بررسی برنامه نقد و بررسی

نگاهی به برترین آنتی ویروس های اندرویدی

fij
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

با وجود آنکه سیستم عامل اندروید در مقایسه با ویندوز کمتر مورد تهدیدات اینترنتی بالاخص ویروس ها قرار داد ولی با این وجود باز هم برای آن آنتی ویروس های زیادی ارائه شده است. اندروید بیشتر از آنکه از ناحیه ویروس ها مورد تهدید باشد از ناحیه بدافزارها و احیانا آسیب پذیری های امنیتی موجود در خود که خوشبختانه تا امروز تعدادشان به تعداد انگشت های یک دست هم نرسیده رنج می برد. سیستم عامل اندروید سیستم عاملی است که بر اساس اجازه های دسترسی کار می کند و اتفاقا در برخی موارد همین اجازه های دسترسی مشکل ساز می شوند. مثلا اپلیکیشنی که اصلا نیازی نیست به کانتکت های شما دسترسی داشته باشد این دسترسی را می گیرد. برخی از آنتی ویروس های اندرویدی همچون آنتی ویروس مک کافی این مهم را مورد توجه قرار داده و اگر اپلیکیشنی اجازه دسترسی بخواهد که واقعا به آن نیازی ندارد به شما هشدار می دهند. خوشبختانه با انتشار اندروید 6.0 مشکل دسترسی های ناخواسته نیز تا حدودی برطرف شده است. اندروید 6.0 تمام دسترسی ها را یکجا به یک اپلیکیشن نمی دهد بلکه هر موقع آن اپلیکیشن احتیاج به دسترسی خاصی داشت پنجره ای به کاربر نشان می دهد که از طریق آن کاربر می تواند اجازه دسترسی را بدهد یا ندهد.

بهترین آنتی ویروس های اندرویدی کدامند؟

شاید استفاده از لغت بهترین بالاخص در مورد آنتی ویروس ها کار درستی نباشد چون هر کدام از این نرم افزارهای امنیتی علاوه بر تامین امنیت ابتدایی برای سیتسم اندرویدی شما دارای یک سری معایب و مزایای خاص خود هستند و هر کدام الگوریتم های خاص خود را برای اسکن و تشخیص تهدیدات امنیتی دارد. با این وجود بعضی از آنتی ویروس های اندرویدی بیشتر مورد توجه هستند و دانلودهای بیشتری هم در سطح جهانی دریافت کرده اند که از جمله آنها میتوان به آنتی ویروس کسپرسکی، آنتی ویروس آواست، سی ام سکیوریتی و لوک آوت سکیوریتی اشاره کرد. کسپرسکی نامی شناخته شده در صنعت تامین ایمنی سیستم های رایانه ای است و آنتی ویروس آن هم برای سیستم های ویندوزی و هم اندرویدی جزء شناخته شده ترین و پرطرفدار ترین هاست. متاسفانه به دلیل مشکلات فنی در خرید آنتی ویروس کسپرسکی فعلا امکان دانلود آن از ایران اپس وجود ندارد  ولی خوشبختانه از طرف دیگر کلیه اپلیکیشن هایی که شما از ایران اپس دانلود می کنید قبل از دانلود در سرورهای ایران اپس با آنتی ویروس کسپرسکی چک شده و سپس برای دانلود در اختیار شما قرار می گیرند. بنابراین حتی اگر در گوشی تان آنتی ویروس ندارید می توانید از پاک بودن اپلیکیشن هایی که از ایران اپس دانلود میکنید مطمئن باشید.

بر اساس تست AV-Test که در نوامبر سال 2016 بر روی نسخه اندرویدی آنتی ویروس آواست صورت گرفت این آنتی ویروس توانست تقریبا تمام 3105 نمونه ویروسی که در معرضش قرار گرفت را به درستی تشخیص دهد. تشخیص آواست در این تست 99.9% بود در حالی که میانگین تشخیص توسط آنتی ویروس های دیگر در همین تست 98% بوده است. دو آنتی ویروس سی ام سکیوریتی و لوک آوت سکیوریتی نیز از جمله پر دانلودترین آنتی ویروس های اندرویدی هستند که علاوه بر حفاظت از سیستم اندرویدی شما در برابر ویروس ها و به روز رسانی مرتب دیتابیس تشخیص ویروس شان از قابلیت های اضافی همچون قفل کردن اپلیکیشن ها با استفاده از گذرواژه نیز برخوردارند.

نمایی از آنتی ویروس اندرویدی آواست

آنتی ویروس های رایگان اندرویدی

دانلود آنتی ویروس قوی برای اندروید که رایگان هم باشد. شاید این همان دانلودی است که همه به دنبالش هستند! البته به غیر از آنتی ویروس کسپرسکی تقریبا تمام آنتی ویروس های اندرویدی دیگر رایگانند یا حداقل امکانات اصلی و پایه ای یک آنتی ویروس را به رایگان در اختیار شما می گذارند ولی مثلا استفاده از امکانات پیشرفته تر آنها مستلزم پرداخت هزینه و ارتقا به نسخه حرفه ای آنهاست. به هر حال چیزی که مسلم است آن است که حفاظت در برابر ویروس ها جزء کارکردهای اصلی یک آنتی ویروس است و تمام آنتی ویروس های اندرویدی به رایگان این قابلیت را ارائه می دهند هر چند در تشخیص تهدیدات امنیتی بعضی بالنسبه بهتر عمل می کنند. تعداد آنتی ویروس های رایگان در ایران اپس به اندازه ای بود که دسته بندی جداگانه ای به نام آنتی ویروس به آن اختصاص یافت. شما میتوانید با کلیک روی لینک زیر به این دسته بندی دسترسی داشته باشید.

دانلود آنتی ویروس های قوی و رایگان اندرویدی

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس

 

 

با وجود آنکه سیستم عامل اندروید در مقایسه با ویندوز کمتر مورد تهدیدات اینترنتی بالاخص ویروس ها قرار داد ولی با این وجود باز هم برای آن آنتی ویروس های زیادی ارائه شده است. اندروید بیشتر از آنکه از ناحیه ویروس ها مورد تهدید باشد از ناحیه بدافزارها و احیانا آسیب پذیری های امنیتی موجود در خود که خوشبختانه تا امروز تعدادشان به تعداد انگشت های یک دست هم نرسیده رنج می برد. سیستم عامل اندروید سیستم عاملی است که بر اساس اجازه های دسترسی کار می کند و اتفاقا در برخی موارد همین اجازه های دسترسی مشکل ساز می…

به این مطلب امتیاز دهید

آنتی ویروس آواست Avast - 9.6
CM Security - 9
Lookout Security - 8.8
McAfee Security - 8.7

9

User Rating: 4.45 ( 1 votes)

نظر بدهید