اخبار اخبار فن آوری نرم افزار

گوگل پلی به زودی از دانلود همزمان اپلیکیشن ها پشتیبانی خواهد کرد

نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

سرویس خبری ایران اپس به نقل از وبسایت androidheadlines.com و theandroidsoul.com: همانطور که می دانید در حال حاضر امکان دانلود چندین اپلیکیشن به صورت همزمان در گوگل پلی وجود ندارد. این یعنی اگر شما بخواهید چندین اپلیکیشن را دانلود و نصب کنید اولین اپلیکیشنی که انتخاب کرده اید شروع به دانلود شدن نموده و سایر اپلیکیشن ها در صف دانلود باقی خواهند ماند تا زمانی که دانلود و نصب اپلیکیشن اول به پایان برسد. اما به نظر می رسد گوگل در حال کار روی برداشتن این محدودیت است تا هر کاربری بتواند چندین اپلیکیشن را به صورت همزمان دانلود کند.

بر اساس گزارش وبسایت مذکور این قابلیت در حال حاضر در فاز تست است و احتمالا به زودی به گوگل پلی اضافه خواهد شد. همچنین و بر همین اساس امکان به روز رسانی اپلیکیشن ها به صورت همزمان نیز وجود خواهد داشت. اما نصب به روز رسانی به همان شکل قبل خواهد بود. یعنی اول باید نصب یک اپلیکیشن به پایان برسد تا نوبت به نصب اپلیکیشن بعدی برسد (نصب همزمان ممکن نیست).

دانلود همزمان در گوگل پلی

شاید کسانی که مدتهاست از اندروید استفاده می کنند به یاد داشته باشند که قابلیت دانلود همزمان قابلیتی بود که سالها پیش در مارکتی به نام Android Market ارائه شد. لیکن چون در آن زمان گوشی های هوشمند قدرت سخت افزاری گوشی های امروزی را نداشتند مدیریت و انجام چندین دانلود برای آنها به صورت همزمان کار سنگینی بود و اغلب به کند شدن گوشی یا راه اندازی مجدد (ریبوت) اجباری می انجامید. همچنین حافظه های ذخیره سازی نیز مثل امروز نبود و دانلود چندین اپلیکیشن به صورت همزمان می توانست مقدار زیادی از حافظه ذخیره سازی را اشغال کند.

فعال سازی گزینه Internal App Sharing

اما امروز با وجود پردازشگرهای چند هسته ای و حافظه های ذخیره سازی با گنجایش بالا انجام چندین دانلود به صورت همزمان دیگر کار سنگینی برای گوشی ها نیست و لذا فقدان قابلیت مذکور در اپ استور بزرگی مثل گوگل پلی احساس می شود. قابلیت جالب دیگری که قرار است به گوگل پلی اضافه شود امکان دانلود و نصب اپلیکیشن هایی است که به اصطلاح هنوز رسما در گوگل پلی منتشر نشده اند. این اپلیکیشن ها در گوگل پلی با عنوان unreleased شناخته می شوند. امکان دانلود این اپلیکیشن ها به صورت معمول وجود ندارد ولی با فعال کردن گزینه Internal App Sharing از صفحه تنظیمات گوگل پلی می توانید آنها را دانلود کنید.

ضمنا بخش Play Protect در گوگل پلی نیز شاهد تغییراتی خواهد بود و تنظیمات مربوط به اسکن دیوایس و تشخیص اپلیکیشن های مشکوک و مضر به آن در صفحه جدیدی قرار خواهد گرفت. فیلتر جدیدی نیز برای دستیابی به نتایج جستجوی بهتر در باریکه (تب) TV در بخش Movies and TV در نظر گرفته شده است.

جهت دریافت آخرین اخبار فناوری در خبرنامه ایران اپس عضو شوید:

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

سرویس خبری ایران اپس به نقل از وبسایت androidheadlines.com و theandroidsoul.com: همانطور که می دانید در حال حاضر امکان دانلود چندین اپلیکیشن به صورت همزمان در گوگل پلی وجود ندارد. این یعنی اگر شما بخواهید چندین اپلیکیشن را دانلود و نصب کنید اولین اپلیکیشنی که انتخاب کرده اید شروع به دانلود شدن نموده و سایر اپلیکیشن ها در صف دانلود باقی خواهند ماند تا زمانی که دانلود و نصب اپلیکیشن اول به پایان برسد. اما به نظر می رسد گوگل در حال کار روی برداشتن این محدودیت است تا هر کاربری بتواند چندین اپلیکیشن را به صورت همزمان دانلود کند.…

به این مطلب امتیاز دهید

گوگل پلی به زودی از دانلود همزمان پشتیبانی خواهد کرد - 8

8

امتیاز کل

User Rating: 3.73 ( 2 votes)

نظر بدهید