ترفندها و راهکارها

چگونه شکل نوشته ها را در پیام های ارسالی واتس اپ تغییر دهیم؟

چگونه شکل نوشته ها را در پیام های ارسالی واتس اپ تغییر دهیم؟
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که بخواهید بخشی از پیام ارسالی تان را به اصطلاح برجسته (هایلایت) کنید تا روی آن تاکید کرده باشید یا اینکه طرف مقابل بهتر آن را ببیند. مثلا اگر آدرسی را در پیامی برای کسی می فرستید احتمالا بدتان نمی آید اگر بتوانید نوشته های آدرس را پر رنگ تر بنویسید تا بهتر دیده شده و با بقیه پیام قاطی نشوند. برای انجام این کار در واتس اپ دو راه دارید. یکی استفاده از منوی درون صفحه ای و دیگری استفاده از کاراکترهای خاص (اگر در تایپ کردن سریع هستید). در زیر به توضیح هر کدام از این دو روش خواهیم پرداخت.

تغییر فرمت نوشته ها در واتس اپ

استفاده از کاراکترهای خاص

قبل از هر چیزی باید بگوییم در واتس اپ چهار فرمت برای نوشته ها در نظر گرفته شده که عبارتند از: پر رنگ (بولد)، مورب (ایتالیک)، خط روی نوشته و مونو اسپیس که در آن هر حرفی فضای مساوی را اشغال خواهد کرد (بر خلاف حالت معمولی که فضای هر حرف با حرف دیگر متفاوت است). برای اینکه نوشته تان را به یکی از فرمت های فوق در آورید کافی است فقط از دو علامت ستاره (*)، آندرلاین (_)، علامت تقریب (~) و آپاستروف برعکس (`) در دو طرف نوشته استفاده کنید. تنها چیزی که هست آن است که در مورد آخر باید از سه آپاستروف برعکس در دو طرف نوشته استفاده کنید.

استفاده از کاراکترهای خاص برای تغییر فرمت نوشته ها در واتس اپ

فرض کنید میخواهید فرمت کلمه خانه را تغییر دهید. اگر آن را به این شکل بنویسید *خانه* کلمه خانه در پیام تان پر رنگ خواهد شد (خانه). اگر آن را به این شکل بنویسید _خانه_ کلمه خانه در پیام تان به صورت مورب نوشته خواهد شد (خانه). اگر آن را به این شکل بنویسید ~خانه~ کلمه خانه به این شکل (خانه) ارسال خواهد شد. و در نهایت اگر آن را به این شکل بنویسید “`خانه“` حروف کلمه خانه هر کدام فضای مساوی را اشغال خواهند کرد یا به اصطلاح به صورت مونواسپیس ارسال خواهند شد.

استفاده از منوی درون صفحه ای

اگر کاراکترهای فوق یادتان نمی ماند می توانید به راحتی از منوی درون صفحه ای استفاده کنید. کافی است فقط برای چند لحظه انگشت تان را روی کلمه مورد نظر نگه دارید. منویی باز می شود که تمام گزینه های فوق را در اختیار شما خواهد گذاشت. البته در این منو فقط گزینه پر رنگ (بولد) را خواهید دید ولی می توانید به راحتی با لمس سه نقطه سمت راست منو به سایر گزینه ها نیز دسترسی داشته باشید.

استفاده از منوی درون صفحه ای برای تغییر فرمت نوشته ها در واتس اپ

حال فقط کافی است گزینه مورد نظر را از بین چهار گزینه Bold (پر رنگ)، Italic (مورب)، Strikethrough (خط روی نوشته) و Monospace (مونواسپیس) انتخاب کنید تا فرمت کلمه تان تغییر کند. همچنین اگر می خواهید فرمت بیش از یک کلمه را تغییر دهید کافی است فقط دو نشانگر سبز رنگ دو طرف کلمه را با انگشت حرکت دهید و کلمات دیگر را نیز شامل کنید.

استفاده از منوی درون صفحه ای برای تغییر فرمت نوشته ها در واتس اپ

شایان ذکر است که زمانی که از کاراکترهای خاص برای تغییر فرمت یک کلمه استفاده می کنید فرمت در همان لحظه تغیر نخواهد کرد (شکل زیر را ببینید). بلکه تغییر فرمت هنگام ارسال اعمال خواهد شد.

استفاده از منوی درون صفحه ای برای تغییر فرمت نوشته ها در واتس اپ

منبع: وبسایت howtogeek.com

دانلود جدیدترین نسخه پیام رسان واتس اپ از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس
 

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که بخواهید بخشی از پیام ارسالی تان را به اصطلاح برجسته (هایلایت) کنید تا روی آن تاکید کرده باشید یا اینکه طرف مقابل بهتر آن را ببیند. مثلا اگر آدرسی را در پیامی برای کسی می فرستید احتمالا بدتان نمی آید اگر بتوانید نوشته های آدرس را پر رنگ تر بنویسید تا بهتر دیده شده و با بقیه پیام قاطی نشوند. برای انجام این کار در واتس اپ دو راه دارید. یکی استفاده از منوی درون صفحه ای و دیگری استفاده از کاراکترهای خاص (اگر در تایپ کردن سریع هستید). در زیر به…

به این مطلب امتیاز دهید

چگونه شکل نوشته ها را در پیام های ارسالی واتس اپ تغییر دهیم؟ - 8

8

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

نظر بدهید