بررسی بازی نقد و بررسی

5 بازی ماجرایی که نباید آنها را از دست بدهید!

5 بازی ماجرایی که نباید آنها را از دست بدهید!
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

بازی های ماجرایی همیشه علاقمندان خاص خود را داشته اند. علاقمندان این بازی ها معمولا تمایل بیشتری به حل معما و فکر کردن برای پیشبرد داستان بازی دارند تا به جنگیدن و درگیری. معمولا داستان بازی های ماجرایی هم نسبت به بازی های حادثه ای عمق بیشتری دارد چرا که بر اساس حل معما استوار است تا فقط جنگیدن یا مثلا از بین بردن پایگاه دشمن. یکی از معروفترین و قدیمی ترین زیرشاخه های بازی های ماجرایی بازی های سبک اشاره و کلیک هستند. در زیر به معرفی 5 بازی ماجرایی در همین سبک می پردازیم. با ما باشید!

بازی اندرویدی AR-K: Gone with the Sphere

این بازی از معدود بازی های موبایلی در سبک ماجرایی است که با گرافیک سه بعدی ارائه شده است. داستان بازی از این قرار است: آلیشیا (کاراکتر اصلی بازی) در اتاق خوابش بیدار می شود و یادش نمی آید که شب گذشته چه اتفاقی افتاده است. سردردی شدید، شک و تردید و خاطره یک گوی طلایی اسرارآمیز که شاید او را سال ها بعد از اخراجش از آکادمی پلیس آزار می داده رهایش نمی کنند. او باید هر طور شده به راز گوی طلایی پی ببرد و در این راه می تواند روی کمک سگ باوفایش امبر و یکی از دوستانش به نام فرانکی که یک فست فودی به نام فست اند فودیوس دارد حساب کند.

نمایی از بازی اندرویدی AR-K: gone with the sphere

جالب است نظر دو مجله آنلاین در مورد این بازی را نیز بدانید:
"گیم پلی جالب، داستانی جذاب و قوی و طراحی هوشمندانه معماهای بازی؛ اینها سه ستونی هستند که یک بازی ماجرایی خوب در سبک اشاره و کلیک مثل این بازی میتواند بر آنها استوار شود." Vandal.net (امتیاز 8.4 از 10)
"بامزگی کاراکتر آلیشیا و جواب های جالبی که می دهد شما را به خنده انداخته و تحریک تان می کند تا ببینید بقیه داستان چه می شود." Meristation.com (امتیاز 7 از 10)

دانلود بازی اندرویدی AR-K: Gone with the Sphere از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس
 

بازی اندرویدی Désiré

یک بازی ماجرایی جالب با محیطی کاملا سیاه و سفید که به نوعی به داستان جذاب بازی مربوط می شود. کاراکتر اصلی این بازی پسربچه ای به نام دیزایری است. وقتی آقای معلم از دیزایری می پرسد چرا تو مثل بقیه بچه ها خورشید را نکشیده ای او فورا در جواب می گوید: "برای من همیشه شب است." دیزایری از زمان تولدش کور رنگ بوده و به همین جهت دنیا را سیاه و سفید می بیند. او همیشه با تردید رفتار می کند چرا که زندگی هیچ گاه برایش لذت بخش نبوده است. دیزایری در دوران نوجوانی است و قرار است با کاراکترهای مختلفی آشنا شود که احساسات او را به شدت تحریک می کنند و دیدش را به دنیا به شکل حیرت آوری تغییر می دهند.

نمایی از بازی اندرویدی désiré

آیا رنگ همه چیز این دنیاست؟ این بازی در اصل انتقادی است از دنیای مدرن که در آن همه چیز در مصرف و سود مالی خلاصه شده است و دارای 4 فصل، بیش از 50 صحنه، بیش از 40 کاراکتر مختلف و دهها معما برای حل کردن است.

دانلود بازی اندرویدی Désiré از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس
 

بازی اندرویدی Missing

یک بازی ماجرایی جالب با گرافیک سه بعدی خوب و زاویه دید بالا به پایین که به نوعی به یکی از واقعیت های تلخ دنیای امروز می پردازد: تجارت انسان برای مقاصد غیرقانونی. شما در این بازی نقش دختر جوانی به نام چامپا را بازی می کنید که بر خلاف میل خودش وارد دنیای غیر انسانی و بیرحم تجارت انسان شده است. دنیایی که هر ساله در سراسر دنیا میلیون ها دختر جوان و بیگناه را در خود می بلعد. چامپا در منطقه ای از شهر که محل تردد سوداگران این تجارت است گیر افتاده و باید در طول بازی تصمیمات مختلفی بگیرد و حتی خطر کند تا شاید بتواند خود را از مهلکه ای که در آن گیر افتاده خلاص کند.

نمایی از بازی اندرویدی missing

دانلود بازی اندرویدی Missing از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس
 

بازی اندرویدی The Ruin of Souls

یک بازی ماجرایی جالب در سبک اشاره و کلیک با گرافیک سه بعدی بسیار زیبا، گیم پلی سرگرم کننده و داستانی جذاب با موضوع حوادث فراطبیعی و دنیای ارواح؛ این بازی در واقع قسمت سوم از بازی ماجرایی نابودی ارواح ساخت استودیوی بازی سازی Sunny Penguin Games است. خبرنگاری معروف درگیر پرونده یک خودکشی می شود. شخصی روانی که در عین حال قابلیت ارتباط با ارواح را نیز دارد در نقطه ای نامعلوم از خواب بیدار می شود و هیچ چیز را به خاطر نمی آورد. شما در این بازی قدم در شبکه ای در هم تنیده از اوهام خواهید گذاشت و پرده از اسرار دره Peak بر خواهید داشت. آیا این پایان کار است یا تازه آغاز راه شما؟

نمایی از بازی اندرویدی The ruin of souls

دانلود بازی اندرویدی The Ruin of Souls از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس
 

بازی اندرویدی The Office Quest

کی گفته که موضوع بازی های ماجرایی همیشه باید جدی باشه؟! اگر شما هم عاشق بازی های ماجرایی با موضوع طنزآمیز هستید این بازی را به شما پیشنهاد می کنیم. این بازی در اصل برای تمام کارمندانی ساخته شده که دیگر نمی توانند در محل کارشان بمانند! دنبال چراغ قرمز بگردید و از هر چیزی می توانید استفاده کنید تا بتوانید راهی برای فرار از جهنمی خاکستری که به آن محل کار می گویند پیدا کنید!

نمایی از بازی اندرویدی The office quest

با کاراکترهای بامزه بازی آشنا شوید: رئیس بد اخلاق تان یا آن همکارتان که همیشه روی مخ تان است! فرقی نمی کند واقعا این کاراکترها چقدر برایتان غیر قابل تحمل هستند! فقط کافی است فریب شان بدهید و کاری کنید که راه فرارتان را هموار کنند!

دانلود بازی اندرویدی The Office Quest از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس
 

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

بازی های ماجرایی همیشه علاقمندان خاص خود را داشته اند. علاقمندان این بازی ها معمولا تمایل بیشتری به حل معما و فکر کردن برای پیشبرد داستان بازی دارند تا به جنگیدن و درگیری. معمولا داستان بازی های ماجرایی هم نسبت به بازی های حادثه ای عمق بیشتری دارد چرا که بر اساس حل معما استوار است تا فقط جنگیدن یا مثلا از بین بردن پایگاه دشمن. یکی از معروفترین و قدیمی ترین زیرشاخه های بازی های ماجرایی بازی های سبک اشاره و کلیک هستند. در زیر به معرفی 5 بازی ماجرایی در همین سبک می پردازیم. با ما باشید! بازی…

به این مطلب امتیاز دهید

5 بازی ماجرایی که نباید آنها را از دست بدهید! - 8

8

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

نظر بدهید