بررسی برنامه نقد و بررسی

پخش زنده تلویزیون روی موبایل – صدا و سیمای همراه

برنامه اندرویدی صدا و سیمای همراه
نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

پخش زنده برنامه های تلویزیون روی موبایل؛ شاید چنین چیزی اوایل زمانی که تازه گوشی های موبایل وارد بازار ایران شده بودند بیشتر به یک رویا شباهت داشت ولی امروزه همه می دانیم که دیگر پخش زنده روی گوشی های موبایل تبدیل به یک امر عادی و روزمره شده است. از طرفی اپلیکیشن بسیاری از شبکه های تلویزیونی یا اپلیکیشن هایی که مجموعه ای از شبکه های تلویزیونی را در خود جای داده اند همچون اپلیکیشن TV Online نیز منتشر شده اند که دسترسی شما به شبکه های تلویزیونی از سراسر دنیا را فراهم می آورند. با این حال جای خالی اپلیکیشنی که با آن بتوان تلویزیون خودمان (برنامه های صدا و سیما) را روی موبایل دید هنوز کاملا احساس می شد. خوشبختانه این اپلیکیشن هم بالاخره با نام صدا و سیمای همراه منتشر شد که در زیر به بررسی مختصر آن خواهیم پرداخت.

امکانات و رابط کاربری برنامه صدا و سیمای همراه

رابط کاربری صدا و سیمای همراه همانطور که در شکل می بینید رابط کاربری ساده ای است که در آن شبکه های صدا و شبکه های سیما در قالب دو تب جداگانه از یکدیگر جدا شده اند. ضمنا تب سومی هم به نام دلخواه در نظر گرفته شده که می توانید شبکه های دلخواه تان را به آن اضافه کرده و بعدا بدون نیاز به جستجوی اضافی به راحتی آنها را پیدا کنید. در زیر سه تب فوق سه تب دیگر به نام های سراسری، استانی و برون مرزی وجود دارند که نه تنها دسترسی شما را به شبکه های داخلی و استانی صدا و سیما فراهم می آورند بلکه به شما اجازه می دهند حتی از برنامه های شبکه های برون مرزی صدا و سیما همچون شبکه پرس تی وی نیز استفاده کنید. اپلیکیشن علاوه بر داشتن قابلیت EPG لیستی از برنامه های هر کدام از شبکه ها را همراه با ساعت شروع و اتمام نیز در اختیار شما قرار می دهد. همانطور که در شکل می بینید علاوه بر گزینه EPG شکل یک حباب گفتگو نیز جلوی هر برنامه دیده می شود. از این حباب می توانید برای نظر دهی راجع به هر کدام از برنامه ها استفاده کنید. علاوه بر این هر کدام از برنامه ها که در حال پخش باشد با یک رنگ جداگانه از بقیه مشخص شده و در کنار آن می توانید عبارت "در حال پخش" را به همراه مدت زمانی که تا پایان برنامه باقی مانده را نیز ببینید.

نمایی از برنامه صدا و سیمای همراه

پخش زنده، قابلیت اصلی صدای و سیمای همراه

قابلیت اصلی صدای و سیمای همراه قابلیت پخش زنده در آن است. به این معنا که شما برنامه های صدا و سیما را همانطور که زنده و مستقیم از تلویزیون منزل تان می بینید می توانید با موبایل تان نیز ببینید. فرقی نمی کند این برنامه پخش یک مسابقه زنده ورزشی باشد یا یک گزارش خبری. شاید در بسیاری از اپلیکیشن هایی که به برنامه های تلویزیونی چه خارجی و چه داخلی اختصاص دارند برنامه ها در قالب ضبط شده و به صورت یک فایل ویدیویی در اختیار کاربر قرار گیرند ولی همانطور که گفته شد در اپلیکیشن صدای و سیمای همراه شما می توانید برنامه ها را به صورت زنده ببینید. از این پس برای دیدن برنامه تلویزیونی مورد علاقه تان نیازی نیست خودتان را به منزل برسانید. کافی است فقط گوشی تان را همراه خود داشته باشید!

پخش زنده فوتبال تا اخبار

یکی از مهمترین مواردی که می توان از این اپلیکیشن انتظار داشت. پخش زنده برنامه های ورزشی و مخصوصا ورزش پرطرفدار فوتبال است. شاید شما هم این روزها با توجه به برنامه فشرده این ورزش پرطرفدار با مشکل مشاهده آن روبرو شده باشید. اما دیگر جای نگرانی نیست و تنها کافیست که از لینک زیر ویا از طریق ایران اپس این برنامه را دانلود کنید و در هرجا و هرزمانی که خواستید به تماشای برنامه محبوب خود بنشینید.

دانلود برنامه صدا و سیمای همراه از ایران اپس

دانلود برنامه اندروید از ایران اپس

پخش زنده برنامه های تلویزیون روی موبایل؛ شاید چنین چیزی اوایل زمانی که تازه گوشی های موبایل وارد بازار ایران شده بودند بیشتر به یک رویا شباهت داشت ولی امروزه همه می دانیم که دیگر پخش زنده روی گوشی های موبایل تبدیل به یک امر عادی و روزمره شده است. از طرفی اپلیکیشن بسیاری از شبکه های تلویزیونی یا اپلیکیشن هایی که مجموعه ای از شبکه های تلویزیونی را در خود جای داده اند همچون اپلیکیشن TV Online نیز منتشر شده اند که دسترسی شما به شبکه های تلویزیونی از سراسر دنیا را فراهم می آورند. با این حال جای…
امتیاز کل

امتیازات کسب شده صدا و سیمای همراه

رابط کاربری - 9.5
وابستگی به سرعت برای پخش زنده - 8
قابلیت نصب - 9.6
حجم برنامه اندروید - 9.5

9.2

امتیاز کل

User Rating: 3.63 ( 23 votes)

نظر بدهید