بررسی بازی نقد و بررسی

نگاهی به بازی She Wants me Dead – میخواد من بمیرم!

بازی اندرویدی she wants me dead
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

شاید همان نگاه اول به عنوان بازی She Wants me Dead همه چیز را در مورد این بازی روشن کند. می خواهد من بمیرم! داستان از چه قرار است؟! چه کسی می خواهد شما بمیرید؟! گربه ملوس تان! همان که همیشه دوستش می داشتید حالا تصمیم گرفته از شما انتقام بگیرد! برای چه؟ خوب این بر می گردد به داستان بازی و بلاهایی که مکس سر گربه اش آورده! شاید بازی های سبک دویدنی پریدنی (پلتفمرمر) کمتر به داستانی قوی نیاز داشته باشند. ولی بازی She Wants me Dead این سنت را شکسته و از داستان جالبی برخوردار است. در زیر نگاهی به این بازی خواهیم انداخت. با ما باشید!

داستان بازی

مکس به درد سر افتاده! او گربه اش لولا را از خانه بیرون کرده و حالا رفته تا او را نجات دهد. اما لولا که دیگر از صاحبش متنفر شده یک عالمه تله سر راهش گذاشته تا او را از بین ببرد! شما باید به مکس بیچاره کمک کنید تا از تمام موانع و تله های سر راهش عبور کرده و خود را به گربه اش برساند. شاید گفتنش ساده باشد ولی اصل ماجرا آن است که لولا واقعا می خواهد مکس را بکشد و همین کار را مشکل تر می کند! او حتی اول بازی به شما می گوید: یادته دمم رو لگد کردی؟ یادته آب پاشیدی توم؟ یادته با آرنج منو از تخت خواب انداختی بیرون؟ حالا وقتشه که تقاص پس بدی! اگر میخواهید بیشتر در جریان ماجرا قرار بگیرید ویویدی زیر را ببینید.

گرافیک و طراحی

یکی از نقاط قوت این بازی  بعد از موسیقی فوق العاده آن گرافیک و طراحی بازی است. گرافیک بازی هر چند دو بعدی است ولی حال و هوای وهم انگیز بازی را به خوبی انتقال داده است. اگر خوب دقت کنید پشت زمینه ها و نورپردازی در بازی به گونه ای است که همه چیز با نور کم که تقریبا رو به خاموشی میرود و حالتی نسبتا مات دارد نشان داده می شود. انگار در رویا هستید!  طراحی شخصیت اصلی بازی نیز بسیار عالی و با رعایت تمام جزئیات انجام شده است. حرکات او کاملا نرم و طبیعی است و موقعی که می ایستد نیز انگار آماده دویدن است (کمی به عقب و جلو متمایل می شود).

نمایی از بازی اندرویدی she wants me dead

در این بازی خبری از آیتم های کمکی یا ارتقای کاراکترتان نیست. ولی می توانید انواع و اقسام لباس های جالب و بامزه را برای او انتخاب کنید. شما می توانید به صورت جداگانه برایش کفش، شلوار، لباس و کلاه انتخاب کنید تا نهایتا به همان شکل دلخواهی که می خواهید برسد. با عبور از هر مرحله قفل تعدادی از این آیتم ها باز می شود و اگر بخواهید قفل تمام شان را باز کنید باید تا آخر بازی بروید.

صفحه انتخاب لباس در بازی she wants me dead

گیم پلی و موانع

گیم پلی بازی مثل دیگر بازی های سبک پلتفرمر شامل پریدن و دویدن های متوالی در عرض و برخی مواقع طول صفحه است. موانع مختلفی همچون تبرهای متحرک، نیزه هایی که از زیر زمین بیرون می آیند، بمب ها، لوله های آتش زا و امثال هم سر راهتان قرار می گیرند. ضمن آنکه مانع اصلی که در تمام بازی های پلتفرمر وجود دارد (شکاف بین سکوها برای پریدن) نیز به جای خود محفوظ است. چینش موانع و قرارگیری سکوها در این بازی با دقت زیادی انجام شده و محیط بازی را بسیار چالش برانگیز کرده است. تنها مرحله اول بازی کمی ساده است و از مرحله دوم به بعد بازی مشکل می شود. به طوری که اگر اهل این دست از بازی ها نباشید بارها و بارها بر سر موانع جان تان را از دست خواهید داد!

نمایی از بازی اندرویدی she wants me dead

شما 5 جان در ابتدای بازی دارید. در طول بازی هم نقطه های نشانی (چک پوینت هایی) به شکل پرچم سفید وجود دارد که با رسیدن به آنها هم جان هایتان دوباره به 5 می رسد و هم اگر جان تان را از دست بدهید به جای از اول از آخرین نقطه نشانی که از آن گذشته اید بازی را ادامه خواهید داد. اگر هر 5 جان تان را از دست بدهید باید بازی را از اول شروع کنید. البته می توانید با پرداخت مقداری سکه که در طول بازی بدست می آورید دوباره 5 جان بخرید. همین واقعیت که با رسیدن به هر نقطه نشان جان هایتان دوباره به 5 می رسد نشان می دهد که چقدر بازی چالش برانگیز است. این یعنی شما ممکن است در فاصله بین دو نقطه نشان هر 5 جان تان را از دست بدهید.

موسیقی و افکت های صوتی

شاید یکی از نقاط قوت بازی She wants me dead را بتوان موسیقی متن آن دانست. موسیقی متن این بازی کاری است از گروه موسیقی CAZZETTE؛ گروه موسیقی سوئدی که بیشتر آهنگ هایش در سبک الکترونیک است. اسم این بازی نیز از روی یکی از آهنگ های همین گروه (She wants me dead) اقتباس شده و اتفاقا همان آهنگ هم برای موسیقی متن بازی انتخاب شده است. آهنگ باکلامی که هر چند در سبک الکترونیک است ولی بی شباهت به آهنگ های رپ و جاز هم نیست. با هر بار کشته شدن شما البته آهنگ اندکی تغییر می کند و انگار بخش دیگری از آن پخش می شود. افکت های صوتی بازی نیز به خوبی طراحی شده و شامل مواردی همچون صدای شکسته شدن استخوان، تیغه تبرها یا انفجار بمب ها میشوند.

نمایی از بازی اندرویدی she wants me dead

سخن آخر

تنها اشکالی که این بازی دارد آن است که فقط 10 مرحله دارد. ولی باید بگوییم این مراحل به قدری مشکل هستند که شاید به اندازه صد مرحله بازی های آسان شما را به خود سرگرم کنند!

دانلود بازی اندرویدی She wants me dead از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس

 

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

شاید همان نگاه اول به عنوان بازی She Wants me Dead همه چیز را در مورد این بازی روشن کند. می خواهد من بمیرم! داستان از چه قرار است؟! چه کسی می خواهد شما بمیرید؟! گربه ملوس تان! همان که همیشه دوستش می داشتید حالا تصمیم گرفته از شما انتقام بگیرد! برای چه؟ خوب این بر می گردد به داستان بازی و بلاهایی که مکس سر گربه اش آورده! شاید بازی های سبک دویدنی پریدنی (پلتفمرمر) کمتر به داستانی قوی نیاز داشته باشند. ولی بازی She Wants me Dead این سنت را شکسته و از داستان جالبی برخوردار است. در…

امتیاز ایران اپس به بازی She Wants me Dead

داستان بازی - 10
گرافیک و طراحی - 9
گیم پلی و موانع - 9
موسیقی و افکت های صوتی - 10

9.5

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 2 votes)

نظر بدهید