اخبار اخبار فن آوری

اینستاگرم و صفحه جدید “فعالیت شما”

اینستاگرم و صفحه جدید "فعالیت شما"
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

قرار است به زودی صفحه جدیدی با نام "فعالیت شما" به اینستاگرم اضافه شود که به کاربران اجازه می دهد میزان استفاده خود از این شبکه اجتماعی را رصد کنند. آیکن این صفحه که شبیه همبرگر است و در گوشه سمت راست بالای صفحه پروفایل قرار می گیرد آمار استفاده روزانه شما از اینستاگرم را نشان خواهد داد. شما در این صفحه علاوه بر مشاهده آمار مذکور می توانید برای استفاده روزانه تان از اینستاگرم نیز محدودیت زمانی تعیین کرده و علاوه بر آن پیام های ارسالی (پوش های) اینستاگرمی را هم به طور موقت غیرفعال کنید.

صفحه فعالیت شما در اینستاگرم

اخبار اضافه شدن این صفحه جدید از ماه آگوست (سه ماه پیش) بر سر زبان ها بود. جالب آنکه کمپانی مادر اینستاگرم (فیس بوک) هم در این زمینه از اینستاگرم تبعیت خواهد کرد و به زودی گزینه ای را به پیشخوان گزینه های (پنل) فیس بوک با نام "زمان شما در فیس بوک" اضافه خواهد کرد که شبیه به همان صفحه "فعالیت شما" در اینستاگرم است و آمار استفاده کاربر از فیس بوک و وقتی که در این شبکه اجتماعی صرف می کند را نشان خواهد داد.

بخش فعالیت شما در اینستاگرم و بخش زمان شما در فیس بوک

به طور کل شرکت های فناوری بزرگ به فکر راههایی هستند که بتوانند استفاده صحیح از اپلیکیشن ها و سرویس هایشان را بین کاربران شان ترغیب کنند. در همین راستا دو غول بزرگ فناوری یعنی اپل و گوگل نیز قدم هایی برداشته اند که نباید آنها را از نظر دور داشت: اپل قابلیت جدیدی را با نام Screen Time به سیستم عامل آی او اس اضافه کرده و گوگل نیز پنل جدیدی را با نام "سلامت دیجیتال" به اندروید 9.0 اضافه خواهد کرد که کارکرد مشابهی با همان صفحه "فعالیت شما" در اینستاگرم خواهند داشت.

اضافه شدن پنل سلامت دیجیتال به اندروید 9.0

صفحه "فعالیت شما" در واقع به کاربران اینستاگرم کمک خواهد کرد که زمان صرف شده خود در این شبکه اجتماعی را مدیریت کرده و از زیان هایی که به واسطه استفاده افراطی از آن به سلامت ذهن و روان شان وارد می شود جلوگیری کنند.

پنل سلامت دیجیتال

خبر جدید دیگر آنکه اینستاگرم به زودی از زبان هندی نیز پشتیبانی خواهد کرد. این اقدام با توجه به اینکه بخش اعظم کاربران این شبکه اجتماعی (بیش از 241 میلیون کاربر فعال) در هند هستند منطقی به نظر می رسد و می تواند باعث افزایش آنها نیز بشود. شایان ذکر است که پشتیبانی از زبان هندی شامل تمام بخش های اینستاگرم از جمله بخش محبوب IGTV نیز خواهد بود اما در ابتدا فقط برای سیستم های اندرویدی.

منبع: theverge.com

دانلود جدیدترین نسخه اپلیکیشن اینستاگرم از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس


جهت دریافت آخرین اخبار فناوری در خبرنامه ایران اپس عضو شوید:

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

قرار است به زودی صفحه جدیدی با نام "فعالیت شما" به اینستاگرم اضافه شود که به کاربران اجازه می دهد میزان استفاده خود از این شبکه اجتماعی را رصد کنند. آیکن این صفحه که شبیه همبرگر است و در گوشه سمت راست بالای صفحه پروفایل قرار می گیرد آمار استفاده روزانه شما از اینستاگرم را نشان خواهد داد. شما در این صفحه علاوه بر مشاهده آمار مذکور می توانید برای استفاده روزانه تان از اینستاگرم نیز محدودیت زمانی تعیین کرده و علاوه بر آن پیام های ارسالی (پوش های) اینستاگرمی را هم به طور موقت غیرفعال کنید. اخبار اضافه شدن…

به این مطلب امتیاز دهید

اینستاگرم و صفحه جدید - 8

8

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

نظر بدهید