اخبار اخبار فن آوری

هزینه 3 میلیون دلاری گوگل برای افزایش ایمنی محصولاتش در سال گذشته

هزینه 3 میلیون دلاری گوگل برای افزایش ایمنی محصولاتش
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

سرویس خبری ایران اپس به نقل از وبسایت Gadget 360: گوگل در سال گذشته میلادی (2017) نزدیک به 3 میلیون دلار خرج تحقیقات امنیتی کرده است. این مبلغ در واقع جایزه ای است که گوگل بابت پیدا شدن اشکالات نرم افزاری (باگ ها) و حفره های امنیتی در محصولات و سرویس هایش داده است. حدود 2 میلیون دلار از این مبلغ فقط بابت پیدا شدن اشکالات نرم افزاری در محصولات گوگل و اندروید و مابقی آن (1 میلیون دلار) برای پیدا شدن ایرادات و حفره های امنیتی گوگل کروم پرداخت شده است.

یان کِلنر یکی از اعضای پروژه "پاداش ضعف یابی در محصولات گوگل" (VRP) در این مورد گفت: "ما بابت پیدا شدن ایرادات و ضعف های امنیتی در محصولات گوگل حدود یک میلیون دلار و همین مبلغ را هم بابت پیدا شدن ایرادات محصولات اندرویدی و گوگل کروم هزینه کرده ایم. در جمع گوگل در سال گذشته میلادی (2017) حدود 3 میلیون دلار برای پیدا کردن ضعف های محصولاتش به افراد داوطلب و هکرها پرداخت کرده است."

 پروژه پاداش ضعف یابی در محصولات اندرویدی

کِلنر در ادامه صحبت هایش اظهار داشت: "همچنین مبلغ 125 هزار دلار تحت پروژه پاداش تحقیقات امنیتی به بیش از 50 محقق حوزه امنیت دیجیتال که به تحقیق در مورد امنیت محصولات گوگل پرداخته اند پرداخت شده است. به علاوه 50 هزار دلار نیز تحت پروژه پاداش ارائه بسته های تصحیحی (پَچ) به آن دسته از برنامه نویسان و محققان سخت کوشی پرداخت شده است که برای بهبود امنیت محصولات متن باز (اوپن سورس) زحمت کشیده اند."

جالب است بدانید بیشترین مبلغی که گوگل به یک داوطلب مستقل برای پیدا کردن ضعف های امنیتی در محصولاتش پرداخت کرده مبلغ 112500 دلار به داوطلبی به نام گوانگ گونگ (نفر سمت راست در تصویر) بوده است. این مبلغ بابت پیدا کردن زنجیره ای از ضعف های امنیتی در گوشی های گوگل پیکسل و تحت پروژه "پاداش ضعف یابی اندروید" به وی پرداخت شده است.

تصویری از گوانگ گونگ در رقابت Pwn2Own

گوگل پیکسل تنها گوشی بود که در رقابت Mobile Pwn2Own در سال گذشته هیچ ضعف امنیتی در آن پیدا نشد یا به اصطلاح هک نشد. اکنون که ضعف های امنیتی این گوشی توسط گوانگ گونگ یافت شده قطعا گوگل نیز برای برطرف کردن آنها اقدام خواهد کرد. Pwn2Own نام رقابتی است که هر ساله بین هکرها در همایش امنیت دیجیتال CanSecWest برگزار می شود. در این رقابت هکرها سعی می کنند نرم افزارهای معروف و گوشی های موبایل را به هر طریق ممکن و با پیدا کردن حفره های امنیتی در آنها هک کنند.

جهت دریافت آخرین اخبار فناوری در خبرنامه ایران اپس عضو شوید:

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

سرویس خبری ایران اپس به نقل از وبسایت Gadget 360: گوگل در سال گذشته میلادی (2017) نزدیک به 3 میلیون دلار خرج تحقیقات امنیتی کرده است. این مبلغ در واقع جایزه ای است که گوگل بابت پیدا شدن اشکالات نرم افزاری (باگ ها) و حفره های امنیتی در محصولات و سرویس هایش داده است. حدود 2 میلیون دلار از این مبلغ فقط بابت پیدا شدن اشکالات نرم افزاری در محصولات گوگل و اندروید و مابقی آن (1 میلیون دلار) برای پیدا شدن ایرادات و حفره های امنیتی گوگل کروم پرداخت شده است. یان کِلنر یکی از اعضای پروژه "پاداش ضعف…

به این مطلب امتیاز دهید

گوگل 3 میلیون دلار برای افزایش ایمنی محصولاتش هزینه می کند - 8

8

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

نظر بدهید