بررسی برنامه نقد و بررسی

برنامه های ضد سرقت اندرویدی (ردیاب گوشی)

برنامه های ضد سرقت اندرویدی
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

جلوگیری از سرقت یکی از مسائل امنیتی است که در مورد گوشی ها و تبلت ها به دلیل قابل حمل بودن شان بیشتر مورد توجه است و به همین دلیل است که برخی از شناخته شده ترین آنتی ویروس های اندرویدی دارای قابلیت ضد سرقت هم هستند. به این معنی که به شما اجازه می دهند در صورت به سرقت رفتن یا حتی گم شدن گوشی تان از موقعیت مکانی آن مطلع شوید یا حتی از چهره سارق عکس بگیرید. آنتی ویروس آواست و آنتی ویروس AVG دو آنتی ویروسی هستند که نه تنها از قدمتی نسبتا طولانی در حوزه تامین امنیت سیستم های رایانه ای برخوردارند بلکه از جمله آنتی ویروس هایی بوده اند که در حوزه تامین سیستم های اندرویدی پا به پای آنتی ویروس های پولی پیش رفته اند و جدیدترین قابلیت ها که قابلیت ضد سرقت یکی از آنهاست را لحاظ کرده اند. در زیر نگاهی مختصر به قابلیت های ضد سرقت نسخه اندرویدی این دو آنتی ویروس می اندازیم.

آنتی ویروس اندرویدی آواست

در صورتی که گوشی یا تبلت تان به سرقت رفت یا گم شد می توانید با یک مرورگر اینترنتی به آدرس http://my.avast.com مراجعه کرده و از قابلیت های ضد سرقت آنتی ویروس آواست استفاده کنید. اولین چیزی که هر کس بعد از گم شدن یا به سرقت رفتن گوشی اش می خواهد بداند آن است که گوشی اش دقیقا کجاست. بعد از مراجعه به وبسایت فوق شما می توانید با استفاده از Google Maps موقعیت مکانی دقیق گوشی تان را پیدا کنید. اگر هم اطلاعات مهمی در گوشی تان دارید که نباید به هیچ عنوان دیگران به آن دسترسی داشته باشند می توانید آنها را از طریق همین وبسایت و از راه دور پاک کنید. فعال کردن آژیر خطر یکی دیگر از قابلیت های نسخه اندرویدی آنتی ویروس آواست است. به این معنی که شما می توانید در صورت سرقت گوشی تان از راه دور آژیر خطر آنتی ویروس را به صدا در بیاورید و به این ترتیب توجه دیگران را جلب کنید. همچنین در صورت عوض شدن سیم کارت اعلانی را از طریق همین وبسایت دریافت خواهید کرد.

نمایی از بخش ضد سرقت در آنتی ویروس آواست

از جمله گزینه های ضد سرقت جالب در آنتی ویروس آواست که شاید در آنتی ویروس های دیگر نتوانید آن را پیدا کنید گزینه تعیین محدوده مکانی است. با استفاده از این قابلیت  شما می توانید شعاعی را برای گوشی خود تعریف کنید که در صورت خارج شدن از آن گوشی یکی از کارهای تعیین شده شما که عبارتند از قفل شدن، آژیر کشیدن و ارسال موقعیت مکانی را انجام می دهد. فرض کنید به کافی شاپی رفته اید و شعاع مورد نظر خود را 500 متر انتخاب کرده اید. حال اگر کسی گوشی شما را بدزدد و از این شعاع خارج شود، گوشی یکی از کارهای فوق را به انتخاب شما انجام می دهد. قابلیت ضد سرقت دیگری که در نسخه اندرویدی آنتی ویروس آواست لحاظ شده قابلیت عکس برداری از چهره سارق (در صورت اشتباه وارد کردن گذرواژه گوشی شما برای چند بار) و حتی ضبط کردن صدای او و بعد ارسال آن از طریق ایمیل است. شایان ذکر است که این دو قابلیت از جمله قابلیت های نسخه پولی آواست هستند که اشتراک سالیانه آن با قیمت 14.99 دلار ارائه می شود.

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس

دانلود جدیدترین نسخه آنتی ویروس آواست از ایران اپس
 

آنتی ویروس اندرویدی AVG

نسخه اندرویدی آنتی ویروس AVG بیش از 100 میلیون کاربر از سراسر دنیا دارد و لذا شکی نیست که با وجود این همه کاربر قابلیت ضد سرقت یکی از قابلیت های ضروری بوده که در این آنتی ویروس نیز مورد توجه قرار گرفته است. تمام قابلیت های نسخه اندرویدی آنتی ویروس آواست به غیر از قابلیت تعیین محدوده مکانی در آنتی ویروس AVG نیز وجود دارند با این تفاوت که برای ردیابی گوشی گم یا سرقت شده تان باید به وبسایت http://www.avgmobilation.com مراجعه کنید. همچنین امکان فعال کردن هر کدام از قابلیت های فوق از طریق ارسال پیامک از گوشی یا تبلت دیگری برای گوشی خودتان در هر دو آنتی ویروس نیز وجود دارد و در صورتی که جی پی اس گوشی تان فعال نباشد هنوز هم امکان برقراری ارتباط با آن از طریق اینترنت وجود خواهد داشت. البته برای استفاده از وبسایت های فوق باید پس از نصب هر کدام از آنتی ویروس های مذکور یک حساب کاربری در آنها ایجاد کنید و بعد با همان حساب کاربری در وبسایت مربوطه ورود کنید (لاگین کنید).

مکان یابی گوشی از طریق وبسایت AVG

دانلود آنتی ویروس اندروید از ایران اپس

دانلود جدیدترین نسخه آنتی ویروس AVG از ایران اپس

 

برای دریافت آخرین اخبار فناوری در خبرنامه ایران اپس عضو شوید:

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

جلوگیری از سرقت یکی از مسائل امنیتی است که در مورد گوشی ها و تبلت ها به دلیل قابل حمل بودن شان بیشتر مورد توجه است و به همین دلیل است که برخی از شناخته شده ترین آنتی ویروس های اندرویدی دارای قابلیت ضد سرقت هم هستند. به این معنی که به شما اجازه می دهند در صورت به سرقت رفتن یا حتی گم شدن گوشی تان از موقعیت مکانی آن مطلع شوید یا حتی از چهره سارق عکس بگیرید. آنتی ویروس آواست و آنتی ویروس AVG دو آنتی ویروسی هستند که نه تنها از قدمتی نسبتا طولانی در حوزه…

به این مطلب امتیاز دهید

برنامه های ضد سرقت اندرویدی (ردیاب گوشی) - 9

9

امتیاز کل

User Rating: 4.6 ( 1 votes)

نظر بدهید