بررسی بازی نقد و بررسی

نقد و بررسی بازی اندرویدی Final Fighter

نقد و بررسی بازی اندرویدی Final Fighter
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

شاید برای آنهایی که به دنبال هیجان در بازی های رایانه ای و موبایلی هستند بعد از بازی های حادثه ای بازی های مبارزه ای بیشترین جذابیت را داشته باشند. دو بازی استریت فایتر و تِکِن را می توان جزء برترین ها و قدیمی ترین های این ژانر دانست. با این وجود بازی های مبارزه ای زیادی هستند که از لحاظ گیم پلی، گرافیک و کاراکترها چیزی از این دو بازی کم ندارند. در زیر به بررسی یکی از این بازی های (بازی Final Fighter) خواهیم پرداخت.

داستان بازی

گروهی به نام دوگانه ها (هیبریدها) به زمین حمله کرده اند و حالا تعدادی از مبارزان تراز اول (مبارزان ارواح) باید در برابر آنها بایستند. دوگانه ها چیزی به نام هسته قدرت را در اختیار دارند که هدیه ای است از قهرمانان باستانی. با این هسته ها آنها می توانند از تمام محدودیت های فیزیکی عبور کنند و بسیار قدرتمند شوند. در عوض مبارزان ارواح هم تجهیزاتی در اختیار دارند که با استفاده از آنها می توانند انرژی هسته های قدرت را بکِشند. البته تعداد هسته های قدرت زیاد است و شما نیز در طول بازی می توانید به آنها دست پیدا کرده و با استفاده از آنها کاراکترتان را ارتقا دهید.

داستان بازی Final fighter

گرافیک و افکت های بصری

اگر در حد کنسول های بازی نباشد می توان گفت در حد استاندارد بازی های موبایلی و حتی شاید بالاتر. اگر نمایشگر گوشی شما از وضوح تصویری 1080p پشتیبانی کند می توانید این گزینه را در تنظیمات بازی فعال کنید و بازی را با گرافیک بهتری تجربه کنید. پویانمایی و افکت های بصری بازی نیز در نوع خود خوب هستند. حرکت کاراکترها کاملا نرم و با فریم ریت بالا انجام می شود.

گرافیک و افکت های بصری Final fighter

افکت های بصری هم متفاوتند و هم متنوع؛ از رد ضربات شمشیر گرفته تا حالت انفجاری ضربات سنگین و تغییر زاویه دوربین هنگام اجرای ضربات ویژه. همچنین پشت زمینه صحنه های نبرد نیز دارای آیتم های متحرک است (مثل بازی استریت فایتر) و مثلا بعضی وقت ها شاهد آمدن یا رفتن یک سفینه یا شعله های متحرک آتش در آن خواهید بود.

موسیقی و افکت های صوتی

موسیقی بازی نیز مثل افکت های بصری آن متنوع است. بازی دارای موسیقی متفاوتی برای هر کدام از منوها و همچنین چندین موسیقی متن می باشد که همه با محیط بازی همخوانی داشته و حس هیجان را به خوبی منتقل می کنند. افکت های صوتی بازی نیز در نوع خود خوبند. صدای ضربات مختلف با دست یا با شمشیر، صدای دویدن، صدای ضربات زنجیره ای، صدای فریاد کاراکترها و از این قبیل از جمله افکت های صوتی بازی هستند که به خوبی شبیه سازی شده اند.

موسیقی و افکت های صوتی بازی Final fighter

تنها اشکالی که در مورد صدای بازی می توان گرفت آن است که تمام مکالمات کاراکترها و رجزخوانی های آنها به زبان ژاپنی است. بهتر بود صداگذاری انگلیسی نیز برای بازی انجام می شد. البته خوشبختانه زیرنویس انگلیسی لحاظ شده و حداقل شما با خواندن آن می توانید متوجه شوید کاراکترها به همدیگر چه می گویند.

حالت های بازی

بازی دارای 6 حالت مختلف برای انجام دادن است که عبارتند از حالت داستانی، حالت مبارزه گروهی، حالت چالشی، حالت آوردگاه، حالت نبرد (مبارزه آنلاین با کاربران دیگر) و حالت تمرینی. برای باز کردن قفل هر کدام از این حالت ها باید کاراکترتان به سطح خاصی رسیده باشد. در حالت نبرد باید سه کاراکتر انتخاب کنید و حریفتان نیز به همین ترتیب. برای شکست دادن حریف باید هر سه کاراکتر او را شکست دهید.

حالت های بازی Final fighter

گیم پلی

می توان گفت در حد و حدود بازی های استریت فایتر و تِکِن. البته حالت داستانی این بازی دارای حالت "هجوم" نیز هست. یعنی به صورت خودکار بعضی از مراحل در حالت داستانی بازی دارای عنوان هجوم هستند. این مراحل از لحاظ سبک بیشتر به بازی های حادثه ای شباهت دارند. شما باید با عده ای از دشمنان تان روبرو شوید و در نهایت با یک ابرشرور در انتهای هر مرحله. کاراکتر شما علاوه بر نوار سلامتی دارای دو نوار توان و خشم نیز هست. به ازای هر دفاعی که می کنید از نوار توان تان کم می شود و وقتی نوار خشم تان پر شد می توانید از ضربات ویژه کاراکترتان استفاده کنید (به صورت یک دکمه جداگانه).

گیم پلی بازی Final fighter

هر چند امکان دفاع در این بازی وجود دارد (با حرکت دادن انگشت در جهت مخالف زمانی که حریف به شما حمله می کند) ولی دفاع کردن استراتژی خوبی در این بازی نیست. بهتر است با حمله های پیاپی به دشمن فرصت حمله کردن ندهید. خوشبختانه انجام بازی حداقل در مراحل اول آن زیاد مشکل نیست و دشمنان تان به اندازه کافی به شما زمان می دهند که ضربات تان را اجرا کنید.

کنترل ها

در یک کلام بسیار ساده! یک دسته بازی در سمت چپ صفحه قرار گرفته که با آن کاراکترتان را کنترل و همچنین دفاع می کنید و چند دکمه در سمت راست که با آنها ضربه می زنید. برای مشت و لگد دکمه های جداگانه ای در نظر گرفته نشده است. فقط یک دکمه مشت وجود دارد که با لمس پیاپی آن کاراکترتان ضربات مشت و لگد وارد خواهد کرد. یک دکمه هم برای جاخالی دادن که زمانی که رنگ حریف تان قرمز شد می توانید آن را لمس کرده و جاخالی بدهید. علاوه بر این دکمه دیگری نیز وجود دارد به نام ضربه از راه دور که گیم پلی بازی را بسیار ساده کرده است.

کنترل های بازی Final fighter

در بازی های مبارزه ای دیگر شاید وقتی فاصله تان با حریف زیاد باشد مجبور شوید اول به او نزدیک شده و بعد به او ضربه بزنید ولی در این بازی با لمس دکمه ضربه از راه دور کاراکترتان به حریف نزدیک شده و چند ضربه به او می زند. در واقع این دکمه کار شما را وقتی از حریف دور باشید آسان خواهد کرد. دو دکمه هم برای ضربات ویژه در نظر گرفته شده اند که وقتی نوار خشم تان پر شد می توانید با لمس این دکمه ها ضربات مهلکی به حریف وارد کنید.

ساز و کارها

تا حد زیادی متنوع؛ در ابتدای هر نبرد می توانید جوایزی که در صورت پیروزی در نبرد بدست می آورید را ببینید. این جوایز معمولا شامل آیتم های ارتقایی، مقداری سکه و امتیاز تجربه است. وقتی امتیاز تجربه تان به حد نصابی رسید کاراکترتان به صورت خودکار یک سطح بالاتر می رود و به همان میزان قدرت و نوار سلامتی اش افزایش پیدا خواهد کرد. همچنین برای سنجش عملکرد شما در بازی از ساز و کار ستاره هم استفاده شده است. شما می توانید از یک تا سه ستاره در هر نبرد بگیرید. برای گرفتن هر ستاره یک شرط وجود دارد و این شرط از ستاره اول تا ستاره سوم مشکل تر می شود.

ساز و کارهای بازی Final fighter

شما بابت ستاره هایی که در بازی دریافت می کنید جایزه خواهید گرفت. وقتی تعداد این ستاره ها به حد نصابی برسد می توانید به عنوان جایزه مقداری الماس و هسته قدرت دریافت کنید. بازی دارای بخش دستاوردها هم هست که به ازای دستیابی به هر کدام از دستاوردهای آن مقداری سکه و الماس و همچنین آیتم های دیگر بازی را دریافت خواهید کرد. با ورود روزانه به بازی نیز می توانید جایزه بگیرید که معمولا شامل سکه و الماس می شود.

ساز و کارهای بازی Final fighter

امکان درست کردن گروه (گیلد) یا پیوستن به گروه های دیگر نیز وجود دارد. البته برای این منظور سطح کاراکترتان باید به سطح 20 رسیده باشد. شما حتی اگر به گروهی نپیوسته باشید می توانید کاربران دیگر را به لیست دوستان تان اضافه کنید و بعد برای یکدیگر هدیه بفرستید.

سخن آخر

اگر از بازی های مبارزه ای لذت می برید از این بازی نیز قطعا خوشتان خواهد آمد مخصوصا اینکه بخش هایی از بازی به بازی های حادثه ای نیز شباهت دارد. هر چند این بازی به پای بازی های معروفی همچون استریت فایتر و تکن نمی رسد اما بر خیلی از بازی های مبارزه ای دیگر برتری دارد و مشخص است که توسط تیمی منسجم طراحی و ساخته شده است.

دانلود بازی اندرویدی Final Fighter از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

شاید برای آنهایی که به دنبال هیجان در بازی های رایانه ای و موبایلی هستند بعد از بازی های حادثه ای بازی های مبارزه ای بیشترین جذابیت را داشته باشند. دو بازی استریت فایتر و تِکِن را می توان جزء برترین ها و قدیمی ترین های این ژانر دانست. با این وجود بازی های مبارزه ای زیادی هستند که از لحاظ گیم پلی، گرافیک و کاراکترها چیزی از این دو بازی کم ندارند. در زیر به بررسی یکی از این بازی های (بازی Final Fighter) خواهیم پرداخت. داستان بازی گروهی به نام دوگانه ها (هیبریدها) به زمین حمله کرده اند…

امتیاز ایران اپس به بازی Final Fighter

داستان بازی - 8
گرافیک و افکت های بصری - 8
موسیقی و افکت های صوتی - 8.5
کنترل ها - 8
ساز و کارها - 8

8.1

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

 

نظر بدهید