بررسی برنامه نقد و بررسی

ارتباط تلگرام و اپلیکیشن های دیگر از طریق IFTTT

ارتباط IFTTT و تلگرام
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

تلگرام اولین پیام رسانی است که از سرویس IFTTT استفاده می کند. شاید بپرسید سرویس IFTTT دیگر چیست. جهت اطلاع از اینکه سرویس IFTTT چیست و چه کارهایی با آن می توان انجام داد لطفا مقاله "با IFTT دنیای خود را کنترل کنید!" را در وبلاگ ایران اپس بخوانید. در اینجا قصد داریم بیشتر راجع به روباتی که برنامه اندرویدی IFTTT در تلگرام دارد و تعامل دو طرفه تلگرام با اپلیکیشن های دیگر از طریق همین روبات صحبت کنیم.  روبات IFTTT به تلگرام اجازه می دهد با 360 اپلیکیشن کاربردی دیگر همچون اپلیکیشن های توییتر، اینستاگرم، جی میل، گوگل درایو و دهها سرویس دیگر ارتباطی دو سویه و خودکار سازی شده برقرار کند.

روبات IFTTT در تلگرام

به جرات می توان گفت روبات IFTTT یکی از پیشرفته ترین و به درد بخور ترین روبات هایی است که تاکنون در تلگرام معرفی شده است. این روبات توسط همان تیم سازنده برنامه IFTTT ساخته شده ست. طرز کار این روبات تفاوتی با برنامه IFTTT ندارد. در این روبات هم باید دستورات خود را از طریق اپلت ها صادر کنید که در واقع همان دستورات "اگر چنین شد چنان کن!" در IFTTT هستند. نکته خوب در مورد این دستورات آن است که به غیر از استفاده از نمونه های آماده آنها می توانید دستورات خودتان را هم بسازید و آنها را با دیگران به اشتراک بگذارید. برای کار با روبات IFTTT در تلگرام کافی است IFTTT@ را در تلگرام جستجو کنید. شما علاوه بر استفاده شخصی از این روبات می توانید آن را به گروه هایتان هم دعوت کنید تا به جز خودتان اعضای گروه تان نیز بتوانند از آن استفاده کنند.

ارتباط بین تلگرام و اینستاگرم با روبات IFTTT

همانطور که در بالا گفتیم یک سری اپلت از پیش ساخته شده برای روبات IFTTT در تلگرام وجود دارد که برای ارتباط بین تلگرام و اپلیکیشن های پرکاربردی همچون اینستاگرم یا جی میل هستند. با مراجعه به این لینک می توانید این اپلت ها را پیدا کنید. برخی از کارهایی که این اپلت ها انجام می دهند عبارتند از ارسال یک پیام تلگرامی در صورت دریافت ایمیل جدید، ارسال توییت به تلگرام در صورت مِنشن شدن در توییتر، توییت کردن خودکار پیام های ارسالی شما در تلگرام، به اشتراک گذاری آهنگ های یک لیست آهنگ اسپاتیفای با یک گروه و کانال تلگرامی و به اشتراک گذاری لینک یک عکس در تلگرام به محض آپلود کردن آن در اینستاگرم. برای استفاده از این اپلت ها باید در سایت IFTTT یک حساب کاربری ایجاد کنید که در زیر به طور کامل آن را توضیح خواهیم داد. فرض کنیم این حساب را ساخته اید و بعد از استارت کردن روبات IFTTT وارد آن شده اید. در این صورت کافی است فقط مثلا برای به اشتراک گذاری لینک یک عکس در تلگرام به محض آپلود آن در اینستاگرم اپلتی که در شکل زیر می بینید را انتخاب کنید.

اپلت اینستاگرم IFTT برای تلگرام

چگونه با روبات IFTTT کار کنیم؟

قبل از هر چیزی همانطور که در فوق گفته شد باید یک حساب کاربری در سایت IFTTT ایجاد کنید یا اگر حساب کاربری در این سایت دارید وارد آن شوید. برای ساخت حساب کاربری در سایت IFTTT لطفا به این لینک مراجعه کنید. برای شروع کار با روبات IFTTT کافی است فقط با تایپ IFTTT@ این روبات را باز کرده و گزینه استارت را لمس کنید. پیامی از طرف روبات مطابق شکل زیر برایتان ارسال خواهد شد که داخل آن لینکی به وبسایت IFTTT است.

روبات IFTTT در تلگرام

روی این لینک کلیک کنید تا مجموعه ای از اپلت های IFTTT برای تلگرام به شما نشان داده شود. روی هر کدام از این اپلت ها که کلیک کنید نام کاربری و گذرواژه از شما می خواهد که در اینجا باید همان نام کاربری و گذرواژه تان را در سایت IFTTT وارد کنید تا در واقع وارد حساب کاربری تان در این سایت شوید. بعد از این دوباره به محیط تلگرام باز خواهید گشت. حال باید برای صدور دسترسی تعامل IFTTT با تلگرام گزینه Authorize IFTTT را لمس کنید. اکنون اگر دوباره به صفحه اپلت های تلگرام در سایت IFTTT مراجعه کنید میتوانید هر کدام از اپلت ها را که خواستید انتخاب و فعال کنید. برای فعال کردن هر کدام از اپلت ها کافی است فقط گزینه Turn on آن اپلت را لمس نموده و سپس به پایین صفحه بایید و گزینه Save را لمس کنید.

فعال سازی یک اپلت در روبات IFTTT تلگرام

دانلود برنامه اندرویدی IFTTT از ایران اپس

دانلود برنامه اندرویدی تلگرام از ایران اپس

 

عضویت خبرنامه
برای عضویت در خبرنامه ایران اپس ایمیل خود را وارد کنید تا از پیشنهادهای ما با خبر باشید
ساخته شده توسطARForms
تلگرام اولین پیام رسانی است که از سرویس IFTTT استفاده می کند. شاید بپرسید سرویس IFTTT دیگر چیست. جهت اطلاع از اینکه سرویس IFTTT چیست و چه کارهایی با آن می توان انجام داد لطفا مقاله "با IFTT دنیای خود را کنترل کنید!" را در وبلاگ ایران اپس بخوانید. در اینجا قصد داریم بیشتر راجع به روباتی که برنامه اندرویدی IFTTT در تلگرام دارد و تعامل دو طرفه تلگرام با اپلیکیشن های دیگر از طریق همین روبات صحبت کنیم.  روبات IFTTT به تلگرام اجازه می دهد با 360 اپلیکیشن کاربردی دیگر همچون اپلیکیشن های توییتر، اینستاگرم، جی میل، گوگل درایو…

به این مطلب امتیاز دهید

راحتی ارتباط تلگرام با سایر اکانت ها با IFTTT - 9
میزان کاربردی اپلت های IFTTT - 9.2
ارتباط تلگرام و توئیتر - 9.1

9.1

User Rating: Be the first one !

نظر بدهید