اخبار اخبار فن آوری نرم افزار

اضافه شدن بخش موزیک ویدیو (Reels) به اینستاگرم

اضافه شدن بخش موزیک ویدیو (Reels) به اینستاگرم
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

اینستاگرم در رقابت با اپلیکیشن چینی TikTok بخش جدیدی را برای ساخت و انتشار موزیک ویدیو با نام Reels اضافه کرده است. شما می توانید در بخش Reels از ویدیوهای 15 ثانیه ای برای ساخت یک موزیک ویدیوی بزرگتر استفاده کنید و بعد آن را در بخش استوری با دیگران به اشتراک بگذارید. همچنین در بخش Explore قسمتی با نام Top Reels در نظر گرفته شده که از طریق آن می توانید به پربازدیدترین موزیک ویدیوها دسترسی داشته باشید. اگر موزیک ویدیوی شما هم جزء پربازدیدها باشد قطعا در این بخش نشان داده خواهد شد.

اضافه شدن بخش reels به اینستاگرم

درست مثل اپلیکیشن  TikTok در بخش Reels نیز می توانید برای ویدیویتان از طیف وسیعی از موسیقی ها و آهنگ ها موزیک انتخاب کنید. همچنین می توانید موزیک هر موزیک ویدیوی دیگری که توسط کاربران آپلود شده است را نیز به عاریت بگیرید. بخش Reels در حال حاضر برای هر دو سیستم عامل اندروید و آی او اس ارائه شده اما فعلا فقط در کشور برزیل. با توجه به آمار منتشر شده از وبسایت Sensor Tower در حال حاضر تعداد کاربران فعال اپلیکیشن TikTok به 1.5 میلیارد نفر در ماه می رسد که 122 میلیون نفر آنها در آمریکا هستند.

اضافه شدن بخش reels به اینستاگرم

با توجه به این آمار می توان حدس زد که اضافه شدن بخش Reels به اینستاگرم اقدامی رقابتی بوده ضمن آنکه اضافه شدن این بخش و امکان ساخت موزیک ویدیو باعث جذابیت بیشتر اینستاگرم نیز می شود. رابی استاین (Robby Stein) مدیر محصول اینستاگرم در این مورد می گوید: "اول اپلیکیشن Musically و بعد از آن TikTok به خاطر رواج دادن این فرمت (موزیک ویدیو) بسیار قابل تقدیر هستند. البته هیچ دو محصولی دقیقا مثل هم نیستند ولی ایده به اشتراک گذاری موزیک ویدیو ایده ای جهانی است و من فکر می کنم همه به آن علاقه نشان بدهند. تمرکز ما فعلا روی آن است که چطور این ایده را با فرمتی منحصر به فرد در اینستاگرم ارائه کنیم."

چرا برزیل؟

آنطور که آقای استاین می گوید تعداد کاربران اینستاگرم در برزیل بسیار زیاد است و از طرفی فرهنگ این کشور به شادی و رقص که می تواند تم اصلی موزیک ویدیوها باشد نزدیک تر است. از طرفی استفاده از اپلیکیشن TikTok در مقایسه با هند هنوز در آن رواج نیافته است. بنابراین این می تواند نقطه شروع خوبی برای رواج Reels باشد ضمن آنکه اشکالات و ایرادات آن در استفاده های اولیه مشخص شده و هر مورد دیگری که بهتر است به آن اضافه شود نیز در همین استفاده ها مشخص می شود.

اضافه شدن بخش reels به اینستاگرم

جالب اینکه در رابطه با بخش استوری اینستاگرم از همین استراتژی استفاده کرد. یعنی ابتدا در کشورهایی از دنیا این قابلیت را ارائه کرد که هنوز اسنپ چت که ایده استوری از آن بود هنوز آن قدر معروف نشده بود.

توضیحاتی بیشتر راجع به بخش Reels

گزینه Reels را می توانید در پایین بخش استوری (حالت شاتر) پیدا کنید (شکل زیر را ببینید). شما می توانید ویدیو را به صورت بدون صدا ضبط کنید و بعد به آن صدا اضافه کنید. این صدا می تواند صدای یک ویدیوی دیگر باشد یا هر موسیقی یا آهنگ معروفی که از طریق جستجوی هشتگ ها یا بخش Explore پیدا می کنید. حتی بعضی از موسیقی ها و فایل های صوتی دارای صفحه خاص خود هستند که نشان می دهد کدام ویدیوها از آن موسیقی یا فایل صوتی استفاده کرده اند.

اضافه شدن بخش reels به اینستاگرم

کاربران می توانند آهنگ یا موسیقی مورد علاقه خود را انتخاب کنند و بعد چندین ویویو را برای آن آپلود کنند. بدین ترتیب ویدیوهای انتخاب شده در طول پخش موسیقی نشان داده خواهند شد. حتی ابزارهای ویرایشی هم برای بخش Reels در نظر گرفته شده که از جمله آنها می توان به امکان اضافه کردن عنوان های زماندار که فقط در بخشی از ویدیوها نشان داده می شوند و همچنین گزینه ای برای انتقال از یک ویدیو به ویدیوی دیگر اشاره کرد که در آن ویدیوی بعدی که قرار است نشان داده شود آرام آرام نمایان شده و جای ویدیوی قبلی را می گیرد.

افکت های ویدیویی در بخش reels اینستاگرم

البته هنوز خبری از افکت ها و فیلترهای ویدیویی که در اپلیکیشن TikTok از آنها استفاده می شود نیست ولی آنطور که آقای استاین می گوید این موارد نیز به زودی به بخش Reels اضافه خواهند شد. بعد از این که کاربری موزیک ویدیوی (به اصطلاح Reel) خود را ساخت می تواند آن را در بخش استوری ها یا دوستان نزدیک (Close Friends) آپلود کند یا حتی آن را در قالب یک پیام برای دیگران بفرستد. شاید استفاده از گزینه Reels برای درست کردن موزیک ویدیو برای کاربران اینستاگرم کار ساده ای نباشد و لذا یکی از استراتژی های اینستاگرم برای رواج این قابلیت احتمالا آموزش کاربران برای استفاده از آن خواهد بود.

منبع: techcrunch.com

دانلود جدیدترین نسخه اپلیکیشن اینستاگرم از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس
 

جهت دریافت آخرین اخبار فناوری در خبرنامه ایران اپس عضو شوید:

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

اینستاگرم در رقابت با اپلیکیشن چینی TikTok بخش جدیدی را برای ساخت و انتشار موزیک ویدیو با نام Reels اضافه کرده است. شما می توانید در بخش Reels از ویدیوهای 15 ثانیه ای برای ساخت یک موزیک ویدیوی بزرگتر استفاده کنید و بعد آن را در بخش استوری با دیگران به اشتراک بگذارید. همچنین در بخش Explore قسمتی با نام Top Reels در نظر گرفته شده که از طریق آن می توانید به پربازدیدترین موزیک ویدیوها دسترسی داشته باشید. اگر موزیک ویدیوی شما هم جزء پربازدیدها باشد قطعا در این بخش نشان داده خواهد شد. درست مثل اپلیکیشن  TikTok در…

به این مطلب امتیاز دهید

اضافه شدن بخش موزیک ویدیو (Reels) به اینستاگرم - 8

8

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

نظر بدهید