اخبار بررسی بازی نقد و بررسی

یوبی سافت بازی موبایلی اسسین کرید را رایگان کرد

یوبی سافت بازی موبایلی اسسین کرید را رایگان کرد
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

بالاخره بازی Assassin’s Creed: Rebellion که سابقا به صورت پولی در گوگل پلی عرضه شده بود رایگان شد. سری بازی های Assassin’s Creed برای گیمرها جایگاه ویژه ای دارند و حالا باید دید این بار یوبی سافت چه چیز جدیدی را برای عرضه در نسخه موبایلی بازی دارد. البته اگر فکر می کنید این بازی به سبک نسخه پی سی اش حادثه ای است در اشتباهید. بازی توسط شرکت Behaviour Interactive که سازنده بازی Fallout Shelter هم هست ساخته شده و اتفاقا در نگاه اول شباهت زیادی هم به این بازی دارد منتها گیم پلی بازی متفاوت و در سبک استراتژی مبتنی بر نوبت است.

نمایی از بازی اندرویدی Assassin’s creed: rebellion

با این حال که سبک بازی حادثه ای نیست ولی حس و حال سری بازی های Assassin’s Creed در این بازی نیز به خوبی منتقل می شود. شما می توانید تیمی از اسسین ها تشکیل دهید، برای خودتان قلعه داشته باشید و به قلعه تمپلارها حمله کنید. در زیر نگاهی به این بازی خواهیم انداخت.

قلعه تان را مدیریت کنید!

اگر به ظاهر بازی نگاه کنید شباهت زیادی به بازی Fallout Shelter دارد. قلعه شما همانطور که در شکل می بینید از نمای بغل نشان داده می شود. درست مثل بازی Fallout Shelter در اینجا هم یک سری اتاق در اختیار دارید و هر اتاقی کارکردهای خود را دارد. مثلا در یک اتاق می توانید سلاح و زره بسازید؛ در اتاق دیگر می توانید اسسین تربیت کنید؛ اتاق دیگری برای جمع آوری اطلاعات نظامی دشمن است و اتاق دیگری هم برای ذخیره سازی سکه هایی که در بازی بدست می آورید. اتاقی هم برای ستاد فرماندهی و جالب آنکه ماموریت های شما نیز در فضایی اتاق مانند انجام می شود.

مدیریت قلعه اسسین ها

با مدیریت این اتاق ها شما دارید در واقع قلعه اسسین هایتان را مدیریت می کنید. امکان ارتقای قلعه تان نیز وجود دارد و این یعنی می توانید اتاق های جدیدی را به آن اضافه کنید؛ اتاق هایی همچون اتاق تمرینات نظامی، اتاقی برای پذیرایی، انبار و گنجینه. البته برای باز کردن قفل این اتاق ها هم باید به سطح خاصی رسیده باشید و هم اینکه مقداری هزینه کنید.

اسسین ها

هر کدام از اسسین ها دارای دی ان ای است که با دستیابی به آن می توانید قفل او را باز کنید. و البته هر اسسینی هم دارای نقاط ضعف و قوت خود است. مثلا کاراکتر لوییس بیشتر در پنهان شدن و خنثی کردن تله ها مهارت دارد تا در کشتن نگهبانان یا پریدن از ارتفاع. او همچنین در بالا رفتن هم استعداد ندارد! اما به خوبی می تواند تله ها را خنثی کند، قفل ها را باز کند و در جایی پنهان شود که هیچ نگهبانی نتواند او را پیدا کند. در عوض کاراکتر آگویلار می تواند به راحتی بالا برود و خود را به ارتفاع برساند و البته از آنجا با یک پرش نگهبانی که در زیر است را از بین ببرد. در مقابل او در خنثی کردن تله ها مهارت ندارد.

باز کردن قفل اسسین های مختلف

کاراکتر دیگر کاراکتر طارق است که در مواردی که در فوق ذکر شد مهارت آنچنانی ندارد ولی در نبردهای تن به تن بیشترین شانس موفقیت را دارد. در واقع مهارت اصلی او در مبارزه است. این کاراکتر بیشتر به درد مواقعی می خورد که گریزی از نبرد تن به تن نیست. شما برای انجام هر ماموریت می توانید سه اسسین از اسسین هایی که قفل شان را باز کرده اید انتخاب کنید. این دیگر بستگی به آن ماموریت و چالش های آن دارد که کدام اسسین ها برای آن انتخاب می شوند.

کاراکترهای اسسین مختلف

یکی از جذابیت های این بازی آن است که تمام اسسین های سری بازی های اسسین کرید در این بازی حضور دارند به اضافه یک سری کاراکتر اسسین جدید که در کل تعدادشان به بیش از 40 کاراکتر می رسد. بنابراین اگر از سری بازی های اسسین کرید خاطره دارید قطعا انجام این بازی می تواند خاطرات خوب شما را برایتان زنده کند.

ماموریت ها و رویدادها

بازی دارای دو سری ماموریت است. یک سری ماموریت هایی که مربوط به حالت داستانی بازی می شوند و سری دیگر ماموریت هایی که صرفا برای بدست آوردن منابع انجام می شوند. با انجام ماموریت های حالت داستانی بازی آیتم هایی بدست خواهید آورد که با آنها می توانید اسسین هایتان را ارتقا دهید. همچنین با منابعی که از ماموریت های دیگر بدست می آورید می توانید سلاح و زره برای اسسین هایتان بسازید.

ارتقای کاراکترهای اسسین

در هر ماموریتی شما می توانید به صورت مخفیانه مقاصدتان را پیش ببرید یا با دشمن رو در رو شده و مبارزه کنید. این دیگر بستگی به سبک بازی شما و البته چالش های یک ماموریت و توانایی های اسسین هایتان دارد. بازی دارای بخش رویدادها نیز می شود که دارای محدودیت زمانی بوده و هر کدام در دوره ای تاریخی و محیطی متفاوت اتفاق می افتد. شما با شرکت در این رویدادها نه تنها می توانید برنده جوایز بیشتری شوید بلکه می توانید قفل اسسین های جدید و نادری را نیز باز کنید.

سخن آخر

بازی Assassin’s Creed: Rebellion نه تنها برای دوستداران سری بازی های اسسین کرید که برای کسانی هم که اولین بار است این بازی را تجربه می کنند می تواند جذاب باشد. جذابیت این بازی برای کاربران را به خوبی می توان از امتیازی که بازی در گوگل پلی بدست آورده متوجه شد (امتیاز 4.5 از 5 از بیش از 180 هزار امتیازی که به بازی داده شده است).

دانلود بازی اندرویدی Assassin's Creed: Rebellion از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس
 

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

بالاخره بازی Assassin’s Creed: Rebellion که سابقا به صورت پولی در گوگل پلی عرضه شده بود رایگان شد. سری بازی های Assassin’s Creed برای گیمرها جایگاه ویژه ای دارند و حالا باید دید این بار یوبی سافت چه چیز جدیدی را برای عرضه در نسخه موبایلی بازی دارد. البته اگر فکر می کنید این بازی به سبک نسخه پی سی اش حادثه ای است در اشتباهید. بازی توسط شرکت Behaviour Interactive که سازنده بازی Fallout Shelter هم هست ساخته شده و اتفاقا در نگاه اول شباهت زیادی هم به این بازی دارد منتها گیم پلی بازی متفاوت و در سبک…

به این مطلب امتیاز دهید

یوبی سافت بازی موبایلی اسسین کرید را رایگان کرد - 8

8

امتیاز کل

User Rating: 3.43 ( 3 votes)

نظر بدهید