اخبار اخبار فن آوری نرم افزار

گوگل کروم در حال اضافه کردن یک قابلیت جدید: به اشتراک گذاری وب پیج با کد QR

گوگل کروم در حال اضافه کردن یک قابلیت جدید: به اشتراک گذاری وب پیج با کد
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

این روزها دیگر کدهای QR را همه جا می توان دید. آنها هر محتوایی را می توانند شامل شوند از شماره تلفن و آدرس ایمیل گرفته تا آدرس یک صفحه اینترنتی، کدهای ISBN، نام کاربری و گذرواژه، اطلاعات موقعیت مکانی و … اما آیا می دانستید که به زودی می توانید در گوگل کروم با استفاده از همین کدها صفحات اینترنتی (وب پیج ها) را هم با دیگران به اشتراک بگذارید؟ این قابلیت فعلا به نسخه دسکتاپ کروم قناری (Chrome Canary) اضافه شده و همانطور که در شکل زیر می بینید به عنوان یک گزینه برای فعال کردن در دسترس است.

گزینه فعال سازی کد QR برای وب پیج

بعد از فعال کردن گزینه مذکور می توانید به راحتی از طریق گزینه "ایجاد یک کد QR برای این صفحه" (شکل زیر را ببینید) یک کد QR برای صفحه ای که در آن هستید ایجاد کنید و بعد آن را برای دیگران یا حتی به دیوایس های دیگر خودتان بفرستید. البته این قابلیت همچنان در حال توسعه است و فعلا کاربرد عملی پیدا نکرده است.

ایجاد یک کد QR برای وب پیجی که در آن هستید

جالب اینکه در وسط کدهای QR که بدین ترتیب ایجاد می شوند شکل یک دایناسور را میتوان دید که شباهت زیادی به دایناسور معروف کروم دارد. همان دایناسوری که وقتی نتوانید به اینترنت متصل شوید می توانید در قالب یک بازی دویدنی پریدنی آن را حرکت دهید. حداقل وجود این دایناسور در یک کد QR می تواند نشان دهد که آن کد QR شما را به یک صفحه اینترنتی (وب پیج) هدایت می کند و توسط کروم تولید شده است.

کد QR دایناسوری!

همچنین توجه داشته باشید که قابلیت جدید (به اشتراک گذاری با کد QR) با گزینه اسکن کد QR که در حال حاضر در کروم وجود دارد متفاوت است. شما با گزینه "اسکن کد QR" می توانید بدون نیاز به دوربین گوشی تان هر کد QR را در صفحات اینترنتی اسکن کرده و از محتویات آن استفاده کنید در حالی که قابلیت جدید امکان ساخت کد QR برای به اشتراک گذاری صفحه اینترنتی که در آن هستید را برای شما فراهم خواهد کرد.

منبع: androidpolice.com

دانلود جدیدترین نسخه گوگل کروم از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس


جهت دریافت آخرین اخبار فناوری در خبرنامه ایران اپس عضو شوید:

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

این روزها دیگر کدهای QR را همه جا می توان دید. آنها هر محتوایی را می توانند شامل شوند از شماره تلفن و آدرس ایمیل گرفته تا آدرس یک صفحه اینترنتی، کدهای ISBN، نام کاربری و گذرواژه، اطلاعات موقعیت مکانی و ... اما آیا می دانستید که به زودی می توانید در گوگل کروم با استفاده از همین کدها صفحات اینترنتی (وب پیج ها) را هم با دیگران به اشتراک بگذارید؟ این قابلیت فعلا به نسخه دسکتاپ کروم قناری (Chrome Canary) اضافه شده و همانطور که در شکل زیر می بینید به عنوان یک گزینه برای فعال کردن در دسترس…

به این مطلب امتیاز دهید

گوگل کروم در حال اضافه کردن یک قابلیت جدید: به اشتراک گذاری وب پیج با کد - 8

8

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

نظر بدهید