بررسی بازی نقد و بررسی

Real Chess 3D – تجربه یک شطرنج واقعی

Real Chess 3D – تجربه یک شطرنج واقعی
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

بازی Real Chess 3D یکی دیگر از آن بازی های شطرنج است که بیشتر به گرافیک سه بعدی فوق العاده اش شناخته می شود. به لطف چنین گرافیک سه بعدی این بازی توانسته تا حد زیادی محیط یک شطرنج واقعی را برای بازیکن تداعی کند. در زیر نگاهی به این بازی خواهیم انداخت.

گرافیک

همانطور که گفتیم گرافیک بازی سه بعدی و بسیار عالی است. مهره های شطرنج و صفحه آن با دقت بالا و رعایت تمام جزئیات طراحی شده اند و حتی برای مهره ها سایه در نظر گرفته شده تا محیط یک شطرنج واقعی برای شما تداعی شود. شما کنترل کاملی روی دوربین دارید. یعنی می توانید با حرکت انگشت صفحه را بچرخانید و از هر زاویه ای که می خواهید بازی را دنبال کنید و همچنین با دور کردن دو انگشت از هم روی صفحه نمایشگر می توانید به صفحه نزدیکتر شوید یا از آن دورتر. همچنین امکان دنبال کردن بازی از نمای دو بعدی نیز وجود دارد. این نما برای بعضی از کاربران کاربردی تر است چون از این نما بهتر می توانند بر شرایط بازی تسلط داشته باشند.

گرافیک بازی Real chess 3d

گیم پلی

این بازی را هم می توانید به صورت یک نفره و هم دو نفره روی یک گوشی یا تبلت بازی کنید. در حالت یک نفره با هوش مصنوعی بازی، بازی می کنید و می توانید درجه سختی بازی را به دلخواه از بین گزینه های آسان، متوسط، معمولی و مشکل انتخاب کنید. همچنین به هنگام شروع بازی می توانید تعیین کنید اگر مهره سربازی به انتهای صفحه رسید با کدام مهره تعویض شود (وزیر، رخ، فیل یا اسب). البته می توانید تعیین کنید که از شما پرسیده شود کدام یک از این مهره ها را وارد صفحه می کنید.

گیم پلی بازی Real chess 3d

از لحاظ گیم پلی می توان گفت اگر این بازی بهتر از بازی های شطرنج دیگر نباشد از آنها بدتر هم نیست. به عبارت دیگر حتی اگر در حالت نرمال بدون فکر بازی کنید در طی چند حرکت کیش و مات خواهید شد! امکان بازگشت از حرکت آخری که انجام داده اید خوشبختانه در بازی وجود دارد. بنابراین اگر سهوا اشتباه کردید می توانید از حرکت اشتباه خود بازگشته و حرکت دیگری انجام دهید. همچنین هر مهره ای را که لمس کنید حرکت های قابل انجام توسط آن در صفحه با چارخانه های سبز رنگ نشان داده می شود و در واقع کار انتخاب حرکت را برای شما آسان می کند.

موسیقی و افکت های صوتی

بازی دارای یک موسیقی متن بسیار آرامش بخش است که البته می توانید آن را از منوی تنظیمات بازی غیرفعال کنید. همچنین امکان فعال یا غیرفعال سازی افکت های صوتی بازی نیز از همین منو وجود دارد.

موسیقی متن بازی Real chess 3d

سفارشی سازی

یکی از جذابیت های بازی در کنار گرافیک سه بعدی آن امکان سفارشی سازی محیط بازی است. شما می توانید رنگ مهره ها را از بین سه ست مختلف، جنس صفحه را از بین سه جنس مختلف (چوبی، مرمر و معمولی) و شکل قاب صفحه بازی را از بین 5 انتخاب مختلف که چهار تای آنها چوبی و یکی مرمری با تزئینات خاص است انتخاب کنید. همچنین میزی که روی آن بازی می کنید را می توانید از بین دو میز مختلف انتخاب کنید و تعیین کنید که آیا اشیاء مختلف مثل فنجان، چراغ و از این قبیل روی آن باشند یا خیر.

سفارشی سازی در بازی Real chess 3d

امتیازات و آمار

در صفحه اول بازی دو گزینه مدال و آمار وجود دارند که گزینه اول در واقع محلی است که کاربران بر اساس امتیازی که در بازی گرفته انده رده بندی شده اند. گزینه آمار، آمار شخصی شما را در بازی نشان می دهد و اینکه مثلا تا به حال چند برد و باخت داشته اید و تا به حال چند دقیقه بازی کرده اید.

امتیازات و آمار در بازی Real chess 3d

سخن آخر

اگر عاشق بازی شطرنج هستید بدون شک این بازی برایتان جذابیت خواهد داشت بالاخص اینکه گرافیک بازی سه بعدی و با رعایت تمام جزئیات طراحی شده است. تنها ایرادی که به بازی می توان گرفت آن است که فعلا امکان بازی آنلاین در آن وجود ندارد و حالت دو نفره آن برای زمانی است که هر دو بازیکن نزدیک هم هستند و روی یک گوشی یا تبلت بازی می کنند.

دانلود بازی اندرویدی Real Chess 3D از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس

 

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

بازی Real Chess 3D یکی دیگر از آن بازی های شطرنج است که بیشتر به گرافیک سه بعدی فوق العاده اش شناخته می شود. به لطف چنین گرافیک سه بعدی این بازی توانسته تا حد زیادی محیط یک شطرنج واقعی را برای بازیکن تداعی کند. در زیر نگاهی به این بازی خواهیم انداخت. گرافیک همانطور که گفتیم گرافیک بازی سه بعدی و بسیار عالی است. مهره های شطرنج و صفحه آن با دقت بالا و رعایت تمام جزئیات طراحی شده اند و حتی برای مهره ها سایه در نظر گرفته شده تا محیط یک شطرنج واقعی برای شما تداعی شود.…

به این مطلب امتیاز دهید

Real Chess 3D – تجربه یک شطرنج واقعی

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

نظر بدهید