آموزش بررسی برنامه ترفندها و راهکارها نقد و بررسی

چگونه دفترچه تلفن مان را مرتب کنیم؟ (حذف کانتکت های اضافی)

روش مرتب کردن دفترچه تلفن
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

اگر شما هم دفترچه تلفن (کانتکتس) بزرگی داشته باشید احتمال دارد که کاکنتکت های اضافی و بی موردی در آن داشته باشید. این وضعیت به دلیل استفاده طولانی و بی دقتی هایی که ما سهوا یا عمدا در ثبت اطلاعات افراد در دفترچه تلفن گوشی مان انجام می دهیم به وجود می آید. مثلا شما یک بار شماره تلفن یک نفر را در دفترچه تلفن تان وارد می کنید و به قول معروف یک کانتکت جدید درست می کنید.

مدتها بعد آدرس ایمیل همان شخص را به عنوان یک کانتکت جدید و با همان نام وارد می کنید. یعنی به دلیل حجیم شدن دفترچه تلفن تان یادتان رفته که شماره تلفن این شخص را قبلا به عنوان یک کانتکت وارد کرده اید و حالا باید به جای درست کردن یک کانتکت جدید آدرس ایمیل او را در همان کانتکت قبلی وارد کنید.

کانتکت های مشابه

از طرفی افرادی هم وجود دارند که ممکن است یک بار نام آنها را به فارسی وارد کرده باشید، بار دیگر به انگلیسی، یک بار نامشان را در ابتدا آورده باشید و بار دیگر فامیل شان را. تمام کانتکت هایی که در دفترچه تلفن گوشی تان از این افراد دارید در واقع یک کانتکت بیشتر نیستند و نیاز به مرتب شدن دارند.

به هم ریختگی دفترچه تلفن و صرف وقت بیشتر برای پیدا کردن یک نفر در آن باعث می شود که هر کسی بعد از مدتی به فکر مرتب کردن دفترچه تلفنش بیافتد. کاری که اگر بخواهید دستی انجام دهید در بعضی موارد بسیار خسته کننده و وقت گیر خواهد بود. در زیر قصد داریم اپلیکیشنی را به شما معرفی کنیم که تمام این کار خسته کننده را آن هم در عرض چند دقیقه برای شما انجام داده و در نهایت یک دفترچه تلفن مرتب و بی نقص به شما تحویل خواهد داد.

نگاهی به رابط کاربری اپلیکیشن Cleaner – Merge Duplicate Contacts

همانطور که در شکل می بینید رابط کاربری اپلیکیشن Cleaner – Merge Duplicate Contacts یک رابط کاربری ساده و قابل فهم با باریکه هایی (تب هایی) برای جدا کردن بخش ها و کارکردهای مختلف اپلیکیشن است. باریکه اول آمار دقیقی از کانتکت های شما را در اخیارتان می گذارد (البته بعد از گرفتن اسکن). این آمار در دو بخش جداگانه قرار گرفته اند: کانتکت های غیر ضروری و کانتکت های همسان. کانتکت های غیر ضروری شامل کانتکت هایی می شوند که اسم ندارند، شماره تلفن ندارند، شماره تلفن و ایمیل ندارند و کانتکت هایی که مورد استفاده قرار نگرفته اند (هر کدام با ذکر تعداد).

نمایی از رابط کاربری اپلیکیشن Cleaner - Merge Duplicate Contacts

کانتکت های همسان شامل کانتکت هایی می شود که قابلیت ترکیب شدن با هم را دارند. این کاکنتکت ها بر اساس یکسان بودن شماره تلفن، یکسان بودن ایمیل و یکسان بودن نام از هم جدا شده اند (هر کدام با ذکر تعداد). در بالای این بخش هم تعداد کانتکت هایی که دقیقا مثل هم هستند (تمام بخش هایشان یکسان است) را می توانید ببینید. باریکه های دیگر در رابط کاربری اپلیکیشن برای ادغام کانتکت ها (باریکه دوم) و تهیه نسخه پشتیبان از دفترچه تلفن تان (باریکه سوم) هستند. باریکه آخر هم به تنظیمات اپلیکیشن اختصاص دارد.

طرز کار اپلیکیشن

طرز کار اپلیکیشن بسیار ساده است. شما می توانید با ورود به باریکه دوم و یک اسکن ساده از تعداد کانتکت های همسان خود به ترتیبی که در فوق ذکر شد مطلع شوید. بعد هم می توانید با لمس دکمه آبی رنگ ادغام در پایین صفحه همه آنها را به صورت یکجا ادغام کنید یا با لمس هر کدام به صورت جداگانه این کار را انجام دهید.

ادغام کانتکت های مشابه در اپلیکیشن Cleaner - Merge Duplicate Contacts

بعد از آنکه دفترچه تلفن تان مرتب شد می توانید با ورود به باریکه سوم از آن یک نسخه پشتیبان تهیه کنید. کافی است فقط آیکن بزرگی که در وسط صفحه قرار گرفته را لمس کنید. همچنین از همین بخش می توانید به نسخه های پشتیبانی که قبلا تهیه کرده اید نیز دسترسی داشته باشید.

تهیه نسخه پشتیبان از کانتکت ها در اپلیکیشن Cleaner - Merge Duplicate Contacts

دانلود برنامه اندرویدی Cleaner – Merge Duplicate Contacts از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس

 

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

اگر شما هم دفترچه تلفن (کانتکتس) بزرگی داشته باشید احتمال دارد که کاکنتکت های اضافی و بی موردی در آن داشته باشید. این وضعیت به دلیل استفاده طولانی و بی دقتی هایی که ما سهوا یا عمدا در ثبت اطلاعات افراد در دفترچه تلفن گوشی مان انجام می دهیم به وجود می آید. مثلا شما یک بار شماره تلفن یک نفر را در دفترچه تلفن تان وارد می کنید و به قول معروف یک کانتکت جدید درست می کنید. مدتها بعد آدرس ایمیل همان شخص را به عنوان یک کانتکت جدید و با همان نام وارد می کنید. یعنی به…

به این مطلب امتیاز دهید

چگونه دفترچه تلفن مان را مرتب کنیم؟ (حذف کانتکت های اضافی) - 8

8

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

2 نظر

 • سلام

  جالبه برام از وقتی اومدم سایتتون 1 ساعت گذشته و متوجه نشدم خخخخ

  هرچی میچرخم اینجا قسمت هایی که دوست دارم پیدا میکنم

  سایت خوبی پیدا کردم ولی سر سری سایتتونو دیدم حالا سایتتونو تو گوشیم سیو کردم وقتم ازاد شد میام دوباره میبینم

  ممنون

  • سلام،

   کاربر عزیز، از اینکه مطالب سایت مورد توجه شما قرار گرفته خرسندیم.

نظر بدهید