آموزش ترفندها و راهکارها

چگونه به روز رسانی خودکار اپلیکیشن ها توسط گوگل پلی را غیرفعال کنیم؟

چگونه به روز رسانی خودکار اپلیکیشن ها توسط گوگل پلی را غیرفعال کنیم؟
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

شاید برای شما هم زیاد اتفاق افتاده باشد که ببینید اپلیکیشن هایتان یکی پس از دیگری در حال به روز رسانی هستند. جدا از اینکه این کار مقدار زیادی از پهنای باند اینترنت شما را مصرف می کند شاید نیازی هم نباشد که تمام اپلیکیشن هایتان را به روز کنید. یا حداقل آنها را زمانی به روز کنید که خودتان در حال استفاده از اینترنت یا وبگردی نباشید. این معمولا بزرگترین مشکل است. شما می خواهید از تمام پهنای باند اینترنت تان برای وبگردی یا هر کار دیگری استفاده کنید اما به روز رسانی اپلیکیشن ها مقدار زیادی از پهنای باند را می خورد و اجازه این کار را به شما نمی دهد. در واقع باید عملا صبر کنید تا به روز رسانی تمام شود و بعد به کارتان برسید.

به روز رسانی خودکار اپلیکیشن ها

برای اکثر کاربران مخصوصا کاربرانی که سرعت اینترنت پایین تری دارند این به روز رسانی ها بیشتر به یک مزاحمت شباهت دارند! از طرفی شاید شما پهنای باند اینترنت زیادی در اختیار نداشته باشید و نخواهید از آن برای به روز رسانی استفاده کنید. یا اینکه از اینترنت رادیویی (3G یا 4G) استفاده می کنید و دانلود مقدار زیادی داده در قالب به روز رسانی از لحاظ اقتصادی برایتان به صرفه نباشد.

به دلایلی که در فوق ذکر شد خیلی از کاربران مایلند تا به روز رسانی ها را از حالت خودکار خارج کنند. این به روز رسانی ها توسط گوگل پلی انجام می شوند و به محض آنکه به اینترنت متصل شوید می توانند آغاز شوند. خوشبختانه امکان غیر فعال کردن آنها وجود دارد که در زیر روش آن را برایتان توضیح خواهیم داد.

چگونه به روز رسانی خودکار توسط گوگل پلی را غیرفعال کنیم؟

بسیار ساده است! ابتدا اپلیکیشن گوگل پلی را باز کنید و بعد آیکن سه خط موازی در گوشه سمت چپ بالای صفحه را لمس کنید. منوی کناری باز می شود. گزینه تنظیمات را در آن لمس کنید. در صفحه جدیدی که باز می شود گزینه به روز رسانی خودکار اپلیکشین ها (Auto-update apps) را لمس کنید. با لمس این گزینه پنجره ای باز می شود که سه گزینه دیگر را در اختیار شما قرار خواهد داد (شکل را ببینید).

غیرفعال کردن به روز رسانی خودکار توسط گوگل پلی

این گزینه ها به ترتیب از بالا به پایین عبارتند از: در هر شبکه ای، فقط در صورت اتصال به شبکه وای فای و اپ ها را به صورت خودکار به روز نکن. گزینه اول در هر حالی اپلیکیشن ها را به روز می کند (همان که شما نمی خواهید!). گزینه دوم تنها در صورتی اپلیکیشن ها را به روز می کند که به شبکه وای فای متصل باشید. این گزینه برای آنهایی که هزینه اینترنت برایشان مهم است و نمی خواهند در صورت اتصال به اینترنت رادیویی اپلییکشن هایشان به روز شوند و هزینه زیادی را متحمل شوند کاربرد دارد. و بالاخره گزینه سوم به طور کلی به روز رسانی اپلیکیشن ها را از حالت خودکار خارج خواهد کرد.

بنابراین گزینه سوم را انتخاب کرده و بعد Done را لمس کنید. البته توجه داشته باشید که به روز رسانی برخی از اپلیکیشن ها از لحاظ ایمنی ضروری است. پس اگر به روز رسانی خودکار را غیرفعال می کنید یادتان باشد که حتما اپلیکیشن های مهم تان را خودتان به صورت دستی به روز کنید. برای انجام این کار هم می توانید به ترتیب زیر عمل کنید.

چطور اپلیکیشن ها را به صورت دستی به روز کنیم؟

ابتدا اپلیکیشن گوگل پلی را باز کنید و بعد همان آیکن سه خط موازی در گوشه سمت چپ بالای صفحه را لمس کنید. بعد از باز شدن منوی کناری گزینه اپ ها و بازی های من (My apps and games) را لمس کنید. لیستی از اپلیکیشن هایی که در گوشی یا تبلت تان نصب کرده اید باز می شود. همانطور که می بینید جلوی هر اپلیکیشن یک دکمه "به روز رسانی" قرار گرفته است که اگر آن را لمس کنید اپلیکیشن مربوطه به روز می شود. همچنین می توانید دکمه سبز رنگ "همه را به روز کن" (Update all) را در بالای صفحه لمس کنید تا تمام اپلیکیشن هایتان به روز شوند.

به روز رسانی دستی اپلیکیشن ها در گوگل پلی

منبع: androidpit.com
 

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

شاید برای شما هم زیاد اتفاق افتاده باشد که ببینید اپلیکیشن هایتان یکی پس از دیگری در حال به روز رسانی هستند. جدا از اینکه این کار مقدار زیادی از پهنای باند اینترنت شما را مصرف می کند شاید نیازی هم نباشد که تمام اپلیکیشن هایتان را به روز کنید. یا حداقل آنها را زمانی به روز کنید که خودتان در حال استفاده از اینترنت یا وبگردی نباشید. این معمولا بزرگترین مشکل است. شما می خواهید از تمام پهنای باند اینترنت تان برای وبگردی یا هر کار دیگری استفاده کنید اما به روز رسانی اپلیکیشن ها مقدار زیادی از پهنای…

به این مطلب امتیاز دهید

چگونه به روز رسانی خودکار اپلیکیشن ها توسط گوگل پلی را غیرفعال کنیم؟

امتیاز کل

User Rating: 3.98 ( 2 votes)

نظر بدهید