اخبار اخبار فن آوری

فیس بوک در حال اضافه کردن یک خوراک (فید) خبری موثق

فیس بوک در حال اضافه کردن یک خوراک (فید) خبری موثق
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

سرویس خبری ایران اپس به نقل از وبسایت androidpolice.com: با وجود تلاش های فیس بوک برای جلوگیری از نشر اخبار نادرست باز هم تمام اخباری که در این شبکه اجتماعی منتشر می شوند الزاما صحیح و موثق نیستند. به همین جهت فیس بوک به فکر راه حل دیگری برای حل این مشکل افتاده است و آن هم اختصاص یک خوراک (فید) خبری جداگانه به اخباری است که از منابع موثق دریافت می شوند. بخش جدید به صورت یک باریکه (تب) جداگانه در اپلیکیشن فیس بوک لحاظ خواهد شد و محلی است که در آن می توانید آخرین اخبار و وقایع روز را بسته به علایق و اولویت هایتان ببینید.

تب خبری جدید در فیس بوک

برخی از دسته بندی هایی که برای خوراک (فید) خبری جدید در نظر گرفته شده اند عبارتند از سرگرمی، سلامت، کسب و کار، علم و فناوری و ورزش. در این فید نیز مثل سایر فیدها در فیس بوک از الگوریتم هایی استفاده شده که به تدریج و با توجه به اینکه شما بیشتر کدام نوع خبرها را می خوانید و به اشتراک می گذارید و کدام منابع خبری را دنبال می کنید می تواند به علایق شما پی برده و بر همان اساس اخبار جدید را به شما ارائه دهد.

تب خبری جدید در فیس بوک با دسته بندی های مختلف

آنطور که مدیران فیس بوک می گویند برای راه اندازی فید خبری جدید و اطمینان از موثق بودن خبرهای آن با رسانه ها همکاری شده و فقط به الگوریتم های هوش مصنوعی جهت تشخیص موثق بودن خبر تکیه نشده است. حتی فید خبری جدید دارای بخشی به نام "اخبار و وقایع امروز" است که اخبار آن توسط یک تیم ناظر دستچین می شوند.

تب خبری جدید در فیس بوک

از آنجا که محتوایی که در فید خبری جدید منتشر می شود محتوایی است که از رسانه های معتبر گرفته شده لذا از همان استانداردهای رسانه ای برخوردار است. همچنین این محتوا باید از تمام قوانین انتشار در فیس بوک نیز پیروی کند که شامل استانداردهای خاص خود است. برای کاربران نیز گزینه ای در نظر گرفته شده که با استفاده از آن می توانند آخرین اخبار را از منابع خبری که اشتراک شان را خریده اند را مستقیما و به صورت خودکار در حساب کاربری فیس بوک شان دریافت کنند.

تب خبری جدید در فیس بوک

فیس بوک به احتمال زیاد فید خبری جدید را با عده محدودی از کاربران آمریکایی تست خواهد کرد و با اعمال تغییراتی در آن و بهینه سازی اش آن را برای انتشار جهانی آماده خواهد کرد.
 

جهت دریافت آخرین اخبار فناوری در خبرنامه ایران اپس عضو شوید:

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

سرویس خبری ایران اپس به نقل از وبسایت androidpolice.com: با وجود تلاش های فیس بوک برای جلوگیری از نشر اخبار نادرست باز هم تمام اخباری که در این شبکه اجتماعی منتشر می شوند الزاما صحیح و موثق نیستند. به همین جهت فیس بوک به فکر راه حل دیگری برای حل این مشکل افتاده است و آن هم اختصاص یک خوراک (فید) خبری جداگانه به اخباری است که از منابع موثق دریافت می شوند. بخش جدید به صورت یک باریکه (تب) جداگانه در اپلیکیشن فیس بوک لحاظ خواهد شد و محلی است که در آن می توانید آخرین اخبار و وقایع…

به این مطلب امتیاز دهید

فیس بوک در حال اضافه کردن یک خوراک (فید) خبری موثق - 8

8

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

نظر بدهید