بررسی بازی نقد و بررسی

نگاهی به بازی اندرویدی Blackmoor 2 (نوستالژی حماسه)

نگاهی به بازی اندرویدی Blackmoor 2 (نوستالژی حماسه)
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

بازی هایی که به سبک بازی های قدیمی ساخته می شوند این روزها طرفداران خاص خود را دارند؛ بازی هایی که معمولا در عرض صفحه انجام می شوند و کاراکتر با کشتن دشمنانش و پیش رفتن مرحله را به پایان می برد. اگر با بازی های قدیمی آشنایی داشته باشید قطعا می دانید که اکثر بازی های حادثه ای در قدیم به همین سبک ارائه می شدند و البته با گرافیک 8 بیتی آن زمان. و جالب است بدانید طبق آخرین گزارش موسسه ISFE (موسسه نرم افزارهای تعاملی اروپا) رده سنی بین 45 تا 64 سال در اروپا بیشترین رشد را در استفاده از بازی های رایانه ای داشته است!

بازی اندرویدی Blackmoor 2

یکی از ژانرهایی که مورد توجه این گروه است ژانر به اصطلاح نوستالژیک است؛ بازی هایی که این رده سنی را به یاد دوران کودکی و نوجوانی شان می اندازد. و شاید هم یکی از دلایل افزایش تعداد این بازی ها تقاضای بالا برای آنها باشد. بازی که در زیر به معرفی آن خواهیم پرداخت از جمله این بازی هاست. با ما باشید!

گرافیک و افکت های بصری

هر چند گرافیک بازی دو بعدی است ولی بسیار زیبا و با رعایت تمام جزئیات طراحی شده است. گرافیک بازی به نوعی کارتونی است و سبک خاص خود را دارد. افکت های بصری هم در نوع خود خوب طراحی شده اند که از جمله آنها می توان به افکت های بصری مربوط به قابلیت های ویژه هر قهرمان اشاره کرد یا افکت های بصری مربوط به کشته شدن دشمنان. در کل اگر بخواهیم به گرافیک بازی امتیاز بدهیم می توانیم به راحتی امتیاز 4 از 5 آن را به آن بدهیم.

گرافیک و افکت های بصری بازی Blackmoor 2

موسیقی و افکت های صوتی

یکی از نقاط قوت بازی موسیقی حماسی آن است. موسیقی که برای منوها، حالت های مختلف بازی، متن بازی و زمان مبارزه با ابرشرورها کاملا با یکدیگر متفاوتند و هر کدام به خوبی حس هیجان و حماسه را انتقال می دهند. افکت های صوتی بازی نیز به خوبی طراحی شده اند. صدای زدن ضربات شمشیر یا مشت، کشته شدن دشمنان، شکسته شدن جعبه ها، برخورد با موانع و از این قبیل همه به خوبی طراحی شده اند. هر دشمنی در این بازی صدا و ادا و اطوار خاص خودش را دارد! موسیقی این بازی به قدری خوب است که حتی از آن می توان برای بازی های جدی نیز استفاده کرد.

موسیقی و افکت های صوتی بازی Blackmoor 2

گیم پلی

در طراحی گیم پلی این بازی سعی شده که تنوع رعایت شود. شاید خیلی از بازی های دو بعدی را دیده باشید که کاراکتر فقط یک سری از دشمنان را می کشد و بعد به پایان مرحله می رسد. اما در این بازی اینطور نیست. شما علاوه بر کشتن دشمنان تان باید از موانع مختلفی نیز عبور کنید که حتی بعضی از آنها شبیه به بازی Prince of Persia هستند. از طرفی هر دشمنی برای خودش سبک مبارزه خاصی دارد و از بین بردنش هم متفاوت خواهد بود؛ چیزی که باعث شده گیم پلی بازی متنوع تر شود. در پایان هر مرحله از بازی هم با یک ابرشرور مواجه می شوید که برای عبور از مرحله باید او را از بین ببرید.

گیم پلی بازی Blackmoor 2

گیم پلی بازی به خوبی حس هیجان را انتقال می دهد و به راحتی شما را درگیر خود خواهد کرد. اگر بخواهیم به آن امتیاز بدهیم بالاخص به تنوعش امتیاز 4 از 5 یا حتی 4.5 از 5 را می توان به آن داد.

حالت های بازی

باز هم یکی از نقاط قوت بازی؛ شاید در کمتر بازی که شبیه به بازی های قدیمی ساخته می شود چنین تنوعی را در حالت های بازی شاهد باشید. بازی دارای چهار حالت مختلف است که عبارتند از حالت داستانی، حالت سیاهچال، حالت چند نفره و حالت نبرد آنلاین. حالت داستانی همانطور که از اسمش پیداست شما را درگیر داستان بازی می کند. داستان بازی از این قرار است که موجودی شیطانی به سرزمین شما حمله کرده و همه جا را به آشوب کشیده است. قهرمانان بعد از نبردی نفس گیر او را از بین می برند. اما شیاطین با ساختن یک طلسم امکان زنده شدن دوباره او را فراهم می آورند. حالا شما باید طی مراحل مختلف خود را به این طلسم رسانده و آن را نابود کنید.

حالت های بازی Blackmoor 2

حالت سیاهچال در واقع جایی است که در آن می توانید مرحله بسازید، در آن بازی کنید و حتی آن را برای استفاده دیگران آپلود کنید. همچنین می توانید در مراحلی که سایر کاربران ساخته اند هم بازی کنید. در حالت چند نفره شما به همراه چند کاربر دیگر به صورت آنلاین باید خود را به انتهای مرحله ای با موانع مختلف و بسیار زیاد برسانید. در این حالت مردن وجود ندارد. وقتی نوار سلامتی کاراکتر شما به انتها برسد برای چندین ثانیه کاراکترتان به حالت روح در می آید و هیچ مانعی به او اثر نمی کند. اتفاقا وقتی در این حالت باشید آسان تر می توانید از موانع عبور کنید!

حالت های بازی Blackmoor 2

حالت نبرد آنلاین این بازی بسیار شبیه به بازی قدیمی Street Fighter ساخته شده است. کاراکتر شما با چیزی شبیه به هواپیما از یک قاره به قاره دیگر می رود و با دشمنان مختلفی مبارزه می کند. اگر کاربر آنلاینی وجود داشته باشد با او مبارزه خواهید کرد در غیر این صورت با هوش مصنوعی بازی. با پیروزی در هر نبردی نیز مقداری سکه به دست خواهید آورد.

ساز و کارها

بسیار شبیه به بازی های دیگر در همین سبک و البته بازی های نقش محور. کاراکتر شما می تواند سلاح ها و زره های مختلفی را بخرد و توان رزمی اش را بالاتر ببرد. همچنین با کشتن دشمنان تان هم سکه های بیشتری بدست می آورید که البته باید آنها را بردارید و هم امتیاز تجربه تان افزایش پیدا می کند. وقتی امتیاز تجربه تان به حد نصابی رسید کاراکترتان یک سطح بالاتر می رود. توجه داشته باشید که برای استفاده از برخی از سلاح ها و زره ها حتما باید کاراکترتان به سطح خاصی رسیده باشد.

ساز و کارها در بازی Blackmoor 2

هر کاراکتری برای خودش در این بازی چهار ضربه ویژه و یک قابلیت خاص دارد. ضربات نیز با توجه به سطح کاراکترتان فعال خواهند شد. یعنی وقتی کاراکترتان به سطح خاصی رسید ضربه ویژه به طور خودکار برای او فعال خواهد شد. بعد از استفاده از هر ضربه ویژه و همچنین قابلیت خاص که می تواند صدمه بالایی به دشمنان تان وارد کند باید مدت زمانی را صبر کنید تا آیکن مربوط به ضربه یا قابلیت به اصطلاح پر شود (برای قابلیت خاص بیشتر باید صبر کنید). ضمنا به ازای ورود روزانه به بازی نیز جایزه دریافت خواهید کرد که البته بیشتر سکه خواهد بود.

سخن آخر

چیزی که در بازی Blackmoor 2 کاملا مشهود است رعایت تنوع در تمام جوانب بازی است بالاخص کاراکترهای قابل انتخاب، دشمنانی که با آنها روبرو می شوید و همچنین گیم پلی بازی که برای بازی که در سبک بازی های قدیمی ساخته می شود واقعا عالی است. اگر شما هم عاشق بازی های قدیمی با گرافیکی جدید هستید و البته عاشق تنوع این بازی را به شما پیشنهاد می دهیم.

دانلود بازی اندرویدی Blackmoor 2 از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس
 

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

بازی هایی که به سبک بازی های قدیمی ساخته می شوند این روزها طرفداران خاص خود را دارند؛ بازی هایی که معمولا در عرض صفحه انجام می شوند و کاراکتر با کشتن دشمنانش و پیش رفتن مرحله را به پایان می برد. اگر با بازی های قدیمی آشنایی داشته باشید قطعا می دانید که اکثر بازی های حادثه ای در قدیم به همین سبک ارائه می شدند و البته با گرافیک 8 بیتی آن زمان. و جالب است بدانید طبق آخرین گزارش موسسه ISFE (موسسه نرم افزارهای تعاملی اروپا) رده سنی بین 45 تا 64 سال در اروپا بیشترین رشد…

به این مطلب امتیاز دهید

نگاهی به بازی اندرویدی Blackmoor 2 (نوستالژی حماسه) - 8

8

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

نظر بدهید