اخبار اخبار فن آوری نرم افزار

واتس اپ را پاک کنید اگر می خواهید عکس ها و پیام هایتان همه جا پخش نشود!

واتس اپ را پاک کنید اگر می خواهید عکس ها و پیام هایتان همه جا پخش نشود!
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

پاول دوروف مالک و توسعه دهنده پیام رسان تلگرام طی پیامی به فالوورهایش در همین پیام رسان که تعدادشان به 335 هزار نفر می رسد خواسته که اگر می خواهند عکس ها و پیام های شخصی شان همه جا پخش نشود فورا واتس اپ را پاک کنند. این پیام بعد از انتشار خبر یک آسیب پذیری جدید در واتس اپ و سوء استفاده یک شرکت جاسوسی اسرائیلی از آن ارسال شده است (لطفا جهت اطلاع بیشتر به پست "حمله دوباره پگاسوس! این بار به کاربران واتس اپ در هند" مراجعه نمایید).

واتس اپ را پاک کنید اگر می خواهید عکس ها و پیام هایتان همه جا پخش نشود!

در بخشی از پیام پاول دوروف آمده: "مگر اینکه بخواهید تمام عکس ها و پیام های شخصی تان روزی در دسترس همگان قرار بگیرد در غیر این صورت باید واتس اپ را پاک کنید… فیس بوک حتی قبل از خرید واتس اپ با اقدامات نظارتی از مقامات بالا مشکلی نداشته و ساده لوحانه است اگر فکر کنیم بعد از خرید واتس اپ سیاست هایش را تغییر داده است. این را حتی از جمله ای که مالک واتس اپ هنگام فروش پیام رسانش به فیس بوک گفته می توان دریافت [حریم شخصی کاربرانم را فروختم]."

اعتراض کاربران روسی واتس اپ به بلاک شدن این پیام رسان در کشورشان (سال 2018)
اعتراض کاربران روسی واتس اپ به بلاک شدن این پیام رسان در کشورشان (سال 2018)

البته باید توجه داشت که ارسال چنین پیام های تندی آن هم از طرف رقیب واتس اپ می تواند جنبه تبلیغاتی داشته باشد و به منظور جذب کاربر هم باشد. فراموش نکنید که تعداد کاربران واتس اپ به 1.6 میلیارد نفر می رسد در حالی که تلگرام تنها 200 میلیون کاربر دارد. شاید بتوان گفت یکی از دلایل ایمن ماندن تلگرام و عدم توجه هکرها و شرکت های جاسوسی به آن قلت تعداد کاربرانش باشد.

واتس اپ را پاک کنید اگر می خواهید عکس ها و پیام هایتان همه جا پخش نشود!

شایان ذکر است که پس از انتشار خبر آسیب پذیری دیگری در واتس اپ و سوء استفاده نرم افزار جاسوسی پگاسوس از آن از کاربران این پیام رسان خواسته شده که فورا واتس اپ شان را به آخرین نسخه ارتقا دهند. آسیب پذیری جدید واتس اپ در رابطه با فایل های ویدیویی است. اگر شخصی برای شما یک فایل ویدیویی با فرمت mp4 ارسال کند بهتر است آن را باز نکنید چرا که هکرها می توانند با استفاده از حفره امنیتی که در واتس اپ وجود دارد و از طریق همان فایل ویدیویی کدهای مخرب خود را به واتس اپ شما تزریق کنند و بعد از آن به محتویات گوشی شما (اندروید و آی او اس فرقی نمیکند) دسترسی پیدا کنند.

آسیب پذیری اخیر واتس اپ

در گزارشی از وبسایت gbhackers.com آمده: "حفره امنیتی (اخیر واتس اپ) از لحاظ شدت در دسته بندی "خطیر" قرار می گیرد. به موجب این حفره امنیتی امکان ترزیق کد نامشخص به کامپوننت هندلر در یک فایل mp4 در واتس اپ وجود دارد." همچنین در هشداری از فیس بوک در مورد این حفره امنیتی آمده: "با ارسال یک فایل mp4 دستکاری شده (توسط هکرها) سر ریز (اور فلو) حافظه میانگاهی (بافر) در واتس اپ اتفاق می افتد." که احتمالا هکرها از این همین قضیه برای نفوذ به واتس اپ کاربران استفاده می کنند.

منبع: gadgets.ndtv.com


جهت دریافت آخرین اخبار فناوری در خبرنامه ایران اپس عضو شوید:

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

پاول دوروف مالک و توسعه دهنده پیام رسان تلگرام طی پیامی به فالوورهایش در همین پیام رسان که تعدادشان به 335 هزار نفر می رسد خواسته که اگر می خواهند عکس ها و پیام های شخصی شان همه جا پخش نشود فورا واتس اپ را پاک کنند. این پیام بعد از انتشار خبر یک آسیب پذیری جدید در واتس اپ و سوء استفاده یک شرکت جاسوسی اسرائیلی از آن ارسال شده است (لطفا جهت اطلاع بیشتر به پست "حمله دوباره پگاسوس! این بار به کاربران واتس اپ در هند" مراجعه نمایید). در بخشی از پیام پاول دوروف آمده: "مگر اینکه…

به این مطلب امتیاز دهید

واتس اپ را پاک کنید اگر می خواهید عکس ها و پیام هایتان همه جا پخش نشود! - 8

8

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

نظر بدهید