اخبار اخبار فن آوری

آپدیت درون برنامه ای – قابلیت جدیدی برای اپلیکیشن های اندرویدی

آپدیت درون برنامه ای – قابلیت جدیدی برای اپلیکیشن های اندرویدی
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

سرویس خبری ایران اپس به نقل از وبسایت atechcare.com: شاید تا به حال نام خرید یا پرداخت درون برنامه ای به گوشتان خورده باشد مخصوصا اگر اهل بازی باشید. خرید یا پرداخت درون برنامه ای اصطلاحا به پرداختی گفته می شود که کاربر نه برای خرید کل یک برنامه یا بازی بلکه برای خرید آیتم های درون آن انجام می دهد (با پول واقعی). اگر اهل بازی کلش آو کلنز باشید می دانید که به عنوان مثال الماس که یکی از آیتم های درون برنامه ای این بازی است را می توان با پول واقعی خرید. همین قضیه در مورد بازی ها و برنامه های دیگر هم صدق می کند. و حالا گوگل قرار است رابط برنامه نویسی (API) را معرفی کند که  امکان آپدیت درون برنامه ای را هم فراهم می آورد.

آپدیت درون برنامه ای چیست؟

تا به حال برای آپدیت هر اپلیکیشنی باید به یک اپ استور معتبر مثل ایران اپس یا گوگل پلی مراجعه می کردید. اما با فراهم آمدن قابلیت آپدیت درون برنامه ای دیگر نیازی به این کار نیست و شما می توانید هر اپلیکیشنی را از داخل همان اپلیکیشن به روز رسانی کنید. به عبارت دقیق تر گوگل به زودی رابط برنامه نویسی (API) را در اختیار توسعه دهندگان قرار خواهد داد که امکان به روز شدن اپلیکیشن از داخل خود اپلیکیشن را فراهم می آورد. جالب آنکه در حین به روز رسانی کاربر می تواند با اپلیکیشن کار هم بکند. امکانی که در حال حاضر فراهم نیست (شما باید اول اپلیکیشن را آپدیت کرده و بعد از آن استفاده کنید).

استفانی کاتبرسن

استفانی کاتبرسن (Stephanie Cuthbertson) یکی از مدیران محصول در گوگل در مورد این امکان جدید می گوید: "ما می دانیم که توسعه دهنده ها همیشه می خواهند کاربران آخرین و بهترین نسخه از اپلیکیشن شان را نصب کرده باشند. برای تسهیل این امر تصمیم گرفتیم رابط برنامه نویسی (API) را تولید کنیم که امکان به روز رسانی هر اپلیکیشنی را از داخل همان اپلیکیشن فراهم آورد. این رابط برنامه نویسی فعلا در فاز آزمایشی است و تنها برای اهداف آزمایشی در اختیار عده ای از توسعه دهندگان قرار داده شده اما به زودی برای همه توسعه دهندگان منتشر خواهد شد."

دو گزینه برای آپدیت درون برنامه ای

رابط کاربری جدید دو گزینه را برای آپدیت درون برنامه ای معرفی خواهد کرد: یکی آپدیت اجباری و دیگری آپدیت اختیاری. در حالت آپدیت اجباری یک پیغام تمام صفحه روی صفحه نمایشگر نشان داده خواهد شد و شما نمی توانید از اپلیکیشن استفاده کنید مگر اینکه آن را آپدیت کنید. این روش بیشتر به درد آپدیت های مهم می خورد (مثل آپدیت های امنیتی).

آپدیت درون برنامه ای اجباری و اختیاری

اما در حالت آپدیت اختیاری یک گزینه در اختیار کاربر قرار داده می شود (مثلا در منوی کناری) تا کاربر بتواند به اختیار خود اپلیکشین را آپدیت کند. این روش به درد آپدیت های معمولی می خورد؛ آپدیت هایی که شامل یک سری تغییرات جزئی یا رفع برخی اشکالات جزئی در اپلیکیشن هستند.

آن طور که از گفته های مدیران گوگل بر می آید توسعه دهندگان می توانند پروسه آپدیت درون برنامه ای را به دلخواه خود طراحی کنند. این یعنی آپدیت درون برنامه ای برای هر اپلیکیشنی می تواند با اپلیکیشن های دیگر متفاوت باشد. گوگل هنوز زمان دقیقی را برای انتشار رابط برنامه نویسی جدید مشخص نکرده اما ظاهرا این اتفاق به زودی خواهد افتاد.

جهت دریافت آخرین اخبار فناوری در خبرنامه ایران اپس عضو شوید:

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

سرویس خبری ایران اپس به نقل از وبسایت atechcare.com: شاید تا به حال نام خرید یا پرداخت درون برنامه ای به گوشتان خورده باشد مخصوصا اگر اهل بازی باشید. خرید یا پرداخت درون برنامه ای اصطلاحا به پرداختی گفته می شود که کاربر نه برای خرید کل یک برنامه یا بازی بلکه برای خرید آیتم های درون آن انجام می دهد (با پول واقعی). اگر اهل بازی کلش آو کلنز باشید می دانید که به عنوان مثال الماس که یکی از آیتم های درون برنامه ای این بازی است را می توان با پول واقعی خرید. همین قضیه در مورد…

به این مطلب امتیاز دهید

آپدیت درون برنامه ای – قابلیت جدیدی برای اپلیکیشن های اندرویدی - 8

8

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

 

نظر بدهید