اخبار اخبار فن آوری نرم افزار

اینستاگرم در حال تست قابلیتی برای فیلتر کردن نظرات توهین آمیز

اینستاگرم در حال تست قابلیتی برای فیلتر کردن نظرات توهین آمیز
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

اینستاگرم در حال تست قابلیتی است که به آن "ممنوعیت ضمنی" (shadowban) گفته می شود. به موجب این قابلیت هر کاربری می تواند در حساب کاربری خود مانع انتشار عمومی نظر یک کاربر دیگر شود. این نظر البته برای خود وی قابل رویت خواهد بود و به همین دلیل هم به آن لقب "ضمنی" داده شده است. در صورتی که نظر داده شده مورد تایید باشد آن وقت امکان انتشار عمومی آن توسط خود کاربر وجود خواهد داشت. این می تواند بهترین روش برای جلوگیری از انتشار عمومی نظرات نامربوط در حساب کاربری اشخاص در اینستاگرم به خصوص اشخاص مهم و سرشناس و سلبریتی ها باشد که فالوورهای زیادی هم دارند.

قابلیت جدید shadow ban در اینستاگرم

علاوه بر این برای حفاظت بیشتر از حفظ حریم شخصی کاربران قرار است قابلیت پنهان کردن زمان هایی که یک کاربر فعال بوده و همچنین زمانی که یک پیام مستقیم را خوانده است نیز به اینستاگرم اضافه شود. امکان پرچم زدن (فلگ کردن) یک نظر توسط هوش مصنوعی خود اینستاگرم نیز از دیگر قابلیت هایی است که قرار است به آن اضافه شود. به گفته مدیران اینستاگرم هوش مصنوعی این شبکه اجتماعی در نسخه های آتی بهبود می یابد به طوری که می تواند نظراتی که احتمال توهین آمیز بودن شان می رود را پرچم بزند (فلگ کند).

قابلیت جدید shadow ban در اینستاگرم

جالب اینکه نظر کاربر حتی قبل از انتشار توسط هوش مصنوعی بررسی شده و در صورتی که احتمال توهین آمیز بودن آن وجود داشته باشد از کاربر پرسیده می شود که آیا واقعا مایل به انتشار نظر است یا خیر. همچنین به کاربر این فرصت داده می شود که نظر منتشر شده خود را پس بگیرد. آنطور که مدیران اینستاگرم می گویند قابلیت "پس گرفتن نظر" در طول مدت تست برخی از کاربران را بر آن داشته که در مورد نظری که داده اند کمی بیشتر فکر کنند و آن را پس بگیرند. هر چند افرادی که یک نظر توهین آمیز را منتشر می کنند از کار خود آگاهند اما اگر امکانی برایشان فراهم باشد که نظرشان را پس بگیرند ممکن است بیشتر در مورد آن فکر کنند.

پرسش از کاربر قبل از انتشار یک نظر توهین آمیز

شایان ذکر است که اینستاگرم قبل از این هم برای جلوگیری از انتشار نظرات توهین آمیز اقدام به فیلتر کردن آنها با استفاده از هوش مصنوعی کرده بود. بر این اساس نظراتی که در بردارنده کلمات و عبارات توهین آمیز راجع به ظاهر یا شخصیت یک فرد بودند و نظراتی که به نوعی تهدیدی برای سلامتی و رفاه وی محسوب می شدند به صورت خودکار فیلتر می شدند. همین فیلتر برای عکس ها و عناوین آنها نیز اعمال می شد.

هر چند وجود چنین فیلتری ضروری بود اما مانع انتشار نظرات توهین آمیز به خصوص بین نوجوانان نشد. بنا به گزارشی از وبسایت آتلانتیک در سال گذشته کاربران نوجوان اقدام به درست کردن اکانت هایی می کنند که فقط برای توهین و اشاعه نفرت مورد استفاده قرار می گیرند. آنها با درست کردن چنین اکانت هایی بیش از آنکه قصد گذاشتن نظرات توهین آمیز در یک پست خاص را داشته باشند می خواهند به افراد خاصی حمله کنند (به صورت لفظی).

نمونه ای از نظرات توهین آمیز از یک کاربر نامعلوم در اینستاگرم
نمونه ای از نظرات توهین آمیز از یک کاربر نامعلوم در اینستاگرم

البته کاربران دیگر می توانند چنین اکانت هایی را گزارش کنند اما انجام هر اقدامی علیه آنها به وقت نیاز دارد. امکانات بازدارنده جدیدی که قرار است به زودی به اینستاگرم اضافه شوند در مقایسه با استفاده صرف از هوش مصنوعی هم قابل دسترس ترند و هم کاربردی تر و هم اینکه امکان مشارکت مستقیم کاربری که مورد حمله قرار می گیرد را در جلوگیری از انتشار نظرات توهین آمیز فراهم می آورند.

منبع: theverge.com

دانلود جدیدترین نسخه اپلیکیشن اینستاگرم از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس
 

جهت دریافت آخرین اخبار فناوری در خبرنامه ایران اپس عضو شوید:

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

اینستاگرم در حال تست قابلیتی است که به آن "ممنوعیت ضمنی" (shadowban) گفته می شود. به موجب این قابلیت هر کاربری می تواند در حساب کاربری خود مانع انتشار عمومی نظر یک کاربر دیگر شود. این نظر البته برای خود وی قابل رویت خواهد بود و به همین دلیل هم به آن لقب "ضمنی" داده شده است. در صورتی که نظر داده شده مورد تایید باشد آن وقت امکان انتشار عمومی آن توسط خود کاربر وجود خواهد داشت. این می تواند بهترین روش برای جلوگیری از انتشار عمومی نظرات نامربوط در حساب کاربری اشخاص در اینستاگرم به خصوص اشخاص مهم…

به این مطلب امتیاز دهید

اینستاگرم در حال تست قابلیتی برای فیلتر کردن نظرات توهین آمیز - 8

8

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

نظر بدهید