اخبار اخبار فن آوری

App Defense Alliance اقدام جدید گوگل برای افزایش امنیت گوگل پلی

App Defense Alliance اقدام جدید گوگل برای افزایش امنیت گوگل پلی
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

سرویس خبری ایران اپس به نقل از وبسایت androidpolice.com: ادعای گوگل در مورد گوگل پلی همیشه این بوده که ساز و کارهای امنیتی در این اپ استور به اندازه ای قوی هستند که کاربران می توانند به آنها اعتماد کرده و از عدم ورود بدافزار یا اپلیکیشن های اصطلاحا بد به دیوایس هایشان مطمئن باشند. ادعایی که البته غلط بودن آن بارها و بارها ثابت شده است. لیکن اخیرا گوگل طی اقدامی برای افزایش امنیت گوگل پلی که به App Defense Alliance شهرت پیدا کرده با سه شرکت فعال در زمینه امنیت دیجیتال (ESET ،Lookout و Zimperium) وارد همکاری شده است.

App defense alliance اقدام جدید گوگل برای افزایش امنیت گوگل پلی

آنطور که گوگل می گوید هر سه این شرکت ها از شرکت های فعال در صنعت امنیت دیجیتال هستند و تا به حال محصولاتی نیز برای تامین امنیت دستگاه های موبایل و اکوسیستم های موبایلی ارائه کرده اند. و البته مثل خود گوگل از الگوریتم های ایستا، پویا و مبتنی بر هوش ماشینی برای ردیابی هر گونه فعالیت غیرمجاز استفاده می کنند.

App defense alliance اقدام جدید گوگل برای افزایش امنیت گوگل پلی

این سه شرکت برای ارتقای امنیت گوگل پلی همکاری نزدیکی با گوگل خواهند داشت و اگر اپلیکیشنی را بر اساس الگوریتم های خود مخرب تشخیص دهند می توانند برای تحلیل بیشتر آن از سرویس Play Protect درخواست اسکن کنند. Play Protect بعد از اسکن اپلیکیشن مربوطه نتایج اسکن را به درخواست کننده می فرستد و جالب اینکه بالعکس همین موضوع نیز صادق است؛ یعنی Play Protect هم می تواند به همین ترتیب اپلیکیشن های مشکوک را برای تحلیل بیشتر به شرکای امنیتی خود بفرستد.

App defense alliance اقدام جدید گوگل برای افزایش امنیت گوگل پلی

قاعدتا وقتی از سه برند سرشناس در کنار Play Protect برای اسکن اپلیکیشن ها و اطمینان از عاری بودن آنها از هر گونه بدافزاری استفاده می شود می توان گفت گوگل یک قدم به هدف خود که همانا ارتقای امنیت گوگل پلی است نزدیک شده است. با تمام اینها هنوز هم گوگل از هر گونه گزارشی از طرف کاربران یا فعالان حوزه امنیت دیجیتال مبنی بر احتمال مخرب یا آلوده بودن یک اپلیکیشن استقبال می کند.

جهت دریافت آخرین اخبار فناوری در خبرنامه ایران اپس عضو شوید:

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

سرویس خبری ایران اپس به نقل از وبسایت androidpolice.com: ادعای گوگل در مورد گوگل پلی همیشه این بوده که ساز و کارهای امنیتی در این اپ استور به اندازه ای قوی هستند که کاربران می توانند به آنها اعتماد کرده و از عدم ورود بدافزار یا اپلیکیشن های اصطلاحا بد به دیوایس هایشان مطمئن باشند. ادعایی که البته غلط بودن آن بارها و بارها ثابت شده است. لیکن اخیرا گوگل طی اقدامی برای افزایش امنیت گوگل پلی که به App Defense Alliance شهرت پیدا کرده با سه شرکت فعال در زمینه امنیت دیجیتال (ESET ،Lookout و Zimperium) وارد همکاری شده…

به این مطلب امتیاز دهید

App Defense Alliance اقدام جدید گوگل برای افزایش امنیت گوگل پلی - 8

8

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

نظر بدهید