نقد و بررسی

Ludo Master، بازی منچ به سبک قدیم ها

نوشته شده توسط محمد رضایی یزدی

بازی منچ یکی از بازی های قدیمی است که ضمن سرگرم کننده بودن قدمت زیادی هم دارد یعنی به 20 یا 30 سال گذشته برنمیگردد. این بازی میتواند توسط 2، 3 یا 4 نفر انجام میشود. اما شکل 4 نفره آن جالب تر از همه است. از جذابیت های بازی این است که همان دو بازیکنی که ممکن است در دور پیش با هم متحد بوده باشند در دور بعدی دشمن هم خواهند شد! در زیر به نقد و بررسی بازی Ludo Master که در واقع همان منچ است خواهیم پرداخت.

 screenshot_9_q90

یکی از جذابیت های Ludo Master آن است که هر کدام از مهره های آبی، زرد، قرمز و سبز شخصیت داده است. مهره های آبی شبیه دزدان دریایی هستند، مهره های زرد شبیه کابوی ها، مهره های قرمز شبیه گانگسترها و مهره های سبز با یک هدبند قرمز و قیافه ای عصبانی، این بازی را هم میتوانید تکی و با هوش مصنوعی بازی و هم با افراد دیگر انجام دهید. در نسخه رایگان بازی از هر منو یا صفحه ای که میخواهید به منو یا صفحه دیگر بروید باید 5 ثانیه صبر کنید. اگر نسخه پولی بازی را خریداری کنید این 5 ثانیه حذف خواهد شد.

 screenshot_1_q90

به صورت معمول شما میتوانید تاس بریزید و بازی کنید. در این بازی امکان تعیین شدت پرتاب تاس نیز وجود دارد. در کنار صفحه بازی نواری را مشاهده میکنید که قسمت بالای آن سبز و پایین آن قرمز است. هر چقدر لغزه ای که روی این نوار است را به سمت قرمز ببرید تاس با شدت بیشتری خواهد چرخید و چرخ های بیشتری خواهد زد. این دیگر به خود شما بستگی دارد. اگر میبینید عدد شش همان نزدیکی هاست بهتر است با شدت زیاد تاس را پرتاب نکنید تا احتمال تاس آوردن تان بیشتر شود. در این بازی نوبت به هر مهره ای که برسد صفحه بازی چرخیده و روی آن زوم میکند. در ابتدای بازی همانطور که میدانید تا کسی شش نیاورد حق بیرون آمدن از خانه خود را ندارد. نوبت به هر مهره ای که برسد تصویر آن مهره در گوشه سمت راست بالای صفحه نیز نشان داده میشود. وقتی شش بیاورید این تصویر خندان میشود که در نوع خود جالب است. ضمنا بازی دارای موسیقی متنی هم برای منوی اصلی و هم هنگام بازی است که با محیط بازی کاملا خوانایی دارد و میتواند حتی آرامش بخش هم باشد.

 screenshot_3_q90

همچنین امکان تعیین طرح پشت زمینه و طرح صفحه بازی از صفحه تنظیمات نیز وجود دارد. اگر میخواهید بازی روان تر اجرا شود میتوانید تیکی کنار گزینه Disable GFX قرار دهید. همچنین میتوانید تعیین کنید که هنگام بازی صفحه بازی نچرخد و ثابت بماند. ضمنا در حین بازی امکان قطع کردن موسیقی نیز هست ولی افکت های صوتی به جای خود باقی هستند. حرکت مهره ها به سادگی صورت میگیرد. کافی است فقط مهره ای که میخواهید حرکتش بدهید را لمس کنید تا به رقم تاسی که آورده اید حرکت کند. زدن مهره ها هم در نوع خود جالب است. وقتی مهره ای به مهره دیگر میرسد و باید آن را بزند صدای زد و خورد به گوش می آید و گرد و خاک بلند میشود و نهایتا مهره ای که باید از صفحه خارج شود، خارج میشود.

 screenshot_6_q90

در کل میتوان بازی Ludo Master را یک بازی قابل قبول منچ دانست. اگر قبلا بازی منچ را انجام داده باشید حتما از این بازی لذت خواهید برد.

Download az Iranapps

3 نظر

نظر بدهید