آموزش ترفندها و راهکارها نقد و بررسی

روش های معمول برای دانلود بازی های اندرویدی

روش دانلود بازی های اندرویدی
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

اگر شما هم اهل دانلود بازی ها و برنامه های اندرویدی باشید احتمالا جواب این سوال را خوب می دانید. روش های مختلفی برای این کار وجود دارد که شاید بهترین شان مراجعه به یک مارکت اندرویدی (مثل ایران اپس یا گوگل پلی) باشد. روش دیگر دانلود مستقیم فایل نصب یک بازی یا اپلیکیشن از وبسایت های معرفی و دانلود بازی است. یک روش دیگر هم وجود دارد. آن هم دانلود از وبسایت مارکت های اندرویدی با اسکن کد QR یک بازی یا اپلیکیشن است. این روش در واقع همان دانلود از مارکت های اندرویدی است با این تفاوت که شکل دسترسی شما به لینک دانلود با روش اول متفاوت است. در زیر به بررسی این روش ها و مزایا و معایب شان خواهیم پرداخت.

دانلود بازی از مارکت های اندرویدی و وبسایت ها (مزایا و معایب)

همانطور که گفتیم این روش بهترین روش برای دانلود بازی ها و برنامه های اندرویدی است. از آنجا که یک مارکت اندرویدی مانند ایران اپس خود در قالب یک اپلیکیشن ارائه می شود دیگر برای استفاده از آن نیازی به مرورگر اینترنتی ندارید. این در حالی است که برای دسترسی به وبسایت های معرفی و دانلود بازی حتما باید از یک مرورگر اینترنتی استفاده کنید. در صورتی که در یک مارکت اندرویدی حساب کاربری داشته باشید می توانید پس از دانلود بازی به آن امتیاز داده و در مورد آن نظر هم بدهید. همچنین از طریق یک مارکت اندرویدی امکان به روز کردن بازی ها و اپلیکیشن ها هم وجود دارد. در صورتی که به روز شدن بازی ها در وبسایت های معرفی و دانلود بازی روند کندتر و گستردگی کمتری دارد (بازی های کمتری را شامل می شود).

ایران اپس سریعترین اپ استور ایرانی

دانلود از مارکت های اندرویدی سه مزیت دیگر هم دارد. اول اینکه شما می توانید برای دانلود یک بازی یا برنامه زمانبندی تعیین کنید. مثلا فرض کنید هزینه اینترنت مصرفی تان از ساعت 1 تا 7 بامداد مجانی باشد و بخواهید یک بازی پر حجم را در این ساعات دانلود کنید. اما از طرفی نمی توانید تا آن ساعت بیدار بمانید و باید زودتر بخوابید. بهترین روش آن است که از دانلود زماندار استفاده کنید. به این ترتیب گوشی شما در ساعتی که تعیین کرده اید (مثلا 2 بامداد) شروع به دانلود بازی مربوطه خواهد کرد. جهت اطلاع بیشتر در مورد دانلود زماندار لطفا به مقاله "زمان بندی دانلودها با دانلود زمان دار ایران اپس" مراجعه نمایید.

دانلود زماندار ایران اپس

مزیت دیگر دانلود از مارکت های اندرویدی امکان دانلود مستقیم بازی های دیتادار است. بازی های دیتادار به بازی های حجیمی گفته می شود که فایل نصب بازی (APK) از دیگر داده های بازی (دیتای بازی) جداست. در وبسایت های دانلود بازی شما باید فایل نصب و دیتای آن را به صورت جداگانه دانلود کرده و سپس دیتای بازی را از حالت فشرده خارج کرده و معمولا در آدرس Android\Obb در گوشی یا تبلت تان کپی پیست کنید. برای این کار هم به یک برنامه مدیریت فایل و هم به برنامه ای برای باز کردن فایل فشرده دیتا مثل برنامه Winrar احتیاج خواهید داشت. اما در صورت دانلود بازی از مارکت های اندرویدی نیازی به این کارها نیست. در واقع بازی همراه با دیتایش دانلود شده و دیتا نیز به صورت خودکار در آدرس فوق قرار میگیرد. تنها کاری که شما باید انجام دهید دانلود و نصب بازی است. جهت اطلاع بیشتر در مورد دانلود بازی های دیتادار در ایران اپس به مقاله "دانلود بازی های اندرویدی به همراه دیتا تنها با یک کلیک" در همین وبلاگ مراجعه نمایید.

دانلود بازی های با دیتا در ایران اپس

مزیت آخر که شاید از همه مهمتر هم باشد امنیت دانلود از مارکت های اندرویدی است. این روزها دیگر حداقل مارکت های اندرویدی معتبر مثل گوگل پلی، ایران اپس و کافه بازار در سرور خود از معتبرترین آنتی ویروس ها استفاده می کنند (در ایران اپس از آنتی ویروس کسپرسکی استفاده می شود). این یعنی هر بازی یا اپلیکیشنی قبل از دانلود توسط آنتی ویروس اسکن شده و بعد برای دانلود در اختیار شما قرار می گیرد. بنابراین شما می توانید از ایمن بودن بازی ها و اپلیکیشن هایی که از مارکت ها دانلود می کنید مطمئن باشید. ولی چنین چیزی در مورد وبسایت ها صدق نمی کند. به عبارت دیگر ممکن است بازی ها و برنامه هایی که از وبسایت ها دانلود می کنید آلوده به بدافزار یا نرم افزارهای تبلیغاتی باشند.

مارکت ها و بازی های ایرانی

تجربه چندین ساله به ما ثابت کرده توسعه دهنده های وطنی مارکت ها بالاخص مارکت های وطنی را مکان بهتری برای تبلیغ و انتشار بازی ها و برنامه های خود یافته اند. این یعنی احتمال پیدا کردن جدیدترین نسخه بازی های وطنی در مارکت های اندرویدی به مراتب بیشتر از وبسایت هاست؛ بازی هایی همچون پرسیتی، دنده دو و قیصر. شاید یکی از دلایل چنین گرایشی آن باشد که مارکت های ایرانی مطابق با نیاز کاربران ایرانی طراحی شده اند و احتمال دیده شدن و دانلود بازی های ایرانی نیز در آنها بیشتر است. از طرفی توسعه دهندگان هم می توانند با ارتباط مستقیم با تیم پشتیبانی مارکت مورد نظر خود از طرح های تبلیغاتی آن مثل قرار گرفتن در لیست بازی های منتخب یا در صفحه اول مارکت نیز استفاده کنند. کاری که انجام آن در مارکت های بین المللی ممکن نیست یا بسیار مشکل است. پیشنهاد می کنیم جهت اطلاع بیشتر در مورد بازی سازی اندروید در ایران و همچنین آشنایی با 5 بازی برتر ایرانی به مقاله "بازی سازی اندروید در ایران و معرفی 5 بازی برتر ایرانی" در همین وبلاگ مراجعه نمایید.

بازی های ایرانی در مارکت ایران اپس

در پایان باید این نکته را نیز متذکر شویم که امکان دانلود بازی از وبسایت یک مارکت نیز وجود دارد. برای هر بازی یا برنامه در وبسایت مارکت ها یک کد QR در نظر گرفته شده که کافی است فقط دوربین گوشی تان را به سمت آن بگیرید تا لینک دانلود آن استخراج شده و آن را مستقیما در گوشی تان دانلود کنید. یادتان باشد فعلا امکان نظردهی یا امتیاز دادن به بازی ها و برنامه ها از طریق وبسایت هیچ مارکتی وجود ندارد. اگر می خواهید آزادی عمل بیشتری داشته باشید بهتر است از اپلیکیشن مارکت مورد نظرتان استفاده کنید.

دانلود بازی از وبسایت ایران اپس با استفاده از کد QR

 

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

 

اگر شما هم اهل دانلود بازی ها و برنامه های اندرویدی باشید احتمالا جواب این سوال را خوب می دانید. روش های مختلفی برای این کار وجود دارد که شاید بهترین شان مراجعه به یک مارکت اندرویدی (مثل ایران اپس یا گوگل پلی) باشد. روش دیگر دانلود مستقیم فایل نصب یک بازی یا اپلیکیشن از وبسایت های معرفی و دانلود بازی است. یک روش دیگر هم وجود دارد. آن هم دانلود از وبسایت مارکت های اندرویدی با اسکن کد QR یک بازی یا اپلیکیشن است. این روش در واقع همان دانلود از مارکت های اندرویدی است با این تفاوت که…

به این مطلب امتیاز دهید

چگونه یک بازی اندرویدی را دانلود کنیم؟ - 9

9

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 2 votes)

 

نظر بدهید