اخبار اخبار فن آوری نرم افزار

مقابله اینستاگرم با انتشار تصاویر ویرایش شده برای جلوگیری از نشر محتوای کذب

مقابله اینستاگرم با تصاویر ویرایش شده برای جلوگیری از نشر محتوای کذب
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

اگر شما هم از کاربران پر و پا قرص اینستاگرم هستید و اخیرا در بخش خوراک (فید) اینستاگرمتان تصاویری را دیده اید که مات شده اند تعجب نکنید! شما تنها نیستید! موضوع از این قرار است که تیم راستی آزمایی اینستاگرم اخیرا طی اقدامی جدید تمام تصاویری که به صورت دیجیتال و با نرم افزارهایی مثل فتوشاپ ویرایش می شوند را به عنوان "اطلاعات غلط" تلقی کرده و آنها را مات می کند. متاسفانه این شامل تصاویری که برای مقاصد هنری ویرایش شده اند نیز می شود.

نمونه ای از مات سازی تصاویر ویرایش شده
نمونه ای از مات سازی تصاویر ویرایش شده

آنطور که از ظواهر امر بر می آید اقدم جدید اینستاگرم در مشخص کردن تصاویر ویرایش شده اقدامی در جهت جلوگیری از نشر محتوای کذب بوده است اما جالب اینکه حتی خود اینستاگرم هم به وضوح منظورش را از "اطلاعات غلط" بیان نکرده است. با همه اینها هر تصویر یا ویدیویی که در اینستاگرم منتشر می شود توسط تیم راستی آزمایی چک شده و در صورت هر گونه ویرایشی در آن به عنوان "اطلاعات غلط" شناخته می شود.

نمونه دیگری از مات سازی تصاویر ویرایش شده
نمونه دیگری از مات سازی تصاویر ویرایش شده

وقتی تصویر یا ویدیویی به عنوان "اطلاعات غلط" مشخص شود بدان معناست که پیدا شدن آن در بخش Explore (با اعمال فیلترهای مختلف) یا از طریق هشتگ ها مشکل تر خواهد شد. البته این تصاویر و ویدیوها هنوز هم در بخش خوراک ها (فیدها) و پروفایل کاربری که آن را آپلود کرده نمایش داده می شوند اما وقتی روی آنها کلیک می کنید تا به صورت تمام صفحه ببینیدشان یک پیام هشدار نیز به شما نشان داده خواهد شد (شکل زیر را ببینید).

هشدار در مورد یک تصویر ویرایش شده

به هر حال نمی توان گفت هر تصویر ویرایش شده الزاما در بر دارنده محتوای کذب است. از جمله تصاویر ویرایش شده تصاویری هستند که با مقاصد هنری ویرایش می شوند و شامل محتوای کذب نیستند. در پروفایل یک کاربر اینستاگرمی به نام MIX Society تصاویری به صورت زیر وجود دارند (با مربع نارنجی رنگ مشخص شده اند) که فقط برای مقاصد هنری ویرایش شده اند اما ممکن است به عنوان "اطلاعات غلط" مشخص شوند.

تصاویر هنری ویرایش شده

نگرانی خیلی از کاربران این است که اگر سیاست اینستاگرم در مشخص کردن تصاویر ویرایش شده به همین منوال ادامه پیدا کند بسیاری از تصاویر هنری و حتی تصاویری که برای مقاصد تفریحی ویرایش می شوند به حاشیه رانده شوند. شاید یک راهکار خوب برای اینستاگرم در این زمینه آن باشد که کاملا منظورش را از "اطلاعات غلط" و محتوای تصویری کذب هم برای کاربرانش و هم تیم راستی آزمایی اش مشخص کند. شما چه فکر می کنید؟

منبع: techradar.com

دانلود جدیدترین نسخه اپلیکیشن اینستاگرم از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس
 

جهت دریافت آخرین اخبار فناوری در خبرنامه ایران اپس عضو شوید:

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

اگر شما هم از کاربران پر و پا قرص اینستاگرم هستید و اخیرا در بخش خوراک (فید) اینستاگرمتان تصاویری را دیده اید که مات شده اند تعجب نکنید! شما تنها نیستید! موضوع از این قرار است که تیم راستی آزمایی اینستاگرم اخیرا طی اقدامی جدید تمام تصاویری که به صورت دیجیتال و با نرم افزارهایی مثل فتوشاپ ویرایش می شوند را به عنوان "اطلاعات غلط" تلقی کرده و آنها را مات می کند. متاسفانه این شامل تصاویری که برای مقاصد هنری ویرایش شده اند نیز می شود. نمونه ای از مات سازی تصاویر ویرایش شده آنطور که از ظواهر امر…

به این مطلب امتیاز دهید

مقابله اینستاگرم با تصاویر ویرایش شده برای جلوگیری از نشر محتوای کذب - 8

8

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

نظر بدهید