اخبار اخبار فن آوری

آمازون در حال ساخت گجتی که احساسات انسانی را تشخیص می دهد

نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

سرویس خبری ایران اپس به نقل از وبسایت androidpit.com: دنیای گجت های پوشیدنی در حال گذار به مرحله ای جدید است. تا به حال شاید شنیده باشید که مثلا دستبند هوشمند می تواند تعداد قدم های شما را بشمارد اما آیا می دانستید که آمازون در حال کار روی گجتی است که احساسات انسانی را تشخیص می دهد؟

آمازون در حال ساخت این گجت با همکاری شرکت Lab126 است؛ شرکتی که تا به حال به آمازون در ساخت گوشی Fire و اسپیکرهای هوشمند Echo نیز کمک کرده است. گجت جدید که نام کد آن Dylan است تنها با تحلیل صدای شما و از طریق Alexa می تواند احساسات شما را تشخیص دهد. هنوز مشخص نیست Dylan دقیقا چه خواهد بود؛ یک ساعت هوشمند یا یک دستبند جدید؟ اما آنچه مشخص است آن است که این گجت به میکروفونی مجهز است که با استفاده از آن می تواند صدای شما را دریافت کرده و آن را تحلیل کند.

ساخت گجت تشخیص احساسات انسانی توسط آمازون

این گجت با گوشی هوشمند شما همگام (سینک) شده و احساسات شما را به گوشی منتقل خواهد کرد. بعد از آن گوشی با توجه به نوع احساس شما می تواند پیشنهاداتی به شما بدهد. مثلا اگر گرسنه باشید می تواند اپلیکیشن های سفارش غذا یا پخت غذا را به شما معرفی کند یا اگر خسته باشید می تواند به شما یادآوری کند که خسته هستید و باید استراحت کنید. آمازون در حال حاضر در حال تست کردن این گجت است و هنوز هم مشخص نیست این گجت اصلا وارد بازار بشود یا نه. مدیران آماوزن هنوز هیچ اظهار نظری در این مورد نکرده اند.

اما اگر این گجت عرضه همگانی شود اولین گجت پوشیدنی آمازون و اولین گجت تشخیص دهنده احساسات خواهد بود و البته اولین گجتی که Alexa هم در عملکردش نقش بازی می کند. شما چه فکر می کنید؟ این گجت چیز جالبی خواهد بود یا پا را از گلیم خود فراتر گذاشته است؟! نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

جهت دریافت آخرین اخبار فناوری در خبرنامه ایران اپس عضو شوید:

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

سرویس خبری ایران اپس به نقل از وبسایت androidpit.com: دنیای گجت های پوشیدنی در حال گذار به مرحله ای جدید است. تا به حال شاید شنیده باشید که مثلا دستبند هوشمند می تواند تعداد قدم های شما را بشمارد اما آیا می دانستید که آمازون در حال کار روی گجتی است که احساسات انسانی را تشخیص می دهد؟ آمازون در حال ساخت این گجت با همکاری شرکت Lab126 است؛ شرکتی که تا به حال به آمازون در ساخت گوشی Fire و اسپیکرهای هوشمند Echo نیز کمک کرده است. گجت جدید که نام کد آن Dylan است تنها با تحلیل صدای…

به این مطلب امتیاز دهید

آمازون در حال ساخت گجتی که احساسات انسانی را تشخیص می دهد - 8

8

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

یک نظر

نظر بدهید