بررسی برنامه نقد و بررسی

با اپلیکیشن مدال دنیای فوتبال در دستان شماست!

با اپلیکیشن مدال دنیای فوتبال در دستان شماست!
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

شاید تعداد اپلیکیشن هایی که در حوزه ورزشی فعالیت دارند کم نباشد اما به جرات می توان گفت که اپلیکیشن مدال یکی از جذاب ترین، متنوع ترین، جامع ترین و البته پر جایزه ترین هاست! جوایزی در حد یک میلیارد تومان که شاید در هیچ اپلیکیشن ورزشی دیگری وجود نداشته باشد. این البته برای کسانی جذابیت دارد که به دنبال جایزه هستند. اما برای آنهایی که عاشق دنیای فوتبال هستند چه؟ باز هم مدال!

اخبار لحظه به لحظه ورزشی با مدال

شما از طریق این اپلیکیشن نه تنها در جریان آخرین اخبار دنیای فوتبال قرار می گیرید بلکه به آخرین ویدیوهای فوتبالی، مصاحبه های اختصاصی با بزرگان فوتبال ایران مثل حسن روشن، نتایج و زمان مسابقات لیگ های برتر ایران و جهان مثل لالیگا، بوندس لیگا، لیگ قهرمانان اروپا، لیگ قهرمانان آسیا و …، محتوای طنز و کاریکاتور، انیمیشن، حاشیه های فوتبال و بخش های ویژه مثل یادداشت های اختصاصی نیز دسترسی خواهید داشت. در زیر به نقد و بررسی کامل این اپلیکیشن خواهیم پرداخت.

رابط کاربری

رابط کاربری مدال اگر جزء شیک ترین ها نباشد قطعا جزء قابل دسترسی ترین هاست. شما به تمام بخش های مهم مثل اخبار، مجله (حواشی فوتبال)، مدال شو (محتوای ویدیویی)، لیگ ها، جوایز و مسابقات (نتایج و زمان مسابقات) به راحتی از همان صفحه اول دسترسی خواهید داشت. یعنی به محض اینکه اپلیکیشن را باز کنید این گزینه ها در اختیار شما خواهند بود. در بخش اخبار یک اسلایدر می بینید که سه مورد از جدیدترین اخبار روز دنیای فوتبال در آن نمایش داده می شوند و بعد از آن سایر اخبار جدید به تفکیک موضوع (فوتبال ایران، فوتبال خارجی و منهای فوتبال) قرار گرفته اند.

بخش فوتبال ایران در اپلیکیشن مدال

در مورد بخش منهای فوتبال باید بگوییم این بخش مهمترین اخبار سایر رشته های ورزشی را پوشش می دهد (قابل توجه علاقمندان به سایر رشته های ورزشی). بخش جستجوی مدال نیز در نوع خود جالب است. اولا اینکه جستجو بر خلاف بسیاری از اپلیکیشن های دیگر به عنوان یک عنصر اصلی در رابط کاربری قرار داده نشده که قابل تحسین است. بدون شک نیاز شما به جستجو لحظه به لحظه نیست پس بهتر است جستجو را به عنوان یک گزینه در گوشه صفحه قرار داد (همان کاری که در مدال انجام شده است).

بخش منهای فوتبال در اپلیکیشن مدال

دوم اینکه نتایج جستجو تفکیک شده هستند یعنی به صورت یک لیست بلندبالا و نامرتب نشان داده نمی شوند. بلکه به صورت موضوعی تفکیک شده و در چهار باریکه (تب) بازیکن، تیم، بازی (نتایج و جدول مسابقات) و اخبار قرار می گیرند. در هر کدام از این تب ها شما می توانید نتایج جستجو مرتبط با همان تب را ببینید. مثلا اگر عبارت "پرس" را جستجو کنید در تب بازیکنان نتایجی همچون رابین فن پرسی و نیک کویپرس را خواهید دید و در تب تیم ها تیم پرسپولیس را (شکل را ببینید).

جستجو در اپلیکیشن مدال

سایر گزینه های مورد نیاز شما در اپلیکیشن مثل گزینه عضویت، پروفایل، اشتراک گذاری، تنظیمات، محبوب ترین ها و ورزش ها در منوی کناری قرار گرفته اند. شما در بخش ورزش ها می توانید اخبار سایر ورزش ها مثل والیبال، بسکتبال، کشتی، وزنه برداری، دو میدانی، تکواندو، تنیس، هندبال، جودو، شنا و برخی دیگر از ورزش ها را ببینید (به تفکیک). در بخش محبوب ترین ها هم می توانید کشور (تیم ملی) و تیم های باشگاهی مورد علاقه تان را نشان کنید که تعدادشان هم می تواند از یکی بیشتر باشد.

منوی کناری اپلیکیشن مدال

در همین بخش می توانید تعیین کنید که کدام اخبار از تیم تان به صورت یک پیام سروری (پوش) برای شما ارسال شود. لطفا توجه داشته باشید که بعد از اضافه کردن یک تیم ملی یا باشگاهی به تیم های مورد علاقه تان در مدال از آن پس شروع و پایان بازی تیم منتخب تان، گل ها، اتفاقات بازی، شروع و پایان نیمه ها، پنالتی های گل نشده و از این قبیل از طریق یک پیام سروری (پوش) به اطلاع شما خواهد رسید که هیچ هزینه ای برای شما در بر نخواهد داشت. در واقع شما بدین ترتیب می توانید در جریان آخرین اخبار و بازی های تیم تان قرار بگیرید.

بخش محبوب ترین ها در اپلیکیشن مدال

لیکن خودتان هم می توانید تعیین کنید که کدام یک از این اخبار به اطلاع شما برسد. مثلا می توانید تیک تمام گزینه ها را بردارید و فقط گل ها را باقی بگذارید. در این صورت فقط گل هایی که تیم منتخب تان می زند به اطلاع شما خواهد رسید.

تنظیمات مربوط به اطلاع رسانی ها در اپلیکیشن مدال

اخبار، مجله و مدال شو

سه بخش اصلی مدال که در بالای صفحه و در قالب سه تب جداگانه قرار گرفته اند. بخش اخبار همانطور که از اسمش مشخص است آخرین اخبار دنیای ورزش را با تمرکز خاص بر ورزش فوتبال پوشش می دهد و شامل سه بخش فوتبال ایران، فوتبال خارجی و منهای فوتبال می شود که در واقع بخش آخر به ورزش های دیگر مربوط است.

بخش اخبار در اپلیکیشن مدال

بخش مجله به حاشیه های دنیای فوتبال اختصاص دارد و شامل بخش های متنوعی همچون شیر تو شیر (اخبار دور از ذهن مثل نظر بزرگان جهان راجع به گران شدن قیمت دلار در ایران!)، انیمیشن (کارتون ها و انیمیشن های جالب فوتبالی)، هاشور (گزارش های اختصاصی مدال)، پیشنهاد مدال (اخبار منتخب مدال)، مدال شو (گفتگوهای اختصاصی مدال)، برترین های لیگ ایران، یادداشت های اختصاصی، مصاحبه های اختصاصی، کاریکاتور، قرعه کشی مدال، فوتوکلیپ (محتوای جالب فوتبالی از جمله محتوای طنز)، از دید یک داور (اخبار مربوطه به داوران) و چند بخش دیگر مربوط به جام جهانی 2018 می شود.

بخش مجله در اپلیکیشن مدال

بخش مدال شو همان طور که گفته شد به گفتگوها و مصاحبه های اختصاصی مدال اختصاص دارد. شما در این بخش می توانید مصاحبه های اختصاصی مدال با بازیکنان حاضر و اسبق تیم ملی همچون مهرداد میناوند، یحیی گل محمدی، رهبری فر، حسن روشن، شیث رضایی و …  و همچنین هنرمندان و سلبریتی ها را ببینید.

بخش مدال شو در اپلیکیشن مدال

لیگ ها

در این قسمت علاوه بر لیگ برتر ایران (لیگ خلیج فارس) می توانید به نتایج و جدول مسابقات معروف ترین لیگ های جهان همچون لیگ برتر انگلیس، لالیگا، لیگ برتر ایتالیا (سری A)، بوندس لیگا، لوشامپیونه (لیگ فرانسه)، اردیویسه (لیگ هلند)، لیگ پرتغال، لیگ روسیه، لیگ ترکیه، لیگ یونان، لیگ قهرمانان اروپا، لیگ قهرمانان آسیا و چند لیگ دیگر دسترسی داشته باشید. هدف مدال آن است که تمام لیگ های جهان را پوشش دهد و این اتفاقی است که قطعا در نسخه های بعدی این اپلیکیشن خواهد افتاد.

لیگ های پوشش داده شده در اپلیکیشن مدال

با لمس هر کدام از لیگ ها صفحه جدیدی باز می شود که اطلاعات مهم آن لیگ را در قالب تب های جداگانه در اختیار شما می گذارد. این تب ها شامل جدول امتیازات (اولین تب)، جدول زمانبندی مسابقات، تیم های شرکت کننده، اخبار لیگ و درباره لیگ می شود. در بخش زمانبندی می توانید علاوه بر دیدن نتایج مسابقات انجام شده نتیجه مسابقات آینده را نیز پیش بینی کنید.

صفحه لیگ ها در اپلیکیشن مدال

مسابقات

یکی از گزینه های بسیار پرکاربرد در مدال؛ با لمس این گزینه صفحه ای باز می شود که تمام بازی های روز را چه دوستانه و چه در هر لیگی را با قابلیت پیش بینی به شما نشان خواهد داد. در بالای صفحه روزهای هفته و بالای آن ماه را می بینید و بدین ترتیب می توانید به راحتی از بازی هایی که در روزها و ماه های آینده برگزار می شوند مطلع شوید. همچنین می توانید نتایج بازی های روزها و ماه های گذشته را نیز ببینید.

صفحه مسابقات در اپلیکیشن مدال

در مورد بازی هایی که نتیجه آنها مشخص است با لمس نتیجه بازی صفحه ای باز می شود که آمار دقیقی از بازی را در قالب زمانی به شما نشان خواهد داد. در این صفحه مثلا می توانید ببینید گل ها در چه دقیقه ای از بازی زده شده اند، چه بازیکنانی در چه دقایقی کارت زرد یا قرمز گرفته اند، تعویض ها در چه دقایقی بوده است و از این قبیل. ضمنا می توانید از طریق تب های مختلف بالای صفحه به آمار بازی، ترکیب دو تیم، رویدادها، نظرات و اخبار مرتبط با بازی نیز دسترسی داشته باشید.

آمار مسابقات در اپلیکیشن مدال

پیش بینی مسابقات

یکی از جذابیت های اپلیکیشن مدال آن است که علاوه بر ارائه محتوای جذاب و به روز فوتبالی امکان پیش بینی مسابقات و بردن جوایزی بزرگ را نیز فراهم آورده است. شما می توانید با حدس درست نتایج مسابقات لیگ های مختلف در هر هفته بدون قرعه کشی برنده جوایزی به ارزش صد هزار تا یک میلیارد تومان شوید (بسته به تعداد پیش بینی های درست تان). البته این برای لیگ های کشوری و بین المللی اندکی متفاوت است. برای اطلاع بیشتر به راهنمای بخش عضویت در مدال مراجعه کنید.

جوایز اپلیکیشن مدال

اما به طور خلاصه برای هر لیگی یک جاده جایزه در نظر گرفته شده است. در صفحه جاده جایزه می توانید به راحتی ببینید به ازای هر چند پیش بینی درست چقدر امتیاز می گیرد و ارزش جایزه تان چقدر خواهد بود. در بالای همان صفحه جاده جایزه هم می توانید ببینید در کدام هفته هستید و همچنین با لمس همان بخش نتایج پیش بینی های خود در هفته های اخیر را نیز ببینید.

جاده جوایز

تفاوت امتیاز دهی در لیگ های قاره ای و بین المللی که با نام لیگ های گروهی حذفی در مدال شناخته می شوند آن است که شما به ازای پیش بینی کاملا درست 100 امتیاز میگیرید و به ازای پیش بینی برنده و تفاضل گل درست 10 امتیاز. این 10 امتیاز ولی برای لیگ های کشوری وجود ندارد.

جوایز

بخش مورد علاقه همه در اپلیکیشن مدال حتی آنهایی که فوتبالی نیستند! اگر تا به این جای این مطلب را خوانده باشید قطعا می دانید یکی از این جایزه ها جایزه یک میلیارد تومانی است که در ازای 10 پیش بینی درست در لیگ های اروپایی به برنده تقدیم می شود. البته جوایز بسته به امتیازی که شما در ازای پیش بینی هایتان می گیرید از 100 هزار تومان تا 1 میلیارد تومان متغیر خواهد بود. لیکن تمام جوایز مدال به این جوایز محدود نمی شود.

جوایز روزانه اپلیکیشن مدال

مدال برای کاربرانش جوایز روزانه ای در نظر گرفته که با قرعه کشی به آنها اهدا می شود. جوایز روزانه مربوط به بخش سوال روز می شوند. مدال هر روز تعدادی سوال ورزشی برای کاربرانش مطرح می کند. شما با هر جواب درستی که به این سوالات می دهید یک کد قرعه کشی دریافت کرده و شانس تان را برای بردن جایزه افزایش می دهید. نتیجه هر قرعه کشی در روز زوج بعدی راس ساعت 19 در لایو اینستاگرم مدال اعلام خواهد شد و برنده 500 هزار تومان وجه نقد به عنوان جایزه دریافت خواهد کرد.

مسابقه سوال روز در اپلیکیشن مدال

 

عضویت

در مدال سه نوع عضویت وجود دارد که عبارتند از عضویت عادی (رایگان)، عضویت ویژه (پولی) و عضویت وی آی پی. شما تنها با ساخت حساب کاربری به عضویت مدال در می آیید و از آن پس می توانید به اخبار، نتایج و آمار لیگ ها و همچنین مسابقات دسترسی داشته باشید. علاوه بر این می توانید مسابقات لیگ خلیج فارس را نیز پیش بینی کنید. در صورت عضویت ویژه علاوه بر دسترسی به موارد فوق به ویدیوهای اختصاصی مدال و همچنین یادداشت ها و اخبار اختصاصی آن دسترسی خواهید داشت. علاوه بر این می توانید نتایج مسابقات تمام لیگ ها را نیز پیش بینی کنید. این در حالی است که با عضویت معمولی فقط امکان پیش بینی نتایج لیگ خلیج فارس را خواهید داشت.

عضویت در اپلیکیشن مدال

هزینه عضویت ویژه 9 هزار تومان برای هر سه ماه است (ماهی سه هزار تومان). عضویت وی آی پی دقیقا مانند عضویت ویژه است (تمام دسترسی ها را خواهید داشت) با این تفاوت که مبلغی برای آن نباید پرداخت کنید. اگر به قدر کافی امتیاز کسب کرده باشید که جزء برندگان ماهانه مدال (به غیر از سه نفر اول) باشید یک کد وی آی پی دریافت خواهید کرد که با وارد کردن آن در اپلیکیشن مدال عضویت وی آی پی برای شما تا سه ماه فعال خواهد شد.

مدال باز هم بهتر می شود!

قطعا اپلیکیشن خوبی مثل مدال به پیشرفت خود ادامه خواهد داد و در به روز رسانی های آینده امکاناتی جدید و جالب را شامل خواهد شد. طی صحبتی که با تیم فنی مدال داشتیم در آینده امکانات جدیدی به این اپلیکیشن اضافه خواهند شد که برخی از آنها به قرار زیرند:
– اضافه شدن یک تب جدید به نام منتخب من که کاربر می تواند تیم، لیگ، بازیکن، اخبار و مسابقات مورد علاقه اش را به آن اضافه کند. در واقع این تب نوع بهبود یافته همان گزینه محبوب ترین هاست.
– امکان مدیریت اعلانات (پیام های سروری) برای هر کدام از موارد فوق
– اضافه شدن بیش از 100 لیگ جدید
– بهبود تب لیگ ها و پیمایش آسان تر در آن
– بهبود قابلیت جستجو، از این پس در هر تبی که باشید هنگام جستجو کلمات اولویت دار مربوط به همان تب را به عنوان پیشنهاد جستجو خواهید دید.
– اضافه شدن بسته های پیش بینی که از پیش بینی های معمولی فعلی جالب تر است و در آن کاربران رتبه بندی می شوند.
– امکان ورود (لاگین) به مدال با استفاده از حساب کاربری فیس بوک، گوگل و توییترتان
– اضافه شدن بخش سوالات متداول

دانلود اپلیکیشن مدال از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

شاید تعداد اپلیکیشن هایی که در حوزه ورزشی فعالیت دارند کم نباشد اما به جرات می توان گفت که اپلیکیشن مدال یکی از جذاب ترین، متنوع ترین، جامع ترین و البته پر جایزه ترین هاست! جوایزی در حد یک میلیارد تومان که شاید در هیچ اپلیکیشن ورزشی دیگری وجود نداشته باشد. این البته برای کسانی جذابیت دارد که به دنبال جایزه هستند. اما برای آنهایی که عاشق دنیای فوتبال هستند چه؟ باز هم مدال! شما از طریق این اپلیکیشن نه تنها در جریان آخرین اخبار دنیای فوتبال قرار می گیرید بلکه به آخرین ویدیوهای فوتبالی، مصاحبه های اختصاصی با بزرگان…

به این مطلب امتیاز دهید

با اپلیکیشن مدال دنیای فوتبال در دستان شماست! - 8

8

امتیاز کل

User Rating: 3.47 ( 3 votes)

نظر بدهید