اخبار اخبار فن آوری

برترین اپلیکیشن های سال 2018 به انتخاب گوگل پلی

برترین اپلیکیشن های سال 2018 به انتخاب گوگل پلی
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

گوگل پلی هر ساله در اواخر سال میلادی بهترین اپلیکیشن های همان سال را معرفی می کند. اگر این قضیه را دنبال کرده باشید قطعا می دانید که تغییراتی در شیوه این معرفی وجود داشته است. در سال های قبل معمولا 10 برنامه و بازی برتر اندرویدی به ترتیب معرفی می شدند. اما چند سالی است که معرفی برترین ها با توجه به دسته بندی هایی که خود گوگل پلی تعیین کرده انجام می شود. این دسته بندی ها برای بازی ها عبارتند از بهترین بازی، بهترین بازی از دیدگاه کاربران، بهترین بازی تفننی، خلاقانه ترین بازی، رقابتی ترین بازی و بهترین بازی ساخت توسعه دهنده های مستقل.

برای برنامه ها نیز این دسته بندی ها عبارتند از بهترین اپلیکیشن، بهترین اپلیکیشن از دیدگاه کاربران، سرگرم کننده ترین اپلیکیشن، بهترین اپلیکیشن خاص، بهترین اپلیکشین ارتقای فردی و بهترین اپلیکیشن دستیار روزانه. امسال نیز به همین منوال گوگل پلی بهترین اپلیکیشن های سال را معرفی کرده است که در زیر به آنها خواهیم پرداخت. با ما باشید!

بهترین بازی های سال 2018
بهترین بازی

حدس بزنید! بله! بازی پابجی با بیش از 100 میلیون دانلود از سراسر دنیا و امتیاز 4.5 از 5 از بیش از 8 میلیون امتیازی که توسط کاربران به این بازی داده شده است. بازی پابجی به قدری بین گیمرهای موبایل معروفیت دارد که نیازی به معرفی مجدد آن نیست. از نقاط قوت این بازی می توان به گرافیک بی نظیر آن و همچنین تنوع کاراکترهایش اشاره کرد.

نمایی از بازی پابجی

دانلود جدیدترین نسخه بازی پابجی از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس

بهترین بازی از دیدگاه کاربران

باز هم بازی پابجی؛ به دلیل معروفیت زیادی که این بازی دارد و همچنین تعداد بالای 5 ستاره هایی که دریافت کرده است به عنوان بهترین بازی از دیدگاه کاربران نیز انتخاب شده است.

نمایی از بازی اندرویدی پابجی

بهترین بازی تفننی

قطعا معنی تفننی می تواند خیلی وسیع باشد و طیف گسترده ای از بازی ها را در بگیرد که به عنوان یک دسته بندی برای بهترین بازی معرفی می شود. در عمل هم همین طور است. بسیاری از بازی های فکری، پازلی، شبیه سازی، کلیکی و حتی مدیریتی می توانند به نوعی در دسته بندی تفننی هم قرار بگیرند. بهترین بازی تفننی امسال از دیدگاه گوگل پلی بازی The Sims Mobile ساخت شرکت EA بوده است. این بازی توسط کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه ممیزی شده و امکان انتشار آن در اپ استورهای داخلی وجود ندارد.

نمایی از بازی اندرویدی The sims: mobile

بهترین بازی خلاقانه

برنده بازی Gorgoa بوده است که یک بازی ماجرایی با صحنه ها و معماهایی ناب و منحصر به فرد است. این بازی در حال حاضر پولی است ولی در صورت رایگان شدن حتما برای دانلود در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.

نمایی از بازی اندرویدی Gorgoa

بهترین بازی رقابتی

باز هم بازی پابجی؛ و اگر گیم پلی این بازی را تجربه کرده باشید بدون شک روی این موضوع صحه خواهید گذاشت. به نوعی می توان گفت لحظه ای در بازی پابجی نیست که رقابت در آن وجود نداشته باشد. از لحظه ای که در جزیره پیاده می شوید تا زمانی که آخرین کاربر را از میان بر می دارید خطر شما را تهدید می کند.

نمایی از بازی اندرویدی پابجی

بهترین بازی ساخت توسعه دهنده های مستقل

برنده بازی Returner 77 است. این بازی نامزد دریافت دو جایزه دیگر (Spilprisen Awards و Nordic Game Awards) هم بوده است و اگر به تصاویر منتخب (اسکرین شات های) آن نگاه کنید ساخت چنین بازی توسط یک توسعه دهنده مستقل تحسین برانگیز است. محیط بازی محیطی علمی تخیلی است و شما باید برای نجات نوع بشر به جستجو در سفینه موجودات فضایی بپردازید. بازی در سبک ماجرایی ارائه شده و فعلا پولی است ولی در صورت انتشار رایگان برای دانلود در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.

نمایی از بازی اندرویدی Returner 77

بهترین اپلیکیشن های سال 2018
بهترین اپلیکیشن

اپلیکیشن آموزش زبان Drops: Learn 31 new languages؛ این اپلیکشن مخصوص آموزش لغات 31 زبان مختلف به شیوه های بصری و با بازی است. به گفته سازندگان اپلیکشن اگر شما تنها روزانه 5 دقیقه وقت برای این اپلیکشین بگذارید بعد از مدتی خواهید دید که نه تنها تعداد زیادی لغت جدید در زبان مورد نظرتان یاد گرفته اید بلکه به استفاده از آنها نیز مسلط شده اید. بیش از 1700 لغت در بیش از 99 دسته بندی در این اپلیکیشن قرار دارند و هر کدام از این دسته بندی ها حوزه ای را پوشش می دهد.

نمایی از اپلیکیشن اندرویدی Drops: Learn 31 new languages

دانلود اپلیکیشن Drops: Learn 31 new languages از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس

بهترین اپلیکیشن از دیدگاه کاربران

اپلیکیشن یوتیوب تی وی که نیازی به معرفی ندارد و در واقع می توان لقب تلویزیون همراه را به آن داد! شما از طریق این اپلیکیشن می توانید به بسیاری از کانال ها از جمله کانال های ورزشی، کانال های خبری، کارتون و از این قبیل که به طور معمول به صورت کابلی و با پرداخت هزینه ارائه می شوند دسترسی داشته باشید.

نمایی از اپلیکیشن اندرویدی یوتیوب تی وی

دانلود جدیدترین نسخه اپلیکیشن یوتیوب تی وی از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس

سرگرم کننده ترین اپلیکیشن

یک بازی نیست! اپلیکیشنی است با نام VIMAGE برای ویرایش تصویر و البته اعمال افکت های متحرک به تصاویر که در کمتر اپلیکیشن مشابه دیگری وجود دارد. به طور خاص اپلیکیشن دارای بیش از 70 افکت تصویری متحرک است و شما حتی می توانید این افکت ها را نیز به دلخواه خود سفارشی سازی کنید (اندازه و رنگ شان را تغییر دهید، بچرخانیدشان و از این قبیل).

نمایی از اپلیکیشن VIMAGE

دانلود اپلیکیشن VIMAGE از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس

بهترین اپلیکیشن خاص

اپلیکیشن Slowly؛ شاید باور نکنید ولی این اپلیکیشن به شما اجازه می دهد مثل قدیم ها برای دوستان تان یا افراد دیگر نامه بفرستید. بعد هم باید صبر کنید (بسته به مسافت تان تا گیرنده نامه) تا نامه به دست گیرنده برسد. حتی می توانید روی نامه هایتان تمبر هم بچسبانید! و البته کلسکیون تمبر هم داشته باشید. به نوعی می توان گفت این اپلیکیشن شبیه سازی نامه نگاری به سبک قدیم است.

نمایی از اپلیکیشن اندرویدی slowly

دانلود اپلیکیشن Slowly از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس

بهترین اپلیکیشن ارتقای فردی

اپلیکیشن Mimo: Learn to code که یکی از بهترین اپلیکیشن ها برای یادگیری کدنویسی است. این اپلیکیشن بیش از 3 میلیون کاربر از سراسر دنیا دارد که در بین اپلیکیشن های مشابهش رقمی بی نظیر است. شما با استفاده از این اپلیکیشن علاوه بر برنامه نویسی با زبان هایی همچون سی، جاوا، پی اچ پی، پایتون، کاتلین، جاوا اسکریپت و … میتوانید با مباحث دیگری همچون ساخت بازی، ساخت اپلیکیشن و طراحی وبسایت نیز آشنا شوید.

نمایی از اپلیکیشن اندرویدی Mimo: Learn to code

دانلود اپلیکیشن Mimo: Learn to code از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس

بهترین اپلیکیشن دستیار روزانه

شاید با دیدن کلمه دستیار روزانه ذهن تان به سمت اپلیکیشن هایی برود که می توانید کارهای روزانه تان را با آنها مدیریت کنید. هر چند این درست است ولی شامل تمام دستیارها نمی شود! یک اپلیکیشن آشپزی که انواع و اقسام دستورهای پخت غذا را در اختیار شما بگذارد در واقع دستیار شما در آشپزخانه است! حداقل این چیزی است که گوگل پلی فکر می کند!

نمایی از اپلیکیشن اندرویدی Tasty

به هر حال اپلیکیشن Tasty در این دسته بندی به عنوان بهترین اپلیکیشن معرفی شده است. این اپلیکیشن دارای بیش از 3 هزار دستور پخت غذاست و جالب آنکه روش درست کردن تمام آنها را نیز قدم به قدم شرح داده است. علاوه بر این اپلیکشین شامل ویدیوی آموزشی پخت بعضی از غذاها نیز می شود و امکان جستجوی غذاها بر اساس مواد اولیه، غذاهای رژیمی، سرعت پخت، سهولت پخت و از این قبیل نیز در آن وجود دارد.

دانلود اپلیکیشن Tasty از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس

جهت دریافت آخرین اخبار فناوری در خبرنامه ایران اپس عضو شوید:

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

گوگل پلی هر ساله در اواخر سال میلادی بهترین اپلیکیشن های همان سال را معرفی می کند. اگر این قضیه را دنبال کرده باشید قطعا می دانید که تغییراتی در شیوه این معرفی وجود داشته است. در سال های قبل معمولا 10 برنامه و بازی برتر اندرویدی به ترتیب معرفی می شدند. اما چند سالی است که معرفی برترین ها با توجه به دسته بندی هایی که خود گوگل پلی تعیین کرده انجام می شود. این دسته بندی ها برای بازی ها عبارتند از بهترین بازی، بهترین بازی از دیدگاه کاربران، بهترین بازی تفننی، خلاقانه ترین بازی، رقابتی ترین بازی…

به این مطلب امتیاز دهید

برترین اپلیکیشن های سال 2018 به انتخاب گوگل پلی - 8

8

امتیاز کل

User Rating: 4.05 ( 2 votes)

2 نظر

نظر بدهید