اخبار اخبار فن آوری نرم افزار

گوگل کروم 10 ساله شد

گوگل کروم 10 ساله شد
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

گوگل دهمین سالگرد انتشار گوگل کروم را با انتشار نسخه جدیدی از این مرورگر با طراحی جدید برای تمام سیستم عامل ها جشن می گیرد. به طراحی جدید اصطلاحا طراحی متریال 2 گفته می شود که گوگل ماه ها است در حال امتحان کردن آن است. در این طراحی از آیکن هایی با گوشه گرد بسیار بیشتر استفاده شده و طیف رنگ ها نیز کمی متنوع تر شده اند. به گفته گوگل اکثر تغییراتی که در ظاهر کروم اتفاق افتاده اند چیزی بیش از یک تغییر ساده بوده و هدفشان بهبود کاربری مرورگر بوده است. نسخه جدید کروم که امروز یکی از معروفترین مرورگرهای دنیاست نسبت به نسخه های قبلی کاربری بهتر و ساده تری خواهد داشت.

طراحی متریال 2 در نسخه جدید گوگل کروم

عملکرد بهتر کروم در پر کردن خودکار فیلدهای موجود در فرم ها یکی از بهبودهایی است که در این نسخه از کروم اتفاق افتاده است. همچنین از ساز و کارهای امنیتی بیشتری در این نسخه از کروم استفاده شده تا از اطلاعات مهم کاربر حفاظت بیشتری به عمل بیاید. کروم اکنون می تواند مثل اپلیکیشن های مدیریت گذرواژه عمل کرده و گذرواژه هایی خاص و منحصر به فرد را به صورت اتفاقی تولید کند. البته قبل از انجام این کار باید وارد حساب کاربری گوگل تان شده باشید. نوار آدرس گوگل کروم که از آن می توان به عنوان نوار جستجو نیز استفاده کرد از این پس قابلیت های بیشتری دارد.

امنیت بیشتر در نسخه جدید گوگل کروم

به این ترتیب که از این پس می توان با تایپ یک سری کاراکترهای خاص به اطلاعاتی از جمله نرخ ارز، تاریخ روزهای تعطیل و برخی دیگر از اطلاعات ساده ولی مهم دست یافت بدون آنکه نیازی باشد از صفحه وبی که در آن هستید بیرون بیایید.  نوار آدرس مرورگر قابلیت تعامل با باریکه های (تب های) باز شده را نیز خواهد داشت. به این معنا که اگر اطلاعاتی که می خواهید به آنها دست پیدا کنید (اطلاعاتی که در فوق گفته شد) در یکی از باریکه ها باشد نوار آدرس شما را به صورت خودکار به آن باریکه هدایت خواهد کرد.

قابلیت های جدید نوار آدرس در گوگل کروم

همانطور که می دانید در گوگل کروم هنگام باز کردن هر باریکه (تب) جدید به صورت پیش فرض وبسایت هایی که از آنها بیشتر بازدید کرده اید به شما نشان داده می شود (در قالب شورت کات) تا راحت تر بتوانید به آنها دسترسی داشته باشید. در نسخه جدید گوگل کروم نیز وضع به همین شکل است با این تفاوت که الگوریتمی که از آن برای تشخیص وبسایت های پربازدید استفاده می شود پیشرفته تر شده است. آنهایی که به دنبال گزینه های آزمایشی کروم هستند می توانند از طریق منوی Flags به این گزینه ها دسترسی داشته باشند که برخی از آنها شامل گزینه هایی برای مدیریت حافظه و همچنین گزینه های مرتبط با ساز و کارهای به کار رفته در نسخه جدید کروم می شوند.

گزینه های آزمایشی در گوگل کروم

و بالاخره مثل همیشه رفع اشکالات نرم افزاری و بهینه سازی عملکرد مرورگر که در تمام نسخه ها شاهد آن بوده ایم در این نسخه نیز فراموش نشده است. گوگل همچنان از فناوری های مرتبط با هوش مصنوعی در کروم بهره خواهد برد و وبگردی را برای کاربرانش ساده تر و لذت بخش تر خواهد کرد. جزئیات مربوط به این فناوری ها آنطور که گوگل می گوید در آینده نزدیک برای همگان روشن تر خواهد شد.

منبع: Androidheadlines.com

دانلود جدیدترین نسخه گوگل کروم از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس


جهت دریافت آخرین اخبار فناوری در خبرنامه ایران اپس عضو شوید:

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

گوگل دهمین سالگرد انتشار گوگل کروم را با انتشار نسخه جدیدی از این مرورگر با طراحی جدید برای تمام سیستم عامل ها جشن می گیرد. به طراحی جدید اصطلاحا طراحی متریال 2 گفته می شود که گوگل ماه ها است در حال امتحان کردن آن است. در این طراحی از آیکن هایی با گوشه گرد بسیار بیشتر استفاده شده و طیف رنگ ها نیز کمی متنوع تر شده اند. به گفته گوگل اکثر تغییراتی که در ظاهر کروم اتفاق افتاده اند چیزی بیش از یک تغییر ساده بوده و هدفشان بهبود کاربری مرورگر بوده است. نسخه جدید کروم که امروز…

به این مطلب امتیاز دهید

گوگل کروم 10 ساله شد - 8

8

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

نظر بدهید