اخبار فن آوری نرم افزار

قوانین جدید اینستاگرم برای حذف (دیلیت) اکانت کاربران خاطی

اینستاگرم اکانت کاربران خاطی را حذف (دیلیت) خواهد کرد
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

باز هم اخبار اینستاگرمی! اینستاگرم در قبال فعالیت کاربران خاطی سیاست های جدیدی را اتخاذ کرده که بر اساس آن به کاربر خاطی هشدار داده می شود که در صورت نقض قوانین اینستاگرم احتمال حذف شدن (دیلیت شدن) اکانتش وجود خواهد داشت. این هشدار در واقع صفحه ای است که پست ها، نظرات و استوری هایی که کاربر قبلا به اشتراک گذاشته و اینستاگرم مجبور به حذف شان بوده (به دلیل نقض قوانین) را نشان می دهد. در همین صفحه خطاب به کاربر خاطی آمده است: "اگر محتوایی را منتشر کنید که بر خلاف اصول ما باشد احتمال حذف شدن اکانت تان وجود خواهد داشت."

هشدار اینستاگرم برای پاک کردن اکانت

البته کاربر نیز می تواند در صورت عدم تخطی از قوانین اینستاگرم مراتب اعتراض خود را از طریق صفحه هلپ اینستاگرم به اطلاع برساند (به زودی امکان این اعتراض مستقیما از داخل خود اپلیکیشن نیز فراهم خواهد شد). محتوایی که فعلا امکان اعتراض کاربر به دریافت هشدار در مورد آن وجود دارد محتوایی است که شامل برهنگی، هرزه نگاری، سخنان نفرت بار، توهین به شخصیت افراد، فروش مواد مخدر و محتوای مربوط به تروریسم می شود. به گفته اینستاگرم در ماههای آینده امکان اعتراض کاربر نسبت به دریافت هشدار برای محتواهای ممنوعه دیگر نیز فراهم خواهد شد.

پیام غیر فعال شدن اکانت به دلیل تخطی از قوانین اینستاگرم

شایان ذکر است که از بین محتواهای فوق محتوای مربوط به برهنگی (مشخصا تحریک آمیز) و فروش مواد مخدر منجر به حذف یک اکانت بدون هشدار خواهند شد. سیاست های جدید اینستاگرم برای حذف اکانت های خاطی بعد از انتشار تصاویر جسد خونی یک دختر 17 ساله توسط قاتل او در اینستاگرم گرفته شده است. اینستاگرم فورا عکس ها را پاک کرده و اکانت مربوطه را نیز حذف (دیلیت) کرده است. اما کپی همان تصاویر مجددا در اینستاگرم یا شبکه های اجتماعی دیگر دست به دست شده و اعتراضاتی را نیز در پی داشته است مبنی بر اینکه چرا شبکه های اجتماعی معروفی مثل اینستاگرم هیچ ممیزی روی محتوای منتشر شده خود انجام نمی دهند.

تصویر دختر 17 ساله به قتل رسیده
تصویر دختر 17 ساله به قتل رسیده (به دلیل جلوگیری از انتشار محتوای خشونت آمیز از انتشار عکس جسد او خودداری شده است)

همچنین انتقادهای شدیدی از اینستاگرم شده مبنی بر اینکه چرا گردانندگان این شبکه اجتماعی اقدامات لازم برای جلوگیری از انتشار محتوای توهین آمیز (مشخصا قلدری کردن و خط و نشان کشیدن) و همچنین انتشار عکس های آسیب رساندن به خود توسط نوجوانان را انجام نمی دهد. در مقابل اینستاگرم شروع به حذف اکانت هایی کرده است که انتشار محتوای خلاف قوانین این شبکه اجتماعی در آنها در بازه زمانی مشخصی از حد خاصی فراتر رفته است.

منبع: cnet.com

دانلود جدیدترین نسخه اپلیکیشن اینستاگرم از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس
 

جهت دریافت آخرین اخبار فناوری در خبرنامه ایران اپس عضو شوید:

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

باز هم اخبار اینستاگرمی! اینستاگرم در قبال فعالیت کاربران خاطی سیاست های جدیدی را اتخاذ کرده که بر اساس آن به کاربر خاطی هشدار داده می شود که در صورت نقض قوانین اینستاگرم احتمال حذف شدن (دیلیت شدن) اکانتش وجود خواهد داشت. این هشدار در واقع صفحه ای است که پست ها، نظرات و استوری هایی که کاربر قبلا به اشتراک گذاشته و اینستاگرم مجبور به حذف شان بوده (به دلیل نقض قوانین) را نشان می دهد. در همین صفحه خطاب به کاربر خاطی آمده است: "اگر محتوایی را منتشر کنید که بر خلاف اصول ما باشد احتمال حذف شدن…

به این مطلب امتیاز دهید

اینستاگرم اکانت کاربران خاطی را حذف (دیلیت) خواهد کرد - 8

8

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

نظر بدهید