اخبار اخبار فن آوری موبایل

اکثر گوشی ها تا سال 2023 از اینترنت 5G پشتیبانی خواهند کرد

اکثر گوشی ها تا سال 2023 از اینترنت 5G پشتیبانی خواهند کرد
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

سرویس خبری ایران اپس به نقل از وبسایت phonearena.com: بازار جهانی گوشی های هوشمند به شدت محتاج یک محرک بزرگ است. سالهاست که این بازار چه از لحاظ نوآوری و چه از لحاظ میزان فروش شاهد تغییر بزرگی نبوده است. واقعیت این است که بسیاری از عرضه کنندگان گوشی های هوشمند منتظر تغییرات بزرگی هستند که بتواند تا پایان سال 2019 جان تازه ای به بازار گوشی های هوشمند ببخشد.

شاید نتوان روی گوشی های تاشو حسابی باز کرد چرا که هر چند چند تایی از این گوشی ها توسط برندهای معروف عرضه شده اند اما همچنان تولید آنها با مشکلاتی روبروست. در این میان امید بیشتری به اینترنت 5G است. اگرچه گسترش این فناوری بسیار کند است و فعلا فقط شاهد حضور آن در برخی از بازارهای عمده آمریکا هستیم اما محققان به آن خوشبین هستند و معتقدند که تا سال 2023 اینترنت 5G جایگزین 4G خواهد شد. وبسایت تحقیقاتی Canalys پیش بینی آماری را در این زمینه منتشر کرده که نظر شما را به آن جلب می کنیم.

پیش بینی وبسایت تحقیقاتی canalys در مورد گسترش اینترنت 5g

طبق این پیش بینی تا سال 2023 تعداد 1.9 میلیارد گوشی هوشمند با اینترنت 5G به بازار خواهد آمد که به تدریج جای گوشی های هوشمند با اینترنت 4G را خواهد گرفت. همانطور که در نمودار فوق می بینید عرضه گوشی های هوشمند با اینترنت 5G به تدریج روندی صعودی را طی خواهد کرد و در نهایت در سال 2023 تعداد آنها از تعداد گوشی های هوشمند با اینترنت 4G فزونی خواهد گرفت.

گسترش اینترنت 5g

پیش بینی می شود در سال جاری میلادی (2019) تعداد 13 میلیون گوشی هوشمند با اینترنت 5G در سراسر دنیا منتشر شود که تنها 0.9 درصد از کل بازار گوشی های هوشمند را شامل خواهد شد. هر چند از لحاظ درصد این رقم رقم بزرگی نیست اما از لحاظ تعداد قابل توجه است. در حال حاضر گوشی های سامسونگ گالاکسی S10 و LG V50 ThinQ بخشی از این رقم را تشکیل می دهند اما هنوز جا برای عرضه گوشی های 5G دیگر از برندهای دیگری همچون نوکیا نیز وجود دارد.

عرضه گوشی های هوشمند با اینترنت 5g

اگر پیش بینی وبسایت Canalys درست باشد سهم گوشی های هوشمند با اینترنت 5G از بازار فروش این گوشی ها از کمتر از یک درصد در سال جاری به 11.8 درصد در سال 2020، بیش از 27 درصد در سال 2021، 39.5 درصد در سال 2022 و در نهایت به 51.4 درصد در سال 2023 خواهد رسید و سهم بیشتری را در مقایسه با بازار فروش گوشی های هوشمند با اینترنت 4G به خود اختصاص خواهد داد. از لحاظ تعداد 51.4 درصد چیزی نزدیک به 800 میلیون دستگاه گوشی هوشمند خواهد بود و جالب اینکه این تعداد در سال 2020 تنها 160 میلیون است و در عرض سه سال چنین جهشی را تجربه خواهد کرد.

افزایش تعداد گوشی های هوشمند با اینترنت 5g تا سال 2023

همچنین بیشترین تعداد عرضه گوشی های هوشمند با اینترنت 5G از لحاظ جغرافیایی مربوط به کشور چین خواهد بود. دلیل آن هم این است که شرکت های چینی عرضه کننده گوشی های هوشمند و همچنین عرضه کنندگان تجهیزات مخابراتی مربوط به 5G در چین جزء پیشگامان این صنعت هستند و پیشرفت بسیار بیشتری را در این زمینه در مقایسه با رقبای آمریکایی خود داشته اند.

چین پیشگام صنعت 5g

البته نقش حیاتی فرمانداری ها در چین در تسهیل ایجاد زیرساخت های گسترش اینترنت 5G را نیز نباید از نظر دور داشت. جالب است بدانید تا سال 2023 چیزی نزدیک به 62.7 درصد از گوشی های هوشمند در چین (263 میلیون دستگاه) از اینترنت 5G پشتیبانی خواهند کرد. این در حالی است که در زمان مشابه در آمریکا تنها 145 میلیون گوشی هوشمند وجود خواهد داشت که از این فناوری بهره خواهند برد.
 

جهت دریافت آخرین اخبار فناوری در خبرنامه ایران اپس عضو شوید:

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

سرویس خبری ایران اپس به نقل از وبسایت phonearena.com: بازار جهانی گوشی های هوشمند به شدت محتاج یک محرک بزرگ است. سالهاست که این بازار چه از لحاظ نوآوری و چه از لحاظ میزان فروش شاهد تغییر بزرگی نبوده است. واقعیت این است که بسیاری از عرضه کنندگان گوشی های هوشمند منتظر تغییرات بزرگی هستند که بتواند تا پایان سال 2019 جان تازه ای به بازار گوشی های هوشمند ببخشد. شاید نتوان روی گوشی های تاشو حسابی باز کرد چرا که هر چند چند تایی از این گوشی ها توسط برندهای معروف عرضه شده اند اما همچنان تولید آنها با…

به این مطلب امتیاز دهید

اکثر گوشی ها تا سال 2023 از اینترنت 5G پشتیبانی خواهند کرد - 8

8

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

نظر بدهید