اخبار اخبار فن آوری

جایزه 20 هزار دلاری گوگل برای کشف آسیب پذیری در اپلیکیشن های گوگل پلی

جایزه 20 هزار دلاری گوگل برای کشف آسیب پذیری در اپلیکیشن های گوگل پلی
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

سرویس خبری ایران اپس به نقل از وبسایت engadget.com: کشف بدافزار در اپلیکیشن های گوگل پلی؛ این خبری است که شاید طی ماه های اخیر (و شاید هم قبل از آن) بارها به گوشمان رسیده باشد. و حالا خبر جدید اینکه گوگل از کمک توسعه دهندگان برای افزایش امنیت اپ استورش (گوگل پلی) استفاده می کند. گوگل اخیرا طرحی را اجرا کرده به نام طرح جایزه برای افزایش امنیت گوگل پلی که بر اساس آن به توسعه دهندگانی که هر نوع آسیب پذیری را در اپلیکیشن های عرضه شده در گوگل پلی پیدا کنند جایزه می دهد. این طرح قبلا شامل هشت اپلیکیشن برتر میشد اما اکنون شامل تمام اپلیکیشن هایی می شود که بیش از 100 میلیون بار نصب شده باشند.

جایزه گوگل برای کشف آسیب پذیری در اپلیکیشن هایی با بیش از 100 میلیون نصب

اگر توسعه دهنده ای بتواند هر نوع آسیب پذیری را در اپلیکیشن های مذکور پیدا کند تا 20 هزار دلار از طرف گوگل جایزه خواهد گرفت. البته این نوع جایزه دادن کار تازه ای نیست. بسیاری از شرکت ها به افرادی که بتوانند آسیب پذیری در نرم افزارهای ساخت همان شرکت پیدا کنند جایزه می دهند. جذابیت این برنامه به آن است که در ازای پیدا کردن آسیب پذیری در هر اپلیکیشنی که بالای 100 میلیون نصب داشته باشد فارغ از اینکه آن اپلیکیشن ساخت کدام توسعه دهنده باشد جایزه می دهد.

جایزه 20 هزار دلاری گوگل برای کشف آسیب پذیری در اپلیکیشن های گوگل پلی

یکی از سخنگوهای شرکت گوگل در این مورد می گوید: "این طرح به تمام محققانی که در حوزه امنیت کار می کنند امکان می دهد تا به صدها شرکت و توسعه دهنده مختلف در پیدا کردن و رفع آسیب پذیری های اپلیکیشن هایشان کمک کنند." اگر توسعه دهنده ای برنامه جایزه دادن خودش را داشته باشد آنگاه توسعه دهندگان دیگر و حتی خود گوگل نیز می توانند در این برنامه شرکت کرده و آسیب پذیری های اپلیکیشنی که توسعه دهنده مورد نظرش است را پیدا کنند.

جایزه 20 هزار دلاری گوگل برای کشف آسیب پذیری در اپلیکیشن های گوگل پلی

علاوه بر این گوگل در حال راه اندازی طرح دیگری به نام طرح جایزه برای حفاظت از دیتا (اطلاعات کاربران) است که بر اساس آن در ازای کشف هر نوع "استفاده خارج از عرف" از اطلاعات کاربران در اپلیکیشن های اندرویدی، پروژه های OAuth و افزونه های گوگل کروم جایزه در نظر گرفته شده است. استفاده خارج از عرف به طور خاص به معنای استفاده یا فروش اطلاعات شخصی کاربران بدون اجازه آنهاست.

طرح جایزه برای حفاظت از دیتا (اطلاعات کاربران) گوگل

اگر کسی بتواند چنین استفاده خارج از عرفی را در اپلیکیشنی یا در هر کدام از افزونه های گوگل کروم پیدا کند اپلیکیشن یا افزونه مربوطه از گوگل پلی یا کروم وب استور حذف خواهد شد و به فردی که توانسته چنین استفاده خارج از عرفی را شناسایی کند تا 50 هزار دلار از طرف گوگل جایزه تعلق خواهد گرفت.
 

جهت دریافت آخرین اخبار فناوری در خبرنامه ایران اپس عضو شوید:

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

 

سرویس خبری ایران اپس به نقل از وبسایت engadget.com: کشف بدافزار در اپلیکیشن های گوگل پلی؛ این خبری است که شاید طی ماه های اخیر (و شاید هم قبل از آن) بارها به گوشمان رسیده باشد. و حالا خبر جدید اینکه گوگل از کمک توسعه دهندگان برای افزایش امنیت اپ استورش (گوگل پلی) استفاده می کند. گوگل اخیرا طرحی را اجرا کرده به نام طرح جایزه برای افزایش امنیت گوگل پلی که بر اساس آن به توسعه دهندگانی که هر نوع آسیب پذیری را در اپلیکیشن های عرضه شده در گوگل پلی پیدا کنند جایزه می دهد. این طرح قبلا…

به این مطلب امتیاز دهید

جایزه گوگل برای کشف آسیب پذیری در اپلیکیشن هایی با بیش از 100 میلیون نصب

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 2 votes)

نظر بدهید