ترفندها و راهکارها

روش به اشتراک گذاری اینترنت وای فای از طریق بلوتوث

چگونه اینترنت وای فای را از طریق بلوتوث دریافت کنیم؟
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

سرویس خبری ایران اپس: شاید نام بلوتوث در ذهن خیلی از ما یادآور رد و بدل کردن فایل از فاصله نزدیک بین دو گوشی، تبلت یا رایانه بدون استفاده از کابل ارتباطی باشد. در واقع یکی از کارکردهای اصلی بلوتوث نیز همین است ولی آیا می دانستید که می شود اینترنت وای فای را هم از طریق بلوتوث با دیگران به اشتراک گذاشت؟ به عبارت دیگر دوستان شما به جای آنکه مستقیم به شبکه وای فای متصل شوند می توانند به گوشی یا تبلت شما متصل شده و اینترنت را از آن دریافت می کنند. این به درد مواقعی می خورد که گوشی، تبلت یا رایانه دوست تان به دلیل برخی مشکلات فنی امکان اتصال مستقیم به شبکه وای فای را ندارد یا مثلا فرض کنید در شرکتی هستید که گذرواژه شبکه وای فای فقط در اختیار شماست و دیگران نباید از آن مطلع شوند اما در عین حال می خواهید از همان اینترنت شرکت به آنها نیز بدهید. اگر خودتان به شبکه وای فای شرکت متصل شوید و بعد اینترنت خود را با دیگران به اشتراک بگذارید دیگر نیازی نیست گذرواژه شبکه وای فای شرکت را در اختیار آنها بگذارید.

قبل از هر چیز به شبکه وای مورد نظر متصل شوید. اگر قبلا گذرواژه را وارد و ذخیره کرده باشید می توانید به راحتی در نسخه های بالاتر اندروید با کشیدن انگشت از بالا به پایین صفحه و بعد لمس آیکن وای فای به شبکه وای فای مورد نظرتان که در محدوده اش هستید متصل شوید. بعد از اتصال وارد صفحه تنظیمات یا همان Settings شوید و از آنجا گزینه Connections را لمس کنید تا صفحه ای مطابق شکل زیر باز شود. حالا در بخش Network connections گزینه More networks و بعد گزینه Tethering and portable hotspot را انتخاب کنید.

دریافت اینترنت وای فای از طریق بلوتوث

با لمس گزینه Bluetooth tethering یک تیک جلوی آن بگذارید. با این کار در واقع قابلیت به اشتراک گذاری اینترنت از طریق بلوتوث را فعال کرده اید. بعد از آن هشداری به شما نشان داده خواهد شد مبنی بر اینکه گوشی یا تبلت تان باید برای دیگر گوشی ها و تبلت های قابل رویت باشد.

به اشتراک گذاری اینترنت از طریق بلوتوث

برای این کار مطابق شکل زیر وارد بخش تنظیمات شده و بلوتوث گوشی یا تبلت تان را فعال کنید. سپس با قرار دادن یک تیک جلوی نام گوشی یا تبلت تان آن را برای گوشی ها و تبلت های دیگر قابل رویت کنید. به این ترتیب حتی می توانید به رایانه تان نیز اینترنت بدهید. برای اتصال رایانه به گوشی تان در بخش Control Panel گزینه Devices and Printers را کلیک کنید سپس روی آیکن گوشی تان در بخش Devices راست کلیک کنید و گزینه Access point را انتخاب کنید تا رایانه از گوشی تان به عنوان یک مودم استفاده کند.

دسترسی به اینترنت وای فای از طریق بلوتوث

10 نظر

 • سلام دوست عزیز
  شما این روش وتست کنین جواب نمیده . چون وقتی wifi روشن باشه و متصل به یه روتر. قابلیت بلوتوت تترینگ غیرممکن میشه.
  لطفا اگه مورد دیگه ای داری منم بشدت نیاز دارم

  • با سلام و ممنون از در میان گذاشتن نکته مورد نظر خودتون

   ولی همانطور که در تصویر هم مشاهده می کنید با وجود اتصال به وای فای بلوتوث تترینگ اجرا شده است. ضمن اینکه برای اطمینان دوباره این روند در گوشی دیگری با نسخه دیگری نیز تست شد و قابل اجرا شد.

   احتمالا نسخه اندروید مورد استفاده شما متفاوت است. 

   البته این نکته هم باید اضافه شود که در صورت اتصال به وای فای امکان استفاده از وای فای تترینگ وجود ندارد ولی بلوتوث این امکان را دارد.

  • سلام جان باید بروید به منوی خود تنظیمات گوشی تترینگ بلوتوث رو تیک بزنید

 • چگونه اینترنت گوشی رابا گوشی دیگر که در شهر دیگری است هدیه یا به اشتراک بگذاریم

  • دوست عزیز امکان به اشتراک گذاری اینترنت تان با شخصی که در شهر دیگری است وجود ندارد اما شما میتوانید برای شخص مذکور بسته های دیتا خریداری کرده و به عنوان هدیه ارسال نمایید. لطفا جهت اطلاع بیشتر به سایت اپراتور خود مراجعه نمایید.

 • من میخوام تبلتم رو به گوشی مامانم وصل کنم تا استفاده کنم. اما وقتی که همه این گار ها رو انجام دادم، چجوری وصل شم؟

نظر بدهید