بررسی بازی نقد و بررسی

انتشار بازی جومانجی در ایران اپس

انتشار بازی جومانجی در ایران اپس
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

اگر فیلم های جومانجی را دیده باشید قطعا از داستان آن باخبر هستید. جومانجی نام یک بازی تخته ای مثل منچ است که البته هر اتفاقی در بازی می افتد وارد دنیای واقعی می شود! مثلا اگر روی کارتی که شما با تاس ریختن بدست می آورید نوشته شده باشد که به زودی کرگدن ها به شما حمله می کنند در دنیای واقعی عده ای کرگدن به شما هجوم خواهند آورد! قسمت اول فیلم جومانجی با هنرنمایی رابین ویلیامز بسیار مورد توجه قرار گرفت و بعد از آن قسمت های دیگری از این فیلم نیز ساخته شد.

صحنه ای از فیلم جومانجی با هنرنمایی رابین ویلیامز
صحنه ای از فیلم جومانجی با هنرنمایی رابین ویلیامز

و اکنون قسمت جدیدی از فیلم جومانجی ساخته شده که در آن جومانجی تبدیل به یک بازی رایانه ای شده است. البته همان اتفاقات به سبک و سیاقی جدید برای کاراکترهای فیلم می افتند با این تفاوت که این بار بر خلاف قسمت اول فیلم جومانجی آنها کلا وارد دنیای جومانجی می شوند و دیگر در دنیای واقعی نیستند. اما تلاش شان بر آن است که از دنیای جومانجی با تمام خطراتش خارج شوند و خوشبختانه در انتها هم به هدف شان می رسند.

صحنه ای از فیلم جدید جومانجی
صحنه ای از فیلم جدید جومانجی

بازی که در زیر به بررسی آن خواهیم پرداخت از روی فیلم جدید جومانجی و توسط استودیوی بازی سازی معروف Tab Tale ساخته شده است. کاراکترهای اصلی فیلم یعنی دکتر اسمولدر بریواستون، فرانکلین فینبار، رابی راندهاوس و پروفسور شلی اوبرون نیز در این بازی حضور دارند و محیط های بازی دقیقا به سبک و سیاق فیلم جدید جومانجی و البته با گرافیکی کارتونی طراحی شده اند.

گرافیک و افکت های بصری

گرافیک بازی جومانجی کاملا سه بعدی و در سبک کارتونی طراحی شده است. افکت های بصری مثل ضربه زدن به دشمنان، گرد و خاک، معلق زدن کاراکترتان هنگام مردن و از این جمله نیز در بازی لحاظ شده اند. پویانمایی بازی و طراحی حرکت های کاراکترها نیز بسیار عالی است و حرکات هر کاراکتری در خور همان کاراکتر است. مثلا دکتر بریواستون که یک بدنساز است معمولا فیگورهای بدنسازی هم می گیرد! اگر بخواهیم به گرافیک این بازی امتیاز بدهیم قطعا امتیاز 4 از 5 را می توان به آن داد.

صحنه ای از بازی جومانجی

موسیقی و افکت های صوتی

در نوع خود خوب و به راحتی میتوان امتیاز 4 از 5 را به آن داد. برای منوی بازی موسیقی در نظر گرفته شده که حس ماجراجویی را به خوبی انتقال می دهد و برای متن بازی یک موسیقی هیجان انگیز و حماسی که می تواند شما را به دویدن بیشتر ترغیب کند! افکت های صوتی مثل برخورد با موانع، کشتن دشمنان، پریدن و جاخالی دادن و از این جمله نیز در بازی لحاظ شده اند.

صحنه ای از بازی جومانجی

گیم پلی

یکی از نقاط قوت این بازی است به دلیل تنوع آن. شما نه تنها در این بازی می دوید بلکه بعضی مواقع از صخره ها باید بالا بروید، پرواز کنید، با ماشین برانید و حتی بعضی وقت ها هم باید از دست حیوانات فرار کنید که در این مواقع دوربین 180 درجه می چرخد و شما کاراکترتان را از جلو خواهید دید. حیوانات با تمام سرعت از پشت سر به شما نزدیک می شوند و شما باید به همان ترتیبی که از موانع عبور می کنید (حرکت انگشت به سمت راست یا چپ صفحه) در برابر آنها جاخالی بدهید.

صحنه ای از بازی جومانجی

کنترل ها

دقیقا مانند بازی های دویدنی دیگر؛ در این بازی هم شما با حرکت انگشت به سمت چپ یا راست می توانید کاراکترتان را به سمت چپ یا راست حرکت دهید و بدین ترتیب از کنار موانع بگذرید. همچنین می توانید با حرکت انگشت به سمت پایین صفحه از زیر برخی موانع لیز بخورید و با کشیدن انگشت به سمت بالای صفحه از روی موانع بپرید.

صحنه ای از بازی جومانجی

برای ضربه زدن به دشمنان تان هم می توانید وقتی به آنها نزدیک شدید انگشت تان را به سمت بالا (کاراکترتان مشت می زند) یا به سمت پایین بکشید (کاراکترتان لگد می زند). همچنین می توانید در لاین دیگری حرکت کرده و وقتی به اندازه کافی به آنها نزدیک شدید وارد لاین آنها شوید. بدین ترتیب کاراکترتان به آنها تنه می زند.

آیتم های کمکی

در این بازی کلا چهار آیتم کمکی وجود دارد که عبارتند از آهن ربا، سپر، فرمان ماشین و دو برابر کننده سکه که هر کدام از آنها را می توانید در طول مسیر بردارید. آهن ربا می تواند سکه ها را به سمت شما بکشد و دیگر نیازی نیست برای برداشتن شان به سمت آنها بروید. سپر می تواند از شما در برابر دشمنان تان محافظت کند. فرمان ماشین یک ماشین را احضار خواهد کرد!

صحنه ای از بازی جومانجی

شما برای مدت محدودی سوار یک ماشین خواهید شد و دیگر از آن به بعد هیچ مانع یا دشمنی برای شما معنی ندارد! همین طور پیش بروید و همه چیز را از بین ببرید! با برداشتن دو برابر کننده سکه هم هر سکه ای که بردارید دو سکه حساب خواهد شد. زمان اثر هر آیتم کمکی محدود است (حدود پنج ثانیه) و امکان ارتقای آیتم های کمکی نیز وجود دارد که این باعث می شود زمان اثرشان هم بیشتر شود. وقتی تعداد آیتم های کمکی که در بازی بر می دارید به حد نصابی برسد (مثلا 20 آهن ربا) آن وقت می توانید آیتم کمکی مربوطه را ارتقا دهید.

آیتم های کمکی در بازی جومانجی

ساز و کارها

در این بازی به غیر از طلا و الماس آیتم گیلاس هم وجود دارد. با گیلاس می توانید طلا بخرید. همچنین هر موقع در بازی باختید با صرف مقداری گیلاس می توانید بازی را از همان جایی که باخته اید ادامه دهید. گیلاس را بر خلاف طلا و الماس نمی توانید در خود بازی بدست آورید. گیلاس را می توانید از صندوقچه ها بدست آورید یا اینکه با پول واقعی بخرید. در این بازی کلا سه صندوقچه وجود دارد که عبارتند از صندوقچه معمولی، صندوقچه ویژه و صندوقچه افسانه ای. صندوقچه معمولی را بعد از هر 5 مرحله بدست خواهید آورد. بعد می توانید با دیدن یک ویدیوی تبلیغاتی، صرف 50 گیلاس یا بعد از گذشت سه ساعت آن را باز کنید.

بخش نقشه در بازی جومانجی

صندوقچه های دیگر را با صرف طلا یا الماس می توانید خریداری کنید. مراحل این بازی اندکی با بازی های مشابه اش متفاوت است. در این بازی عملا مرحله جداگانه ای وجود ندارد! (مراحل به صورت ترتیبی پشت سر هم قرار نگرفته اند). هر بار انجام بازی یک مرحله یا اصطلاحا ماموریت حساب میشود. در هر مرحله شما بسته به مسافتی که پیموده اید طلا و امتیاز دریافت خواهید کرد. از طلا و الماسی که بدست می آورید می توانید برای پر کردن نوار مربوط به هر قسمت از نقشه بازی استفاده کنید.

منوی اصلی در بازی جومانجی

در اینجا باید به این نکته اشاره کنیم که در این بازی به غیر از کاراکتر دکتر بریواستون سایر کاراکترها قفل هستند. برای هر کاراکتری یک نقشه در نظر گرفته شده است و هر قسمت از نقشه دارای نوارهای خالی است. شما می توانید با صرف پول و الماسی که در بازی بدست می آورید این نوارها را پر کرده و یک قدم به آزاد کردن کاراکتر مورد نظرتان نزدیک شوید (به صورت درصد). وقتی نوار پایین صفحه که برای آزادی کاراکتر است کامل شد آن کاراکتر آزاد شده و قفل نقشه بعدی برایتان باز خواهد شد. از آن پس میتوانید آن کاراکتر را هم انتخاب کنید.

سخن آخر

اگر عاشق بازی های سبک دویدنی و فیلم جومانجی هستید این بازی را از دست ندهید! این بازی شما را به جومانجی خواهد برد!
 

دانلود بازی اندرویدی جومانجی از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس

 

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms

 

اگر فیلم های جومانجی را دیده باشید قطعا از داستان آن باخبر هستید. جومانجی نام یک بازی تخته ای مثل منچ است که البته هر اتفاقی در بازی می افتد وارد دنیای واقعی می شود! مثلا اگر روی کارتی که شما با تاس ریختن بدست می آورید نوشته شده باشد که به زودی کرگدن ها به شما حمله می کنند در دنیای واقعی عده ای کرگدن به شما هجوم خواهند آورد! قسمت اول فیلم جومانجی با هنرنمایی رابین ویلیامز بسیار مورد توجه قرار گرفت و بعد از آن قسمت های دیگری از این فیلم نیز ساخته شد. صحنه ای از…

به این مطلب امتیاز دهید

انتشار بازی جومانجی در ایران اپس

امتیاز کل

User Rating: 5 ( 1 votes)

نظر بدهید