اخبار اخبار فن آوری نرم افزار

آپدیت جدید جی میل با قابلیت هایی کاربردی

آپدیت جدید جی میل با قابلیت هایی کاربردی
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

گوگل به مناسبت پانزدهمین سالگرد راه اندازی جی میل آپدیت جدیدی را برای اپلیکیشن جی میل منتشر کرده که قابلیت هایی کاربردی را به آن اضافه می کند. قابلیت هایی از جمله نگارش هوشمند و امکان تعیین زمان ارسال ایمیل ها به دلخواه که در زیر بیشتر به آنها خواهیم پرداخت. علاوه بر این یک سری از کارهایی که برای انجام دادن آنها کاربر مجبور به خروج از جی میل بود نیز از این پس از داخل خود جی میل قابل انجام خواهند بود.

قابلیت ارسال ایمیل در زمان دلخواه

یکی از قابلیت های عمده ای که در نسخه جدید جی میل به آن اضافه شده امکان ارسال ایمیل در زمان دلخواه است. قبل از این شما پس از نگارش ایمیل دکمه ارسال را لمس می کردید و ایمیل فرستاده می شد. اما از این پس می توانید ارسال ایمیل را به زمانی در آینده موکول کنید. برای این کار کافی است فقط فلش کنار دکمه ارسال را لمس کنید و سپس زمان مورد نظرتان را برای ارسال ایمیل از بین گزینه های زمانی از پیش تعیین شده انتخاب کنید یا هر زمان دیگری که خودتان مایل هستید را برای ارسال مشخص کنید (برای نسخه دسکتاپ).

ارسال ایمیل در زمان دلخواه در نسخه دسکتاپ جی میل

در نسخه موبایل می توانید سه نقطه گوشه سمت چپ بالای صفحه را لمس کرده و بعد از آن گزینه Scheduled Send را انتخاب و بعد زمان مورد نظرتان را برای ارسال انتخاب کنید. همانطور که می بینید می توانید با لمس گزینه Undo زمان تعیین شده برای ارسال را لغو کنید.

ارسال ایمیل در زمان دلخواه در نسخه موبایل جی میل

نگارش هوشمند

قابلیت جالب توجه دیگری که به جی میل اضافه شده قابلیت نگارش هوشمند ایمیل است. البته نگارش هوشمند به صورت یک قابلیت یا گزینه جداگانه مطرح نیست. بلکه از این پس جی میل به تدریج با سبک نگارش شما و نوع برخوردتان با مخاطبان آشنا شده و بر همان اساس پیشنهاداتی را برای تکمیل عبارات یا جملات به شما می دهد (درست مثل همان چیزی که در جستجوی هوشمند وجود دارد). علاوه بر این اگر شما موضوعی را برای ایمیل خود انتخاب نکرده باشید خود اپلیکیشن بر اساس محتوای ایمیل و کلمات به کار رفته در آن موضوعی را به شما پیشنهاد می دهد.

نگارش هوشمند در جی میل

شایان ذکر است که نگارش هوشمند فعلا از زبان های انگلیسی، فرانسوی، ایتالیایی، اسپانیایی و پرتغالی پشتیبانی می کند و جالب اینکه بر خلاف روند مرسوم این قابلیت ابتدا برای اپلیکیشن اندرویدی جی میل ارائه شده و بعدا برای نسخه آی او اس آن ارائه خواهد شد.

قابلیت های دیگر

طبق اعلام گوگل از این پس انجام کارهایی از جمله جواب دادن به نظرات در Google Docs، پر کردن فرم ها، تعیین وقت ملاقات و برخی کارهای دیگر مستقیما از داخل اپلیکیشن جی میل قابل انجام خواهند بود. این یعنی کاربر نیازی ندارد برای انجام هر کدام از این کارها از اپلیکیشن جی میل خارج شده و کار مربوطه را در مرورگر اینترنتی یا اپلیکیشن دیگری انجام دهد و مجددا به جی میل بازگردد. انجام این کارها به لطف پشتیبانی اخیر جی میل از فناوری AMP (Accelerated Mobile Pages) ممکن شده است. توضیح اینکه این فناوری نوعی فناوری انتشار در وب است که نمایش و تعامل با صفحات وب را در گوشی های هوشمند تسریع و تسهیل می کند.

انجام کارهای مختلف از داخل خود جی میل

در واقع هر صفحه وب می تواند دارای یک نسخه AMP نیز باشد. به گفته گوگل صفحات AMP در کمتر از یک ثانیه در نتایج جستجوی گوگل نشان داده می شوند و بارگذاری خود این صفحات نیز در مقایسه با صفحات غیر AMP تا ده برابر سریعتر انجام می گیرد.

اقتباس از وبسایت gadgets.ndtv.com

دانلود جدیدترین نسخه اپلیکیشن جی میل از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس

 

جهت دریافت آخرین اخبار فناوری در خبرنامه ایران اپس عضو شوید:

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

 

گوگل به مناسبت پانزدهمین سالگرد راه اندازی جی میل آپدیت جدیدی را برای اپلیکیشن جی میل منتشر کرده که قابلیت هایی کاربردی را به آن اضافه می کند. قابلیت هایی از جمله نگارش هوشمند و امکان تعیین زمان ارسال ایمیل ها به دلخواه که در زیر بیشتر به آنها خواهیم پرداخت. علاوه بر این یک سری از کارهایی که برای انجام دادن آنها کاربر مجبور به خروج از جی میل بود نیز از این پس از داخل خود جی میل قابل انجام خواهند بود. قابلیت ارسال ایمیل در زمان دلخواه یکی از قابلیت های عمده ای که در نسخه جدید…

به این مطلب امتیاز دهید

آپدیت جدید جی میل با قابلیت هایی کاربردی - 8

8

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

نظر بدهید