بازی Brawl Stars دارد. با این تفاوت که در این بازی شما به جای کاراکترهای بامزه برال استارز از تانک های مختلف که البته آنها هم بامزه هستند استفاده می کنید! محیط بازی محیطی کارتونی و بامزه است و حالت های بازی نیز متنوع و جالب. در زیر نگاهی به این بازی خواهیم انداخت. گیم پلی گیم پلی بازی همانطور که گفته شد شباهت زیادی به بازی Brawl Stars دارد. شما در قالب یک گروه سه نفره و به…

به این مطلب امتیاز دهید

نگاهی به بازی Dank Tanks - 8

8

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

نظر بدهید