اخبار اخبار فن آوری موبایل

1.4 میلیارد دیوایس – تعداد دیوایس های فعال شرکت اپل در سراسر دنیا

1.4 میلیارد دیوایس – تعداد دیوایس های فعال شرکت اپل در سراسر دنیا
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

سرویس خبری ایران اپس به نقل از وبسایت theverge.com: شرکت اپل امروز گزارش درآمدهایش را در سه ماهه اول سال 2019 منتشر کرد. هر چند این گزارش تا پایان ماه اول میلادی (ژانویه) را پوشش می دهد اما بنا بر همین گزارش فروش گوشی های آیفون طی ماه اول سال و در فصل تعطیلات 15 درصد کاهش داشته است. لیکن از طرف دیگر تعداد دیوایس های فعال شرکت اپل در سراسر دنیا به نسبت همین زمان در سال گذشته افزایش داشته و به رقم 1.4 میلیارد دیوایس رسیده است.

این دیوایس ها شامل آیفون، رایانه های مکینتاش، آی پد، تلویزیون اپل، آیپاد و ساعت های هوشمند اپل می شوند اما دیوایس هایی همچون ایرپاد را در بر نمی گیرند. بنا به اظهارات لوکا مائستری مدیر امور مالی اپل در مصاحبه ای با مجله Financial Times از بین این 1.4 میلیارد دیوایس 900 میلیون آن گوشی های آیفون هستند که تعدادشان نسبت به همین زمان در سال گذشته 9 درصد افزایش داشته است.

تیم کوک مدیر عامل اپل نیز در همین رابطه گفت: "هر چند خبر کاهش درآمدهای شرکت در مقایسه با سال گذشته ناراحت کننده بود اما ما اپل را برای بلند مدت مدیریت می کنیم. نتایج مذکور نشان می دهد که قدرت شرکت اپل در لایه های زیرین و در فراگیر بودن آن است. تعداد دیوایس های فعال اپل برای سه ماهه اول سال به رکورد 1.4 میلیارد دیوایس رسیده و در تمام نقاط دنیا رشد داشته است."

تعداد دیوایس های فعال اپل در سال 2016 یک میلیارد دیوایس بود و در سال 2018 به 1.3 میلیارد دیوایس رسید. این در حالی است که تعداد دیوایس های فعال با سیستم عامل اندروید طبق گزارش گوگل در سال 2017 به 2 میلیارد دیوایس در ماه رسیده است. به نظر می آید با اشباع شدن بازار فروش آیفون و کنار گذاشته شدن یا معاوضه گوشی های قدیمی آیفون اپل بیشتر تمایل دارد که به مبحث دیوایس های فعالش بپردازد تا بازار رو به افت فروش دیوایس هایش.

برای اپل تعداد دیوایس های فعال مهم هم هست چرا که این شرکت در حال توسعه سرویس هایی از جمله فضای ذخیره سازی آی کلاود، اپلیکیشن هایش، اپل موزیک و سرویس جدید ویدئو استریمش است.؛ سرویس هایی که گسترش شان بدون شک به تعداد دیوایس های فعال در سراسر دنیا بستگی دارد.
 

جهت دریافت آخرین اخبار فناوری در خبرنامه ایران اپس عضو شوید:

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

سرویس خبری ایران اپس به نقل از وبسایت theverge.com: شرکت اپل امروز گزارش درآمدهایش را در سه ماهه اول سال 2019 منتشر کرد. هر چند این گزارش تا پایان ماه اول میلادی (ژانویه) را پوشش می دهد اما بنا بر همین گزارش فروش گوشی های آیفون طی ماه اول سال و در فصل تعطیلات 15 درصد کاهش داشته است. لیکن از طرف دیگر تعداد دیوایس های فعال شرکت اپل در سراسر دنیا به نسبت همین زمان در سال گذشته افزایش داشته و به رقم 1.4 میلیارد دیوایس رسیده است. این دیوایس ها شامل آیفون، رایانه های مکینتاش، آی پد، تلویزیون…

به این مطلب امتیاز دهید

1.4 میلیارد دیوایس – تعداد دیوایس های فعال شرکت اپل در سراسر دنیا - 8

8

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

نظر بدهید