اخبار اخبار فن آوری موبایل

اتهام جاسوسی هوآوی – آیا اروپا هم به جمع کشورهای تحریم کننده هوآوی خواهد پیوست؟

اتهام جاسوسی هوآوی - آیا اروپا هم به جمع کشورهای تحریم کننده هوآوی خواهد پیوست؟
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

سرویس خبری ایران اپس به نقل از وبسایت androidpit.com: شاید هوآوی بین مشتریانش از محبوبیت زیادی برخوردار باشد اما به دلیل اتهام های جاسوسی که اخیرا به آن وارد شده چندان بین سیاستمداران کشورهای مختلف دنیا محبوبیتی ندارد. هر چند هنوز هیچ کشور اروپایی هوآوی را تحریم نکرده اما فرانسه اولین کشوری خواهد بود که در مورد جاسوسی شرکت هوآوی از طریق زیرساخت هایش تحقیق می کند.

اتهام جاسوسی هوآوی

اتهام های جاسوسی که اخیرا به هوآوی وارد شده چهره این شرکت چینی را بین سیاستمداران خدشه دار کرده است. آمریکا، ژاپن، نیوزلند و استرالیا درهای خود را بر روی محصولات هوآوی بسته اند و اروپا هم به فکر افتاده است. فرانسه در این میان بیش از هر کشور دیگر اروپایی قضیه را جدی گرفته و در حال تحقیق در مورد صحت و سقم جاسوسی شرکت هوآوی است. گفته می شود نتایج تحقیق فرانسه و تصمیماتی که در این رابطه خواهد گرفت تا چند روز آینده مشخص خواهد شد.

اتهام جاسوسی هوآوی

به طور خاص هوآوی به این متهم شده که از زیرساخت های شبکه ای اش برای جاسوسی در مورد کاربرانش استفاده میکند. به گفته روزنامه لموند فرانسه این شرکت بزرگ چینی تامین کننده تجهیزات شبکه برای 45 تا 50 اپراتور در سراسر دنیاست و همین امر دسترسی آن به انبوهی از اطلاعات را فراهم می آورد. البته همین روزنامه فرانسوی به این موضوع نیز اشاره می کند که تا کنون هیچ مدرکی دال بر جاسوسی هوآوی به دست نیامده است. با این وجود فشاری که از طرف آمریکا و برخی کشورهای دیگر به این شرکت وارد شده و رسانه ای شدن قضیه باعث جلب نظر افکار عمومی شده است. در همین راستا بسیاری از اپراتورهای جهان از جمله وودافون از نصب سخت افزارهای شبکه ای هوآوی در شبکه های اصلی خود خودداری کرده اند.

واکنش کاربران به اتهام جاسوسی هوآوی

با بررسی نظراتی که در مورد این قضیه در شبکه های اجتماعی داده شده مشخص می شود که طرفداران پر و پا قرص هوآوی اتهام جاسوسی این شرکت را حربه ای از طرف آمریکا برای بی اعتبار کردن آن می دانند در حالی که کاربرانی که بیشتر به حفظ حریم شخصی خود حساس هستند تاکید دارند که هیچ شرکتی نباید به اطلاعات شخصی کاربرانش دسترسی داشته باشد.
 

جهت دریافت آخرین اخبار فناوری در خبرنامه ایران اپس عضو شوید:

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

سرویس خبری ایران اپس به نقل از وبسایت androidpit.com: شاید هوآوی بین مشتریانش از محبوبیت زیادی برخوردار باشد اما به دلیل اتهام های جاسوسی که اخیرا به آن وارد شده چندان بین سیاستمداران کشورهای مختلف دنیا محبوبیتی ندارد. هر چند هنوز هیچ کشور اروپایی هوآوی را تحریم نکرده اما فرانسه اولین کشوری خواهد بود که در مورد جاسوسی شرکت هوآوی از طریق زیرساخت هایش تحقیق می کند. اتهام های جاسوسی که اخیرا به هوآوی وارد شده چهره این شرکت چینی را بین سیاستمداران خدشه دار کرده است. آمریکا، ژاپن، نیوزلند و استرالیا درهای خود را بر روی محصولات هوآوی بسته…

به این مطلب امتیاز دهید

اتهام جاسوسی هوآوی - آیا اروپا هم به جمع کشورهای تحریم کننده هوآوی خواهد پیوست؟ - 8

8

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

نظر بدهید