اخبار اخبار فن آوری نرم افزار

جایزه 100 هزار دلاری مایکروسافت برای طراح اپلیکیشن سنجش قند خون

جایزه 100 هزار دلاری مایکروسافت برای طراح اپلیکیشن تعیین قند خون
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

سرویس خبری ایران اپس به نقل از mspoweruser.com: مایکروسافت هر ساله با هدف فائق آمدن بر بزرگترین چالش های دنیای امروز رقابتی را بین توسعه دهندگان دانش آموز و دانشجو از سراسر دنیا برگزار می کند که به Imagine Cup شهرت دارد. این رقابت از سال 2003 به این طرف هر ساله برگزار شده و تنها در سال 2011 بیش از 358 هزار توسعه دهنده از 183 کشور دنیا در آن شرکت کردند. امسال دانشجویی از دانشگاه UCLA به نام برایان چیانگ (Bryan Chiang) توانست با ارائه یک اپلیکیشن تعیین قند خون که برای این کار هیچ نیازی به گرفتن خون یا حتی تماس با بدن ندارد برنده جایزه 100 هزار دلاری Imagine Cup شود.

رقابت Imagine cup

این اپلیکیشن که EasyGlucose نام دارد می تواند تنها با گرفتن عکس از چشمان شما میزان قند خون تان را تعیین کند. این کار با استفاده از دوربین گوشی و یک مبدل تصویربرداری پزشکی ارزان قیمت که تنها 10 دلار ارزش دارد انجام می شود. اپلیکیشن پس از تصویربرداری از چشم شما از یک نرم افزار تحلیل تصویری که با استفاده از Azure Virtual Machines (ماشین های مجازی آزور) مایکروسافت توسعه یافته به تحلیل ساختاری تغییرات عنبیه می پردازد و از این راه میزان قند خون تان را به طور تقریبی محاسبه می کند.

برایان چیانگ طراح اپلیکیشن تعیین قند خون

جالب اینکه این روش در مقایسه با دیگر روش های تعیین قند خون تا 30 درصد دقیق تر عمل می کند. خوشبختانه برای استفاده از اپلیکیشن EasyGlucose نیازی به اتصال به اینترنت هم نیست اما در صورت اتصال اپلیکیشن قادر خواهد بود نتایج اندازه گیری قند خون کاربر را در سرورهای آنلاین برای استفاده های بعدی ذخیره کند.

برایان چیانگ طراح اپلیکیشن تعیین قند خون

برایان چیانگ که دانشجوی رشته علوم رایانه در دانشگاه UCLA است می بایست قبل از دریافت مجوز از FDA (سازمان غذا و داروی آمریکا) صحت عملکرد فناوری جدیدش را اثبات کند و به همین منظور در حال حاضر در حال کار با دانشگاه استفنورد در این زمینه است. در صورت تایید عملکرد صحیح فناوری جدید وی قادر به انتشار همگانی اپلیکیشنش خواهد بود؛ اپلیکیشنی که قطعا تاثیری مثبت در زندگی میلیون ها دیابتی در سراسر دنیا خواهد داشت و احتمالا و با توجه به گفته های برایان حق اشتراک ماهیانه 20 دلار نیز برای آن در نظر گرفته خواهد شد.

جهت دریافت آخرین اخبار فناوری در خبرنامه ایران اپس عضو شوید:

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

سرویس خبری ایران اپس به نقل از mspoweruser.com: مایکروسافت هر ساله با هدف فائق آمدن بر بزرگترین چالش های دنیای امروز رقابتی را بین توسعه دهندگان دانش آموز و دانشجو از سراسر دنیا برگزار می کند که به Imagine Cup شهرت دارد. این رقابت از سال 2003 به این طرف هر ساله برگزار شده و تنها در سال 2011 بیش از 358 هزار توسعه دهنده از 183 کشور دنیا در آن شرکت کردند. امسال دانشجویی از دانشگاه UCLA به نام برایان چیانگ (Bryan Chiang) توانست با ارائه یک اپلیکیشن تعیین قند خون که برای این کار هیچ نیازی به گرفتن…

به این مطلب امتیاز دهید

جایزه 100 هزار دلاری مایکروسافت برای طراح اپلیکیشن تعیین قند خون - 8

8

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

نظر بدهید