اخبار اخبار فن آوری نرم افزار

فورت نایت و فیفا درآمدزاترین بازی ها در سال گذشته میلادی (2019)

فورت نایت و فیفا درآمدزاترین بازی ها در سال گذشته میلادی (2019)
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

سرویس خبری ایران اپس به نقل از وبسایت techspot.com: سال 2019 سال موفقیت آمیز دیگری برای صنعت بازی سازی بود. میزان درآمدزایی بازی های رایانه ای و موبایلی در کنار پلتفرم های مرتبط دیگر در این سال نسبت به سال گذشته میلادی سه درصد (معادل 120 میلیارد دلار) افزایش داشت و در این میان باز هم بازی فورت نایت با درآمد کل 1.8 میلیارد دلار به عنوان درآمدزاترین بازی موبایلی شناخته شد هر چند که میزان درآمدزایی این بازی در مقایسه با سال گذشته خودش یک چهارم کاهش پیدا کرده است.

درآمدزاترین بازی های موبایلی در سال 2018
درآمدزایی بازی های رایگان موبایلی در سال 2018

بر اساس آخرین گزارش های تحلیلی وبسایت Superdata این دومین سالی است که بازی فورت نایت در صدر جدول درآمدزاترین بازی های موبایلی قرار می گیرد. هر چند که میزان درآمدزایی این بازی با کاهشی 25 درصدی از 2.4 میلیارد دلار در سال 2018 به 1.8 میلیارد دلار در سال 2019 رسیده اما هنوز هم این بازی درآمدزاترین بازی موبایلی است. بعد از بازی فورت نایت دو بازی Dungeon Fighter Online و Honour of Kings هر کدام با درآمد 1.6 میلیارد دلار و بعد از آنها دو بازی League of Legends و Candy Crush Saga هر کدام با درآمد 1.5 میلیارد دلار قرار می گیرند.

درآمدزاترین بازی های موبایلی در سال 2019
درآمدزایی بازی های رایگان موبایلی در سال 2019

جالب اینکه تعداد کاربران بازی فورت نایت از بازی League of Legends کمتر است اما بهتر از این بازی و هر بازی دیگری و البته با معرفی مواردی همچون آیتم های تزئینی و "مجوز نبرد" (Battle Pass) توانسته کاربرانش را به انجام خریدهای درون برنامه ای بیشتر ترغیب کند. در حوزه بازی های پولی بازی فیفا 2019 با درآمد 786 میلیون دلار در صدر و بعد از آن بازی Call of Duty: Modern Warfare با درآمد 645 میلیون دلار در مقام دوم قرار گرفته است. اما میزان درآمدزایی کل بازی های پولی در مقایسه با سال گذشته میلادی 5 درصد کاهش داشته و به 18.9 میلیارد دلار رسیده که عمدتا به دلیل عدم انتشار بازی های پرطرفدار در این حوزه است.

درآمدزایی کل بازی های رایانه ای و موبایلی در کنار پلتفرم های مرتبط دیگر در سال 2019
درآمدزایی کل در صنعت بازی سازی

مثل همیشه بازی های موبایلی با درآمد 64.4 میلیار دلاری در صدر هستند و بعد از آنها بازی های پی سی با درآمد 29.6 میلیارد دلار قرار می گیرند و در آخر هم بازی های کنسولی با درآمد 15.4 میلیارد دلاری. پیش بینی می شود درآمدزایی بازی های پولی در سال جاری میلادی به لطف انتشار بازی های Cyberpunk 2077 و قسمت دوم از بازی The Last of Us به 19.8 میلیارد دلار برسد. همچنین عرضه دو کنسول پلی استیشن 5 و سری ایکس از کنسول ایکس باکس به خصوص در فصل تعطیلات در افزایش این درآمدزایی بی تاثیر نخواهد بود.
 

جهت دریافت آخرین اخبار فناوری در خبرنامه ایران اپس عضو شوید:

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

 

سرویس خبری ایران اپس به نقل از وبسایت techspot.com: سال 2019 سال موفقیت آمیز دیگری برای صنعت بازی سازی بود. میزان درآمدزایی بازی های رایانه ای و موبایلی در کنار پلتفرم های مرتبط دیگر در این سال نسبت به سال گذشته میلادی سه درصد (معادل 120 میلیارد دلار) افزایش داشت و در این میان باز هم بازی فورت نایت با درآمد کل 1.8 میلیارد دلار به عنوان درآمدزاترین بازی موبایلی شناخته شد هر چند که میزان درآمدزایی این بازی در مقایسه با سال گذشته خودش یک چهارم کاهش پیدا کرده است. درآمدزایی بازی های رایگان موبایلی در سال 2018 بر…

به این مطلب امتیاز دهید

فورت نایت و فیفا 2019 درآمدزاترین بازی ها در سال گذشته میلادی (2019) - 8

8

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

نظر بدهید