اخبار اخبار فن آوری نرم افزار

پشتیبانی اینستاگرم از زبان فارسی

\
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

اینستاگرم روز گذشته (9 آبان 96) سه زبان جدید را به لیست زبان های پشتیبانی شده خود اضافه کرد. این زبان ها که هر سه راست نویس هستند (از راست به چپ نوشته می شوند) شامل زبان فارسی، عبری و عربی می شوند. مدتها بود که عدم پشتیبانی اینستاگرم از این زبان ها بالاخص فارسی و عربی حس می شد. این در حالی است که اینستاگرم تا به حال از 33 زبان که در بین آنها زبان هایی همچون فیلیپینی، مالایی و رومانیایی هم وجود دارند پشتیبانی کرده است.

البته هر چند با یک جستجوی ساده در اینترنت می توانید نسخه های غیر رسمی اینستاگرم که فارسی شده اند را نیز پیدا کنید ولی مشکل آنجاست که هیچ تضمینی برای امنیت این اپلیکیشن ها وجود ندارد. از آنجا که اینستاگرم محلی برای به اشتراک گذاری عکس و ویدیوهای بعضا شخصی است دانلود و نصب هر نسخه غیر رسمی از آن می تواند به نوعی راه را برای ورود سوء استفاده چی ها به حریم شخصی شما باز کند.

بنا به گفته مدیران اینستاگرم برای اضافه کردن زبان های جدید (فارسی، عربی و عبری) آنها مجبور شده اند رابط کاربری اپلیکیشن را مجددا پیکربندی کنند به طوری که بتواند خود را با این زبان ها وفق دهد. به عبارتی چون تراز در زبان های راست نویس با زبان های چپ نویس 180 درجه تفاوت دارد به همان نسبت هم پیکربندی رابط کاربری باید تغییر پیدا کند. اینستاگرم قبلا از زبان هایی همچون چینی، ژاپنی و کره ای که می توان آنها را از راست به چپ یا حتی بالا به پایین خواند پشتیبانی کرده است. با این وجود این اولین باری است که این اپلیکیشن از زبان های اختصاصا راست نویس پشتیبانی می کند.

نمایی از رابط کاربری راست نویس اینستاگرم

البته هنوز دو زبان راست نویس دیگر هم هستند که باید پشتیبانی شوند: آذری و اردو. اما به نظر می رسد اینستاگرم شروع پشتیبانی خود از زبان های راست نویس را با زبان های رایج تری در محدوده خاورمیانه آغاز کرده تا بدین ترتیب کاربران بیشتری را پوشش دهد. بنا به گزارش وبسایت Tech Crunch اینستاگرم در محدوده خاورمیانه بیش از 60 میلیون کاربر دارد و با توجه به اینکه بیش از 70 درصد مردم در کشورهای عرب زبان از سیستم عامل اندروید استفاده می کنند زبان های جدید اول به نسخه اندرویدی اینستاگرم و بعدا به نسخه آی او اس آن اضافه خواهند شد.

مارک کریگر یکی از موسسان اینستاگرم در مورد به روز رسانی جدید گفت: "از این که اینستاگرم هر روز متنوع تر می شود و کاربران بیشتری را پوشش می دهد احساس غرور می کنم. امیدوارم با به روز رسانی جدید فارسی زبانان، عرب زبانان و عبری زبانان بیشتری از سراسر دنیا بتوانند با هم ارتباط برقرار کرده و علائق خود را دنبال کنند." برای تغییر زبان در اینستاگرم می توانید آیکن آدمک در گوشه سمت راست پایین صفحه را لمس کنید. با این کار وارد بخش پروفایل تان می شوید. سپس آیکن سه نقطه در گوشه سمت راست بالای صفحه را لمس کنید و زیر قسمت Settings گزینه Language  را انتخاب کنید. حالا می توانید زبان مورد نظرتان را انتخاب کنید.

شایان ذکر است با توجه به اینکه به روز رسانی جدید مدتی طول خواهد کشید تا برای کاربران تمامی کشورها منتشر شود ممکن است حتی در زمان انتشار این مقاله آپدیت مذکور برای کاربران ایرانی منتشر نشده باشد. با این حال در تلاش هستیم تا این به روز رسانی را هر چه سریعتر برای شما عزیزان منتشر کنیم.

دانلود جدیدترین نسخه اینستاگرم از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس

 

جهت دریافت آخرین اخبار فناوری در خبرنامه ایران اپس عضو شوید:

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

اینستاگرم روز گذشته (9 آبان 96) سه زبان جدید را به لیست زبان های پشتیبانی شده خود اضافه کرد. این زبان ها که هر سه راست نویس هستند (از راست به چپ نوشته می شوند) شامل زبان فارسی، عبری و عربی می شوند. مدتها بود که عدم پشتیبانی اینستاگرم از این زبان ها بالاخص فارسی و عربی حس می شد. این در حالی است که اینستاگرم تا به حال از 33 زبان که در بین آنها زبان هایی همچون فیلیپینی، مالایی و رومانیایی هم وجود دارند پشتیبانی کرده است. البته هر چند با یک جستجوی ساده در اینترنت می توانید…

به این مطلب امتیاز دهید

پشتیبانی اینستاگرم از زبان فارسی - 9

9

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

نظر بدهید