بررسی بازی نقد و بررسی

نقد و بررسی بازی اندرویدی Black Operations 2

نقد و بررسی بازی اندرویدی Black Operations 2
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

قسمت اول بازی Black Operations از جمله بازی های استراتژی پرطرفداری بود که مثل بازی Shadow Fight 2 ثابت کرد که یک بازی برای موفقیت الزاما نیازی به گرافیک سه بعدی ندارد و حتی با گرافیک سایه ای هم می توان یک بازی موفق ساخت. و اکنون قسمت دوم بازی حدودا یک سال پس از انتشارش نسبتا به آمار خوبی از لحاظ محبوبیت در گوگل پلی دست یافته است (امتیاز 4 از 5 از 2 هزار امتیازی که به این بازی داده شده است). در این بازی شاهد اضافه شدن حالت های جدید زامبی و مبارزه آنلاین نیز هستیم. در زیر نگاهی به این بازی خواهیم انداخت.

گرافیک و افکت های بصری

گرافیک سایه ای بازی در مقایسه با نسخه اول بازی تغییری نکرده است. لیکن گرافیک پشت زمینه بهتر شده و این بار به جای فقط آسمان بیکران شاهد چشم اندازهای بسیار زیبای طبیعی یا شهری با رنگ های متفاوت و چشم نواز در پشت زمینه هستیم. افکت های بصری بازی تغییر چندانی نکرده اند. انفجارها و از بین رفتن واحدها به همان شکل سابق هستند. حتی سربازان نیز هنگام مردن مثل خودروهای نظامی تکه پاره می شوند که البته بهتر بود کشته شدن آنها طبیعی تر می بود (مثلا روی زمین می افتادند). با این اوصاف هنوز هم گرافیک بازی خوب است و می توان به نسبت نسخه اول بازی امتیاز 4 از 5 را به آن داد.

گرافیک و افکت های بصری بازی Black operations 2

موسیقی و افکت های صوتی

اگر عالی نباشد حتما خوب هست. موسیقی متن و منوی بازی حس و حالی حماسی دارند و به خوبی حس یک بازی جنگی را انتقال می دهند. برای هر کدام از حالت های بازی نیز موسیقی متن جداگانه ای در نظر گرفته شده است. افکت های صوتی بازی نیز در حد خود خوب هستند. صدای شلیک واحدهای جنگی مختلف با یکدیگر متفاوت است. صدای حرکت خودروهای نظامی و هلی کوپترها نیز قابل شنیدن است. برای پرتاب موشک و انفجارها نیز افکت های صوتی متفاوتی در نظر گرفته شده است. بعضی مواقع هنگام اعزام سربازان صدای بیسیمی آنها که می گویند "می رویم!" را نیز خواهید شنید.

موسیقی و افکت های صوتی بازی Black operations 2

گیم پلی

میتوان گفت هم شبیه بازی کلش رویال هست و هم نیست. هست از آن جهت که در این بازی نیز از سیستم کارتی استفاده شده است. شما یک سری کارت در اختیار دارید که در واقع کارت سربازان و واحدهای جنگی شما هستند. نوار زمان 10 ثانیه ای نیز مثل بازی کلش رویال در بازی وجود دارد. استفاده از هر کارتی بسته به قدرت و کارایی آن کارت از نوار زمان خواهد کاست (مثلا 2 یا 3 ثانیه). و اگر نوار زمان شما خالی شود برای استفاده مجدد از واحدهایتان باید صبر کنید تا نوار زمان پرتر شود.

گیم پلی بازی Black operations 2

و نیست از آن جهت که شما انتخابی در محل قرار دادن واحدهایتان ندارید. در بازی کلش رویال کارت را می گیرید و در هر جایی از صفحه قرار می دهید. ولی در این بازی کارت را لمس می کنید و واحد مربوطه از ابتدای پایگاه ظاهر شده و شروع به پیشروی می کند. همچنین رویارویی شما با دشمن فقط در یک مسیر صورت می گیرد و در امتداد افق است در حالی که در بازی کلش رویال این رویارویی در دو جهت است و در راستای عمود انجام می شود.

گیم پلی بازی Black operations 2

هر چند این بازی از لحاظ هیجان به پای بازی کلش رویال نمی رسد اما خالی از هیجان هم نیست. انتخاب مناسب کارت ها، ارتقای آنها، استفاده از واحدهای موشک که بیشتر برای پشتیبانی هستند و همچنین استفاده از یک گزینه "تقویت" همه می توانند در پیروزی شما موثر باشند. دانستن این که کدام کارت ها را با هم استفاده کنید و با چه فاصله زمانی واحدهایتان را ارسال کنید نیز مهم است. چه بسا چند واحد قدرتمند را با هم و با فاصله زمانی کم بفرستید و دشمن آنها را با یک موشک از بین ببرد!

گیم پلی بازی Black operations 2

تفاوت های دیگری هم با بازی کلش رویال وجود دارند. از جمله اینکه در این بازی برجک های دفاعی در امتداد افق قرار دارند که شما با فتح آنها (عبور واحدهای جنگی تان از کنار برجک) می توانید آنها را به تصرف خود در آورید. با این کار آن برجک دفاعی برای شما کار خواهد کرد و نیروهای دشمن برای پیشروی به سمت پایگاه شما اول مجبورند آن برجک را از بین ببرند. این می تواند در کند کردن پیشروی آنها به سمت پایگاه شما موثر واقع شود. البته توجه داشته باشید که اگر برجک دفاعی از بین برود و به تصرف دشمن در بیاید ورق به ضرر شما برخواهد گشت و این بار شمایید که برای پیشروی باید برجک را از بین ببرید.

ساز و کارها

طوری در نظر گرفته نشده اند که شما را به سمت خرید درون برنامه ای سوق دهند. هر چند گزینه خرید درون برنامه ای نیز در بازی وجود دارد و اگر بخواهید دست بالاتر را در نبردها داشته باشید باید دستی هم در جیب بکنید! در واقع 4 بسته در بازی در نظر گرفته شده اند که هر یک شامل یک واحد جنگی قدرتمند و مقدار زیادی سکه میشوند. این بسته ها را فقط می توانید با پول واقعی بخرید و واحدهای جنگی آنها نیز فقط از این راه قابل دست یافتن هستند.

ساز و کارهای بازی Black operations 2

شما به ازای پیروزی در هر نبردی مقداری سکه دریافت خواهید کرد که از آن می توانید برای ارتقای واحدهای جنگی تان استفاده کنید. امتیاز تجربه را نه با پیروزی در نبردها که تنها از طریق ارتقای واحدهای جنگی تان بدست خواهید آورد. و وقتی امتیاز تجربه تان به حد نصابی برسد یک سطح بالاتر خواهید رفت. وقتی سطح تان بالاتر برود قفل واحدهای جنگی جدیدی نیز برایتان باز خواهد شد و امکان استفاده از کارت های بیشتری را در نبردها پیدا خواهید کرد (از ابتدا فقط سه کارت در نبردها می توانید استفاده کنید که به تدریج و با بالاتر رفتن سطح تان تعداد این کارت ها نیز بیشتر خواهد شد).

ساز و کارهای بازی Black operations 2

کلا سه نوع کارت در این بازی وجود دارد. یکی کارت واحدهای جنگی، یکی کارت موشک ها که بدون هیچ معطلی شلیک می شوند و تقریبا شبیه کارت های اسپل در کلش رویال هستند و دیگری کارت های تقویت. کارت های تقویت به نوعی می توانند باعث تقویت شما یا تضعیف دشمن در میدان نبرد شوند. مثلا یک کارت تقویت می تواند سرعت واحدهای جنگی یا سرعت تیراندازی آنها یا نوار سلامتی آنها را تا 10 یا مثلا 20 درصد افزایش دهد.

ساز و کارهای بازی Black operations 2

بازی همچنین دارای جدول برترین های جهانی و بخش دستاوردهاست. شما با رسیدن به هر کدام از دستاوردهای بازی (مثلا بردن سه نبرد یا رسیدن به سطحی خاص) می توانید مقداری سکه و امتیاز تجربه دریافت کنید.

حالت های بازی

چیزی که نسبت به نسخه اول بازی بهبود زیادی پیدا کرده است. در این قسمت علاوه بر حالت داستانی دو حالت جدید نیز به بازی اضافه شده اند که عبارتند از حالت زامبی و حالت مبارزه آنلاین. حالت زامبی در واقع حالت بی پایان بازی است و بهترین حالت برای بدست آوردن سکه های بیشتر. در این حالت شما با موج های مختلفی از زامبی ها روبرو خواهید شد و باید از پایگاه تان در برابر آنها دفاع کنید. هر چقدر در برابر موج های بیشتری مقاومت کنید سکه های بیشتری نیز در پایان بدست خواهید آورد. شما در هر موج با زامبی های مختلف یا ترکیبی از آنها مواجه خواهید شد مثل زامبی های انتحاری یا زامبی های پرنده با سلاح آتش افکن.

حالت های بازی Black operations 2

در حالت مبارزه آنلاین همانطور که از اسمش پیداست می توانید با کاربران دیگر بازی به صورت آنلاین مبارزه کنید. در صورت پیروزی در هر نبردی هم مقداری سکه بدست خواهید آورد و هم مدال خواهید گرفت. هر چقدر تعداد مدال هایتان بیشتر باشد جایگاه بهتری در جدول برترین های جهانی خواهید داشت. همچنین در این حالت دو برجک دفاعی ما بین دو پایگاه قرار گرفته که یکی به پایگاه شما نزدیکتر است و دیگری به پایگاه دشمن. فتح این برجک ها کمک زیادی به شما در پیروزی خواهند کرد. هر نبردی در این حالت مثل بازی کلش رویال سه دقیقه است و اگر نتوانید در طول این مدت پایگاه دشمن را از بین ببرید بازی مساوی تمام خواهد شد و مدالی دریافت نخواهید کرد.

سخن آخر

اگر قسمت اول بازی Black Operations را دیده باشید و از آن خوشتان آمده باشد قطعا از این قسمت از بازی نیز لذت خواهید برد چون هم گرافیک آن بهتر شده و هم حالت های جدیدی به آن اضافه شده اند. کلا اگر عاشق بازی های استراتژی جنگی هستید که زود هم تمام می شوند این بازی را به شما پیشنهاد می کنیم.

دانلود بازی اندرویدی Black Operations 2 از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس
 

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

قسمت اول بازی Black Operations از جمله بازی های استراتژی پرطرفداری بود که مثل بازی Shadow Fight 2 ثابت کرد که یک بازی برای موفقیت الزاما نیازی به گرافیک سه بعدی ندارد و حتی با گرافیک سایه ای هم می توان یک بازی موفق ساخت. و اکنون قسمت دوم بازی حدودا یک سال پس از انتشارش نسبتا به آمار خوبی از لحاظ محبوبیت در گوگل پلی دست یافته است (امتیاز 4 از 5 از 2 هزار امتیازی که به این بازی داده شده است). در این بازی شاهد اضافه شدن حالت های جدید زامبی و مبارزه آنلاین نیز هستیم. در…

به این مطلب امتیاز دهید

نقد و بررسی بازی اندرویدی Black Operations 2

امتیاز کل

User Rating: 2.78 ( 2 votes)

نظر بدهید