اخبار اخبار فن آوری نرم افزار

پشتیبانی IGTV اینستاگرم از ویدیوهای افقی

پشتیبانی IGTV از ویدیوهای افقی
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

اگر یادتان باشد حدودا یک سال پیش با اضافه شدن IGTV به اینستاگرم و همچنین انتشار آن به عنوان یک اپلیکیشن جداگانه تحولی در ارتباطات ویدیویی اینستاگرمی اتفاق افتاد. تا قبل از آن کاربران اینستاگرم می توانستند حداکثر ویدیوهای یک دقیقه ای آپلود کنند اما با آمدن IGTV این محدودیت برداشته شد. تنها محدودیتی که IGTV داشت آن بود که کاربر می بایست ویدیو را به صورت عمودی گرفته باشد یا به عبارت دیگر موقع فیلمبرداری گوشی را به صورت قائم گرفته باشد. حالا خبر جدید اینکه این محدودیت نیز از IGTV برداشته شده و کاربران امکان ارسال ویدیوهای افقی را نیز دارند.

پشتیبانی IGTV از ویدیوهای افقی

به گفته مدیران اینستاگرم این قابلیت جدید از یک سو به دلیل درخواست های سازندگان ویدیو اعمال شده و از سوی دیگر قبل از این هم ویدیوهای افقی در IGTV آپلود می شده که به دلیل افقی بودن کاربران نمی توانستند آنها را در حالت تمام صفحه مشاهده کنند. در وبلاگ اینستاگرم آمده است: "ما می دانیم که این برای IGTV  حرکتی رو به جلو است و تغییری است که هم مورد انتظار سازندگان و هم بینندگان ویدیوهای IGTV بوده است. ما معتقدیم همانطور که برداشته شدن محدودیت ارسال عکس با طول و عرض یکسان از اینستاگرم در سال 2015 باعث افزایش خلاقیت کاربران و تعامل بیشتر آنها با اینستاگرم شد برداشته شدن محدودیت ارسال ویدیوهای عمودی نیز تاثیر مشابهی در بخش IGTV خواهد داشت."

پشتیبانی IGTV از ویدیوهای افقی

تلاش IGTV همواره ایجاد موج های فرهنگی بوده است به خصوص در مقایسه با رقیبش TikTok که از ابزار موسیقی، میم ها و گفتگو نیز برای این کار استفاده می کند. طبق گزارش هالیوود در اوایل سال جاری میلادی سازندگان ویدیو تمایل زیادی برای کار با IGTV نداشته اند. شاید یکی از دلایل آن این باشد که آنها امکان درآمدزایی از محتوای تولید شده خود را ندارند. در اینستاگرم بر خلاف یوتیوب امکان قرار دادن تبلیغ در ویدیوها وجود ندارد. از طرفی صاحبان برندهای مختلف نیز بابت محتوای ویدیویی تولید شده در IGTV مبلغی را به سازندگان این ویدیوها به عنوان دستمزد پرداخت نمی کنند.

پشتیبانی IGTV از ویدیوهای افقی

یکی از مشکلاتی که تولیدکنندگان محتوای ویدیویی با آن مواجه بودند الزام به ساخت ویدیوهای عمودی بود. آنهایی که قبلا با یوتیوب کار کرده بودند مجبور بودند بخشی از تصویر را از ویدیوهای افقی خود حذف کنند تا سایز آنها مطابق با سایز ویدیوهای عمودی شده و قابلیت انتشار در IGTV را داشته باشند یا اینکه از همان ابتدا خود را به این قضیه عادت بدهند که فیلم را باید به صورت عمودی بگیرند. و این یعنی زحمت اضافه در قبال هیچ! تعداد بازدیدها هم کمتر از آن چیزی بود که سازندگان ویدیو انتظارش را داشتند.

پشتیبانی IGTV از ویدیوهای افقی

لیکن طبق گفته سازندگان ویدیو با فراهم آمدن امکان قرار دادن ویدیوهای IGTV در بخش خوراک (فید) در اینستاگرم تعداد بازدیدها افزایش پیدا کرده است. شاید پشتیبانی IGTV از ویدیوهای افقی به اشتراک گذاری مجدد ویدیوهای ساخته شده برای IGTV در شبکه های اجتماعی ویدیویی دیگر مثل یوتیوب را تسهیل کند و این یعنی حضور موثرتر IGTV در بازار ویدیوهای آنلاین.

منبع: theverge.com

دانلود جدیدترین نسخه اپلیکیشن اینستاگرم از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس
 

جهت دریافت آخرین اخبار فناوری در خبرنامه ایران اپس عضو شوید:

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

اگر یادتان باشد حدودا یک سال پیش با اضافه شدن IGTV به اینستاگرم و همچنین انتشار آن به عنوان یک اپلیکیشن جداگانه تحولی در ارتباطات ویدیویی اینستاگرمی اتفاق افتاد. تا قبل از آن کاربران اینستاگرم می توانستند حداکثر ویدیوهای یک دقیقه ای آپلود کنند اما با آمدن IGTV این محدودیت برداشته شد. تنها محدودیتی که IGTV داشت آن بود که کاربر می بایست ویدیو را به صورت عمودی گرفته باشد یا به عبارت دیگر موقع فیلمبرداری گوشی را به صورت قائم گرفته باشد. حالا خبر جدید اینکه این محدودیت نیز از IGTV برداشته شده و کاربران امکان ارسال ویدیوهای افقی…

به این مطلب امتیاز دهید

پشتیبانی IGTV اینستاگرم از ویدیوهای افقی - 8

8

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

نظر بدهید